Přejít na obsah

Sale

Uživatel
 • Počet příspěvků

  390
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Sale

 • ID člena 48398
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 12.5.1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Návštěvy profilu

1 775 zobrazení profilu
 1. Ano, ten nahoře. Koukám jsi to někde viděl za lepší cenu. Je to kvalita a vydrží, dávali jsme švagrové a seděl dobře bez problémů.
 2. Doporučím ti Behr- Hella rozměry 365x361 šířka12mm vzdálenost upev. bodů 430mm vstup 14,4mm výstup11mm je to na 1.6Hdi od 9/07 - 9/13. U Badisáka za 3,5 v Autokelly 4,4 t.
 3. Sale

  Antipollution faulty

  Pokud by kapalina ve vyrovnávací nádobce vařila, tak ti to musí ukázat stopku a přehřátí motoru. Otázka je , jak ti funguje ventilátor a teplotní čidlo. Může být taky vadné víčko vyrovnávací nádobky, které podchází a neudrží potřebný přetlak. Když odpojíš teplotní čidlo na komoře termostatu, musí se ventilátor roztočit na druhý stupeň, rovněž tak při přehřátí motoru a potom běží nějaký čas i po vypnutí klíčku. Samozřejmě může být i zablokovaný termostat ,ale píšeš, že hadice k chladiči je horká, tak by měl fungovat normálně.
 4. Tak pokud šly svíčky povolit rukou, něco nebylo v pořádku. Samozřejmě, že to mohlo mít vliv na chod motoru. S tím víkem a trháním motoru to může mít souvislost, zrovna tak může být na vině vytahaný řetěz. U této závady se právě chyba někdy neobjeví, ale po výměně rozvodů je to pak v pořádku. Takže bych šel od toho jednoduššího až po výměnu rozvodů. A pokud se závada objevila, jak píšeš, po přetěsnění víka hlavy, tak to reklamuj. Podle servisních postupů se toto prověřuje při závadě trhání motoru a špatných startech. Jestli to někdo neudělal pořádně, může být zrovna toto problém. Proč jsi nechal přetěsňovat to víko? Je možné, že ti tam netěsnící svíčky vyráběly přetlak.
 5. Bohužel ten řetěz není věčný a hodně to u těchto motorů zlobí, vůbec to nemusí chybu vyhodit a přesto tam bude, je třeba originální diagnostika, nic jiného ti toto neukáže. Na napínák zapomeň, pokud je to rozvodem, mění se všechno. Ten servisák s tím asi nebude mít moc zkušeností, radím zajet někam, kde tomu rozumí.
 6. Sale

  Poloosa - cena

  Ahoj, originál poloosa pravá 7120Kč, levá 7297Kč . Dají se koupit třeba na autorozvody. cz za 2822Kč pravá a 3124Kč levá. Jinak bych to neřešil, pokud to přestalo po vyvážení kol, tak je to v pořádku.
 7. Reklamuj výměnu těsnění víka hlavy, pokud jsi to nedělal sám. Problém mohou dělat těsnící kroužky vačkového hřídele pod víkem hlavy, musí být perfektně těsnící, jinak to může způsobovat kolísání otáček nebo špatné starty. Chtělo by to originální diagnostiku, ta by měla problém ukázat, ko'd závady P000A. Pokud máš najeto 162tis. tak by mohl být problém taky s nataženým rozvodovým řetězem, nepíšeš jestli byly rozvody měněny.
 8. Sale

  Antipollution faulty

  Určitě uděláš dobře, když zajedeš jinam, z toho co píšeš je jasné, že to není ten správný servis. Nevím proč alespoň nevyčistili nebo nevyměnili ten vstřik nebo cívku, to je to nejjednodušší co se dá udělat, když už nemají originální diagnostiku.
 9. Sale

  Antipollution faulty

  Kolísání teploty a rozbíhání ventilátoru je následek spadnutí do nouzového režimu, to nemůže mít nic společného s termostatem. Docela by mě zajímalo, kde jsi s tím byl v servisu, že ti nenašli na diagnostice žádnou závadu, při tom co tady popisuješ. To není možné nebo nemají originální diagnostiku. Řekl bych, že tam spíš musí být deník závad plný chyb. Klidně to může dělat vadná cívka, to ale musí diagnostika zaznamenat, zrovna tak vadný vstřik. Už bych do toho servisu raději nejezdil a našel si jiný. Pokud ti to netopí ani na jedné straně, tak bude potřeba vyměnit radiátor topení, bude zanesený. Je potřeba zjistit jestli jsou hadice před ním horké, jestliže ano, tak je ucpaný.
 10. Sale

  206 44kw neskoro spusti saharu

  Podle všeho spíná až druhý stupeň ventilátoru, nemám schéma ale někdo ti to snad zjistí. První stupeň bude zapojený přes odpor a tam bude problém buď kabeláž nebo odpor.
 11. Sale

  206 44kw neskoro spusti saharu

  Zepředu na chladiči by měl být termospínač ventilátoru, někde zhruba uprostřed chladiče, má to asi jen jednu rychlost. Určitě by měl spínat někde okolo 95-100°C. On teploměr nemusí ukazovat přesně, bylo by třeba změřit jestli zapíná při správné teplotě. může být zanesený chladič nebo něco takového, tak ať se zbytečně něco nemění co nepomůže.
 12. Ahoj, vysaješ to normálně přes měrku oleje. Dělal jsem to několikrát. Zkoušel jsem po vysátí otevřít vypouštěcí šroub a vyteklo asi 0,2 dcl. oleje. V servisech se to tak dělá běžně.
 13. Sale

  308 dobíjení

  Určitě je to slabou baterkou. Pokud málo dobíjí, tak ten economy mode se objevuje častěji, je to závislé na stavu baterie nebo času použití bez nabíjení baterky.
 14. Sale

  308 dobíjení

  Určitě bych ten alternátor nechal opravit, výměna za nový bude stát třikrát tolik, pokud ti tam tedy nedá šunt za 4 t. Ten origo přijde na 9 t. bez práce. Šest let není tak dlouhá doba, aby byl na odpis, někdy stačí jen výměna uhlíků nebo regulátoru. Podívej se na firmy kde to dělají, někdy to jde i výměnným systémem. Jinak pokud je tam řízený alternátor, tak tam klidně za chodu může být i těch 12,8 V, ovšem při zátěži to tolik klesnout nesmí max o 0,2 V. Pokud tam máš ještě původní baterku, tak může být taky už špatná.
 15. Tak dnes jsem to znovu sledoval a u mě to funguje tak, že napřed, asi po těch dvou minutách, sepne třecí kolo pumpu a okamžitě potom klesnou otáčky motoru z 1000 na 800 tedy je to buď závislé na teplotě vody nebo nějakém časování, venkovní teplota byla + 4° C.
×