Jump to content

Sale

Uživatel
 • Content Count

  505
 • Joined

 • Last visited

About Sale

 • ID člena
  48398
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 05/12/1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Recent Profile Visitors

2,625 profile views
 1. Zkus pořádně prohlédnout expanzku, může tam být prasklina. Normálně by se voda neměla moc doplňovat, možná to někde uniká v malém množství. Syčet by tam určitě nic nemělo. Když máš diagnostiku, tak to pořádně projeď a podívej se, co to píše ohledně ventilátoru. Podle mně se tam musí ten problém objevit. Důležité je, zjistit, jestli jsou tam správné požadované hodnoty pro spínání ventilátoru. Pokud to tam není, je problém v ECU pokud jsou tam požadavky a nesepne, může být vadná řídící jednotka ventilátoru vpředu u chladiče.
 2. Ahoj, pokud ti podchází víčko expanzky, může to být klidně celý tvůj problém s chlazením. Jarokare má s těmi teplotami pravdu, díval jsem se do záznamů dia a je tam požadavek na sepnutí prvního stupně těch 97°C a druhého 105°C.
 3. Sale

  406 pribrzduji brzdy

  Problém se určitě týká jen toho brzdiče, hlavní válec to nebude.
 4. Sale

  406 pribrzduji brzdy

  Ahoj, zkusil ses podívat jak je zasunutý brzdový váleček když ti brda zůstane viset? Docela bych tipoval, že se po zahřátí brzd nevrací až nadoraz a tím pádem přibrzďuje. Zkoušel jsi vyndat desky, vyšlápnout váleček ven, pořádně očistit a namáznout?
 5. Spíš se dívám, že je to rok 2007 než na ty kilometry, ono pokud to chci na dva tři roky, tak samozřejmě stačí výměna bez vanosů.
 6. Přesně jak píše inoxing, mám ten motor šest let a najeto 149t. zatím bez problémů. Za celou dobu pouze dvě závady, termostat a jednotka ventilátoru. Podle expertů jsou motory 1.4 méně poruchové z důvodu menšího namáhání dílů rozvodu. Jinak je to ovšem na ježdění maximálně pro dvě osoby a to ještě HB.
 7. Bavíme se o benzínu ne o naftě.
 8. Toto je sada zhruba za ty dva, tři t. u té dražší jsou ještě ozubená kola vačkových hřídelů. Je potřeba to posoudit, jak moc je vytahaný rozvodový řetěz, podle toho se pak určuje, jestli stačí vyměnit jen díly co máš v té sadě na obrázku nebo i kola vaček. Nezapomeň taky na to uložení vačky, musí se to prohlédnout, problém může dělat únik oleje přes vybroušené drážky, není to moc práce a bez toho se může stát, že problém nezmizí.
 9. Otázka je, kolik do toho chceš investovat. Spíš bych viděl problém v tom co všechno vyměnit, než ve značce. Klidně to může být FEBI nebo SWAG ale je na tobě, jestli necháš vyměnit jen řetěz, vodítka a napínák za nějaké 2000t., nebo raději vyměnit i ozubená kola, což je určitě lepší volba, za zhruba 8000t. Jsou sady kde je komplet všechno včetně nových šroubů, těsnění víka rozvodů, šroubů atd. Jestli máš dobrého mechanika který bude akceptovat tvoje díly, tak se už domluvíš. Za mně vyměnit všechno, pokud s tím chceš ještě delší dobu jezdit.
 10. No jo je to hukot, ale ten první že by nebyl slyšet to zase teda nee. Jinak to řídí ECU podle signálu teplotního čidla, takže jste možná při té výměně termostatu rozhodili program. Když mě kdysi ten termostat měnili, přehrávali taky program v ECU a čekali několik hodin až motor úplně vychladne a pak to teprve nahrávali. Možná by pomohlo přehrát v autorizáku.
 11. Pokud je to při 108°C první stupeň je to špatně, není to náhodou už druhý a první nespíná?
 12. Elektroventil sací vačky je ze zadní strany motoru, je k tomu špatný přístup, musí se vyndat celé sání včetně přípojky škticí klapky, krytu akumulátoru a případně i baterie, abys dostal ven skříň sacího filtru a potom se teprve k tomu dostaneš, drží to jeden šroubek. Jestli ti můžu něco radit, už bych ani ten olej neměnil a dal to rovnou na výměnu rozvodů, už to bude potřeba.
 13. Vyměň olej a pokud se to nezlepší, tak potom další. Vzhledem k roku výroby tam budou ocelové těsnící kroužky, takže se dá předpokládat problém s tlakem oleje ( vybroušené drážky v uložení), takže tam bych se podíval přednostně. Je potřeba sundat víko rozvodů a uložení vačky u vanusů, zkontrolovat zda nejsou vybroušené drážky. Nenapsal jsi kolik to má natočené. Natažený řetěz nemusíš podle zvuku poznat, je to potřeba změřit přípravkem, který se našroubuje místo napínáku řetězu. Snímač můžeš pro jistotu vyměnit, ale napřed bych zkusil vyčistit elektroventil a zkontroloval to uložení, pokud je tam netěsnost utíká tudy tlak a ovlivní to nastavení vačky.
 14. Ahoj, máš problém se správným nastavením vačky sacích ventilů. Může být vadný snímač polohy vačkového hřídele, ale taky problém s natažením rozvodového řetězu, zanesený elektroventil řízení rozvodu na sací straně, problém s tlakem oleje v důsledku netěsného uložení vačky (vybroušené drážky). Takže k posouzení je potřeba znát nájezd od výměny rozvodů. Jinak doporučuji výměnu oleje, pokud má už něco najeto a trvalé používání aditivovaného benzínu.
 15. Sale

  Rozvody / Motor

  No tak těch 15 tisíc je reálná cena, pokud se počítá i s výměnou oleje a kompletní výměnou všech rozvodových kol. Materiál včetně oleje a filtru bude zhruba za deset, takže to není přemrštěná cena. Jinak bych tu diagnostiku vynechal, pokud ten motor má už najeto na výměnu rozvodů, tedy přes 100 tisíc. Sice se výměna dělá až při 160 tisících, ale pokud to vykazuje chyby časování, bude to potřeba vyměnit. Opotřebení celku řetězu se dá změřit falešným napínákem, ale jak říkám, pokud to řádně nefunguje vyměnit. Podle roku výroby by s uložením vačky neměl být problém, jedině ještě vyčistit elektroventily řízení rozvodu.
×
×
 • Create New...