Jump to content

Sale

Uživatel
 • Content Count

  526
 • Joined

 • Last visited

About Sale

 • ID člena
  48398
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 05/12/1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Recent Profile Visitors

2,677 profile views
 1. Mělo by to jít, jak jsem napsal. Pokud se tam dostaneš s mobilem, zkus si to nafotit abys viděl kde je pojistka nebo se podívej na autě co je to za tip a mrkni do servboxu, jsou tam k nalezení všechny použité konektory v sekci spoje, elektrické součásti.
 2. Nevím přesně co tam máš za konektor, ale na nepřístupných místech rozpojuji konektory kouskem zahnutého milimetrového plíšku, něco jako háček. Chytíš za pojistku konektoru, odchlípneš a zatáhneš v ose, abys to neulomil. Délku upravíš dle potřeby.
 3. Tady je každá rada drahá, ale problém bude v ECU, to prostě není jinak možné. Přehrátí softu zřejmě nepomůže, jak říkáš, takže asi jedině výměna nebo ještě vyzkoušet jiný kompresor. Prvně bych ale zkusil udělat pořádnou diagnostiku za provozu, a nechat posoudit někým, kdo má k tomu patřičná data a je schopný říci co je norma, jinak pokus omyl.
 4. Možná blbost, ale pokud nezapneš klimu, tak to neudělá? Ono to vypadá, že klimatizace nějak abnormálně ovlivní a přenastaví adaptační hodnoty ECU a pokud se to po vypnutí klimy znovu nenastaví, což nějaké kilometry trvá, tak to prostě netáhne. Je otázka, jestli je problém v ECU nebo v kompresoru, takže asi tak. Asi napojit dia a trochu pojezdit, musí se to potom dát vyčíst, jak to na zapnutí klimy reaguje.
 5. Ahoj, na výměnu rozvodů bys měl mít nějakou záruku, pokud to dělal servis. Poptal bych se na to tam kde to dělali. Jinak to může být vadné čidlo polohy excentrické hřídele sacích ventilů, případně závada motorku který s hřídelí pohybuje. To se dá ověřit diagnostikou v kontrole akčních členů. Ten signál detonačního snímače bude už asi následek špatné polohy vačky při projevu závady. Takže kontrola nastavení rozvodu a zkouška akčních členů, vadné čidlo se přesně nedá zjistit, jedině výměnou. Cena toho čidla je zhruba 2,5 t. Nic bych ale neměnil bez pořádné kontroly rozvodu a diagnostiky.
 6. Sale

  P2562

  Je to problém s podtlakovým ovládáním turba, je potřeba zkontrolovat hadičku podtlaku k turbu zda není prasklá nebo vypadlá a taky elektro ventil ovládání podtlaku turba. Může být taky malý podtlak, při volnoběhu by mělo být 750 mb.
 7. No hlavně tam nesmí být velký rozdíl mezi požadovaným a skutečným tlakem, kolik přesně to ti neřeknu. Jinak ještě pokud jsi měnil čidlo vysokého tlaku, je taky potřeba na diagnostice chybu vymazat. Budeš muset někam na originální diagnostiku, bez toho nemá smysl něco měnit.
 8. Zkus ho vyšroubovat a vyčistit, pokud nepomůže, tak vyměnit. Zjistit se to dá na diagnostice v měřených hodnotách.
 9. Vadný regulátor tlaku na vysokotlakém čerpadle nebo vadné čidlo vysokého tlaku nafty na vysokotlaké palivové rampě.
 10. No, takže nekvalitní práce autorizovaného servisu. Snad měli odstranit všechny závady a ne doporučovat zákazníkovi co si má opravit a ještě zřejmě špatně. Tak potom napiš, jak jsi dopadl.
 11. Proč jsi vyměnil ten motor ventilového ovladače, zkusmo kvůli chybě nebo proč? Pokud starý fungoval správně, dal bych ho tam zpět a zkusil vyměnit čidlo vačky. Při diagnostice musí ovladač udělat několik úvratí než se zastaví, takže pokud to reaguje při mazání chyby jen krátce, není tam zřejmě informace o poloze vačky. Teď ti nepovím přesně jestli se dá senzor zkontrolovat přes dia, ale asi jo, najdeš to někde v testech akčních členů, pakliže vykáže chybu, tak vyměnit, je to docela častá závada. Taky když už máš sundané víko, zkontroloval bych postavení sací vačky vůči rovině hlavy, je možné, že to při výměně neudělali přesně nebo to vůbec nezměřili. Sám to asi neuděláš, pokud nemáš sklonoměr, zeptal bych se tam, co ti dělali rozvody. Tak teď si to ještě jednou čtu a vidím, že je tam odchylka mezi řízením a polohou systému, takže asi zkusit to čidlo, to je nejjednodušší a potom kontrola rozvodu, pokud je to posunuté, čidlo zřejmě nezachytí koncovou polohu. Ono by taky nebylo od věci, kdybys napsal, jaké chyby to vykazovalo před výměnou rozvodu, jestli stejné nebo nějaké jiné.
 12. Ahoj, nenačítá to polohu sací vačky, všechny chyby se týkají této závady. Buď je vadné čidlo polohy sací vačky, případně kabeláž nebo konektor, ale je taky možné, že jsou rozvody špatně nastavené. Zkusil bych vyměnit čidlo a pokud to nepomůže, je potřeba se podívat na nastavení rozvodu. Ještě se zeptám, zkoušel jsi diagnostikou jak funguje motor pro nastavení excentrické hřídele sacích vaček, musí být slyšet, že se otáčí, chyba může být i v motorku nebo jeho kabeláži. Teď se ještě dívám, že je tam pravděpodobně závada relé, takže v první řadě přezkoušej diagnostikou zda motorek otáčí hřídelí, jak jsem napsal výše.
 13. Sale

  Peugeot 307 1.4

  Vadná lambda sonda za katalyzátorem, vyměnit. Oem číslo: 1628 NY k dostání třeba na Motora. cz za zhruba 800-900Kč.
 14. No, myslím, že problém bude v té sahaře nebo jejím napájení. Zkusil bych zajet někam na vrakoviště a vyzkoušet tam jinou funkční saharu. Myslím, že by to nebyl problém, bývají tam ochotní hoši a není to moc práce, vyloučil bys tím jeden možný problém.
 15. Pokud ti otáčky nekolísají při jiném proudovém zatížení, např sepnutí klimatizace výhřevu oken, zrcátek, sepnutí více spotřebičů najednou, tak bych hledal problém v sahaře. Je potřeba ji prohlédnout co se týká kabeláže a změřit proud za chodu, může se zkratovat kvůli opotřebení, prodření atd. a pak je proudové zatížení vysoké a skáče napětí i proud.
×
×
 • Create New...