Přejít na obsah

Sale

Uživatel
 • Počet příspěvků

  458
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Sale

 • ID člena 48398
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 12.5.1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Návštěvy profilu

2 244 zobrazení profilu
 1. Sale

  V kolika na "Rozvody" ?

  Musíš si ten manuál pořádně přečíst a najdeš tam 180 000 km. Konkrétně strana 23 benzínové motory VTi/THP 1,2, 1,4, 1,6 l - 10 let nebo 180 000Km.
 2. Sale

  V kolika na "Rozvody" ?

  Pokud ti motor šlape tak máš ještě čas, v manuálu najdeš 10 let nebo 180 000 km.
 3. Sale

  Studený štart

  Pokud je diagnostika v pořádku, tak jedině nový software, nahrají ti tu poslední verzi, několikrát se to vylepšuje. Mělo by to tak být podle servisních manuálů.
 4. Sale

  Motor houpe

  Ahoj, ten filtr si nech zkontrolovat může v tom být problém. Podle toho co píšeš, tak je tam buď špatná funkce elektroventilu pohlcovače benzínových par nebo je to nějak ucpané, což může být problém. Má to vliv i na chod motoru.
 5. Sale

  Studený štart

  Ahoj, po startu má mít zhruba těch 1100 ot. bez ohledu na venkovní teplotu. Pokud má motor po startu nepravidelný chod, bude dobré zajet na diagnostiku, může být vadné teplotní čidlo. Jestliže diagnostika nic neukáže, tak pomůže jedině přeprogramování ECU v autorizovaném servisu.
 6. Ahoj, díky za informaci. Udělal jsi moc dobře, že jsi to vrátil, toto vyřeší jen výměna celé hlavy. Je to, podle té chyby, otevření sacích ventilů příslušného válce mimo toleranci z důvodu nedostatečného zdvihu vahadla. Problém je v hlavě, a výměna rozvodových dílů to nevyřeší, jedině by je musel někdo vyrobit větší nebo menší. Jde to sice nekorektně opravit zbroušením vodítka ovládání západky nebo podložkou vahadla, ale to žádný servis neudělá, protože se potřebná míra těžko zjišťuje a je nutné to potvrdit testerem který umí měřit tlaky a průběh hoření směsi za chodu, což je asi pro autorizovaný servis problém.
 7. Sale

  P206 1.4 55kw ventil nadrze

  Tak díky za vysvětlení, věc je jasná, funguje pro snížení emisí studeného motoru.
 8. Sale

  P206 1.4 55kw ventil nadrze

  No tak asi ten EGR nefunguje jak má, takže jedině to opravit, jinak se té chyby nezbavíš a na STK to nemá šanci projít. Diagnostika se neplete, už jsi to tady řešil jednou a byla tam stejná chyba. Nevím přesně jak ten EGR funguje, ale pokud ta sací klapka nemá elektroventil a je to ovládané podtlakem toho čerpadla tak chybu pozná buď to čerpadlo nebo lambda. To čerpadlo je propojené jak s výfukem tak se sáním, takže to funguje jako klasický EGR ale asi jen nějaký čas po startu, podle toho jak je naprogramované to čerpadlo.
 9. Sale

  P206 1.4 55kw ventil nadrze

  Co je to za ko'd motoru nebo VIN? Měla by to být porucha ovládání ventilu co tam pouští ten vzduch.
 10. Ahoj, docela by nás tady zajímalo, jak jsi to vyřešil. Ono pokud se tam objeví chyba 1340, tak může být problém přímo v tolerancích dílů rozvodu a nedostatečném otvírání sacího ventilu, což vyřeší jen někdo, komu se to řešit chce a ví oč jde. Vzájemné prohazování dílů nepomůže a závada zůstává na stejném válci.
 11. Sale

  Peugeot 308 1.6 Vti 88kw

  Ahoj, co ti na tom obrázku od jarokare není jasné? Je potřeba natáhnout ten napínák pořádným trhákem nebo golou č.30, ( jde to hodně těžko), až zapadne ten kolíček s pružinkou do výřezu a zajistí napínák v uvolněné poloze. Pak je ještě třeba odjistit třecí kolo vodní pumpy vytažením kolíku s páskem asi o 5-6 cm až zapadne do plastové pojistky a uvolní třecí kolo vodní pumpy. S tím opatrně, ať neulomíš tu pojistku, je to jen kousek plastu. Pak nasadíš řemen, zastrčíš zpět pásek tak aby pojistka držela uvolníš napínák a vytáhneš zpět kolíček. Má se zatočit ručně řemenicí motoru aby to správně sedělo. Točit vždy ve směru chodu motoru.
 12. Sale

  P206 1.4 55kw ventil nadrze

  No to už je lepší, takže porucha ovládacího ventilu EGR. Zřejmě máš motor s egrem, mělo by to být někde na výfukových svodech a ten elektroventil ovládání nefunguje, takže asi konektor nebo kabeláž.
 13. Sale

  P206 1.4 55kw ventil nadrze

  Ahoj, zpětný ventil nádrže asi nikde nenajdeš, nic takového tam není. Zřejmě bude závada na měřiči paliva, pravděpodobně sis to špatně přeložil, u tohoto motoru bývá měřič samostatný, není součástí dopravního čerpadla, ale pro přesné určení je třeba najít podle VIN ko'du. Ty hlášky nebudou k ničemu, není to z diagnostiky Peugeot.
 14. Sale

  Příruba

  Ahoj, jmenuje se to kolektor vstupu chladící kapaliny oem číslo: 1336 RO a k tomu těsnící kroužek 1339 83.
 15. Sale

  varovné hlášení displeje

  Tak asi ty rozvody udělat co nejdřív, všechno tomu nasvědčuje, že je nejvyšší čas.Ta hláška sice může být i jiný problém, ale nejspíš to bude rozvodem, takže za mně nové rozvody.
×