Přejít na obsah

Sale

Uživatel
 • Počet příspěvků

  406
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Sale

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Návštěvy profilu

1 903 zobrazení profilu
 1. Správně drážkový řemen příslušenství a podle servisní knížky by se měl měnit každou čtvrtou servisní prohlídku. U tvého motoru po 120 000 km nebo po čtyřech letech.
 2. Sale

  autoklima

  Když napíšeš VIN vozu tak ti řeknu co tam máš, jinak je to debata k ničemu protože je několik variant podle stáří. Jinak je nejlepší se podívat, pokud máš možnost pod to někde lehnout. Měla by tam být ta řídící jednotka co jsem ti psal, jsou to dvě relé a odpor v nerozebratelné krabičce. první stupeň přes odpor a druhý s vyřazeným odporem.
 3. Sale

  autoklima

  Jo, je to tak, bez toho nemá cenu něco měnit, ale na 90% je vadná řídící jednotka ventilátoru. On ten ukazatel teploty je bohužel jen o informaci, že chlazení nějak funguje, ale nepoznáš jestli spíná první stupeň ventilátoru, ukazuje to totiž pořád těch 90°C i když je skutečnost třeba už 110 a sepne až druhý stupeň. Poznáš to pouze poslechem.
 4. Na tvůj motor se dá sehnat čerpadlo za zhruba 2300 Kč, práce s tím moc není, tak by ti to mohl udělat asi za 3000. Ale ono není jisté čím to je, takže bych tady raději někoho poprosil o diagnostiku, pokud ji tvůj mechanik nemá.
 5. Sale

  autoklima

  Koukám, že řešíš stejný problém jako já na 308. Dokonce by tam měla být stejná řídící jednotka, podle ser.boxu. Diagnostika by měla ukázat stejnou chybu P0494, což je nesepnutý ventilátor při požadavku na zapnutí. U mně to dělá první stupeň ale je to rovněž nepravidelně a bez vlivu teploty. Začne to fungovat až se sepne druhý stupeň a pak to jede třeba celý den. Pokud chceš jednotku vyměnit, tak oem číslo je 9673999980 k dostání v Pežotu za zhruba 1200 kč. Nevím jak u 307 ale u 308 stačí oddělat spodní kryt motoru a dá se v pohodě vyměnit, drží na jednom torxu. Jinde to neseženeš, už jsem se díval. Chtělo by to potvrdit diagnostikou, už jsi zřejmě vyměnil zbytečně některé díly. Podle servisních postupů se při této chybě má jednotka vyměnit.
 6. Sale

  Nefunkční klimatizace

  Zkusím se zeptat větších odborníků než jsem já. Přestala jít klima a zjistil jsem, že nespíná ventilátor chlazení. Na diagnostice chyba P 0494 koherence ventilátoru. Našel jsem tam požadavek na zapnutí ventilátoru při 104°C a relé ventilátoru neaktivní. Od té doby ventilátor nešel a samozřejmě ani klima. Po zapnutí ventilátoru diagnostikou všechno funguje normálně. Už se to stalo předtím a rovněž tam byla stejná chyba a ještě zkrat na +. Všechny součásti dle dia funkční včetně odporu a relé. Předpokládám, že je nějaký problém v řídící jednotce ventilátoru. Už jsem se díval na konektory a je to v pořádku. Nemám tušení jestli je problém ještě někde v Bsm. Když jsem odpojil teplotní čidlo, sahara se normálně rozběhla naplno, ale klima nešla. Po testu diagnostikou všechno v pořádku, to mě hlava nebere.Tak až zjistím, co bylo za problém, napíšu. Jinak beru každou radu.
 7. Sale

  P106 blinkre - VYRIESENE

  Kup si relátko které tam patří a pak to řeš dál Oem číslo je : 6323 24 a v kelly by to měli mít. Jinak tam může být špatná kostra, tak se po těch kostrách podívej a očisti.
 8. Sale

  Motorový prostor

  Dostaneš to koupit jedině v autorizáku za cenu která je výše ve vláknu. Uděláš to klidně sám doma. Problém toho zatékání se tady řeší pořád, jediné co to udrží, je lepidlo na sklo. Dělal jsem to loni a zatím to drží. Musí se sundat stěrače, celý ten plastový díl, potom ty lišty do kterých je to nacvaknuté, všechno pořádně očistit, odmastit, potom nalepit zpět na sklo lišty, po zaschnutí nacvaknout plast, natřít v těch obloucích kde není lišta sklo i gumu na tom plastu lepidlem na sklo, přitlačit to po celé ploše nějakou měkkou podložkou, zatížit a nechat zatvrdnout. Zatím to rok drží a nezatéká.
 9. Sale

  P 207 chyba P0444 - vyřešeno

  Na ten ventil odsávání benzínových par se podívej, máš tam chybu zkrat na kostru, tak asi nefunguje jak má. Bude trvale otevřený proto ti to asi nejde nastartovat. Pokud nepomůže pročištění konektoru, tak vyměnit.
 10. Sale

  Peugeot 308 sw

  Tak asi vadný snímač na výměnu. Originál k dostání za 596 Kč v pežot servisu. Oem číslo: 5946 31. Na autorozvody. cz za 320 Kč.
 11. Sale

  Peugeot 308 sw

  Je otázka jestli je vadný snímač nebo jen třeba zoxidovaný kontakt v konektoru, je potřeba to zkusit očistit než se bude měnit. Jinak pokud to nic nedělá, dá se s tím dojezdit do opravy. Snímač ovlivňuje detonační spalování motoru (klepání) při přílišném přidávání plynu, takže s tím opatrně. Originální diagnostika pežot by měla ukázat některou z chyb: P 0325, P 0327 nebo P 0328. První je závada napětí nebo nesmyslná hodnota, druhá zkrat na kostru a poslední zkrat na + pól.
 12. Sale

  Peugeot 308 sw

  Snímač klepání motoru najdeš na zadní straně motoru v prostoru pod sáním. Přístup je jedině zespodu po odmontování krytu nebo demontáži sání.
 13. Jo, asi tak nějak, ale tam kde to znají, tak si to po výměně kontrolují, jestli vše funguje normálně. Vím, že po pouhé výměně teplotního čidla se čekalo několik hodin, než úplně vychladne motor a pak přehrávali sw, takže práce na celý den.
 14. Sale

  Náplň do klimy.

  Ozzy, máš pravdu, dříve psali těch 450 a teď jsem našel novou tabulku kde píšou těch 425, tak bych dal radši méně.
 15. Sale

  Náplň do klimy.

  U všech 207 kromě zemí Mercosur, je to 425 gramů.
×