Jump to content

Sale

User
 • Content Count

  563
 • Joined

About Sale

 • ID člena
  48398
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 05/12/1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Recent Profile Visitors

2,846 profile views
 1. Když se podíváš, jak to funguje, tak to není ani kvůli ohřevu motoru, ale možná spíš kvůli nepatrnému snížení emisí. Zhruba při teplotě -2°C už je to sepnuté okamžitě po startu, takže je to rozepnuté od nějakých -1 do asi +20, to jsem už nevysledoval, ale při větším mrazu to jede od startu, prostě ten teplotní management je hodně složitý. Pravý smysl toho je někde v hlavách těch konstruktérů co ten motor navrhovali.
 2. Ahoj, tankuj trvale aditivovaný benzín, např. optimal u Čepra nebo přidávej dle návodu VIF pro benzínové motory. Do oleje nepřidávat nic a používat předepsanou specifikaci. Já osobně měním olej po deseti tisících. V žádném případě se nevyplatí na oleji šetřit, má to za následek většinu pozdějších problémů motorem.
 3. Ahoj, škrtící klapku najdeš na rozbočovači sání ze strany rozvodů ať už máš THP nebo VTI motor. Ubývání oleje to sice nevyřeší, ale s tím startováním to může mít něco společného.
 4. Asi ti poslali něco jiného, doporučuji si vzít do ruky původní příchytku a šupleru, změřit všechny rozměry a podle toho objednat na e-shopu, kde mají nabídku s vyobrazením příchytek včetně všech rozměrů. Taky jsem měl problém s vyhledáním ale dá se to sehnat.
 5. Zkus se zeptat, za to nic nedáš. Přehrát se to dá, ovšem nemusí to nutně pomoci, možná se taky najde jiná chyba.
 6. Docela dobrý nápad, pokud se ti to podaří nalepit tak, aby to těsnilo. Tlumí to dobře, mám to vyzkoušené. Samolepící folii 2 mm silnou koupíš za čtyři stovky metr čtvereční, takže bys ušetřil.
 7. Folii koupíš asi jedině v peugeotu oem: 9365 HK levá a 9365 HL pravá strana. Spony do tapecu oem: 9341 PF ty seženeš na různých e-schopech, ale bacha na ten rozměr. Folie v peugeotu 1532 Kč a jedna spona 16 Kč.
 8. Asi špatně načtená poloha škrtící klapky řídící jednotkou. Může to vzniknout při náhlém poklesu napětí, při načítání polohy klapky. Asi s tím nic nenaděláš, problém bude v softwaru ř.j.
 9. Vadná elektrická jednotka ventilátoru, oem: 9673999980. Kdybys pohledal, tak jsem to tady psal zhruba před týdnem. Dá se to celkem snadno vyměnit po sundání krytu pod motorem zespodu. Koupíš v automedik. cz nebo na autorozvody.cz za 470Kč u číňana na aliexpres je to za 300Kč.
 10. No, ještě k tomu, ono je to samozřejmě o těch přípravcích. Ohnutí ventilů klidně vznikne nevhodnou pákou ke stlačení ventilů, nemyslel jsem, že by se to potkalo, stačí aby to sjelo a bočním tlakem ten dřík ohneš dřív než se naděješ. Viděl jsem to, jak to potom vypadá, když ten ventil dáš do brusky nebo soustruhu, talíř hází klidně o dva, tři milimetry a bez toho soustruhu nic nepoznáš, dáš to zpět a je problém. Válce se tlakují přes otvory svíček našroubovanou trubkou se závitem svíčky, na hlavu se našroubují opěry těmi se prostrčí tyč o kterou opřeš pákový přípravek a stlačíš, jde to v pohodě udělat za pár minut bez problémů. Problém je akorát s našimi servisy, které si nebudou lámat hlavu s něčím, co nemají napsané v servisním postupu od Peugeotu. Můžeš se na to podívat, jak se to dělá, na ruských webech. Tam to běžně dělají velké značkové servisy.
 11. Dá se to udělat bez sundání hlavy, ale musíš na to mít přípravky a pořádný kompresor na natlakování válců před stlačováním pružin ventilů, takže doma bych to nedělal, nevyplatí se to. Musí to dělat někdo znalý věci a s patřičným vybavením, jinak to končí poohýbáním dříků ventilů a pak tě to bude stát majlant. Takže jedině servis který to umí.
 12. Bylo, ale holt někdy se to dá vyřešit levněji a každému se s tím nechce hned do servisu, takže potom třeba zaplatí o to víc.
 13. Když vyskočí stopka, jede ventilátor na druhý stupeň? Pokud nevypne ani po stopnutí motoru, tak pravděpodobně to teplotní čidlo bude vadné.
 14. Po sepnutí klimatizace sepne první stupeň ventilátoru, druhý až po zahřátí na teplotu zhruba 105-107°. Pokud ti vyskakuje stopka máš zavzdušněný chladící okruh nebo vadné teplotní čidlo na komoře termostatu, případně poškozenou zkratovanou kabeláž po srážce. Měl bys taky napsat, jestli ti stopka vyskočí ihned po zapnutí klimatizace nebo až po ohřátí motoru.
 15. Pokud to momentálně nějak extrémně nekouří, nemáš co řešit. Už jsem psal, že gufera až případně s rozvodem, pokud si neseženeš někoho, kdo to umí bez sundání hlavy.
×
×
 • Create New...