Přejít na obsah

Sale

Uživatel
 • Počet příspěvků

  435
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Sale

 • ID člena 48398
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 12.5.1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Návštěvy profilu

2 167 zobrazení profilu
 1. Sale

  Chybné kody

  Slabá nebo nedostatečně dobíjená baterie, případně problém s napájením jednotky BSI (špatná kostra).
 2. Sale

  Chybné kody

  Chyba snímače teploty nasávaného vzduchu, zkrat na kostru nebo vadný snímač. Napiš si tady co máš za auto a motor.
 3. Pokud není problém v ŘJ, tak jak už jsem psal, sací ventily špatná funkce fázového posunu nebo příliš otevřené ventily. Takže bych radil kontrolu rozvodu, případně přehrání sw řídící jednotky v autorizovaném servisu. No ještě taky může být špatná funkce snímače tlaku vzduchu ,udává nesprávné hodnoty, takže tam bych to zkusil napřed vyměnit.
 4. Jo, jo, má to prostě nedostatek vzduchu na požadovaný výkon, nájezd sice malý, ale vzhledem k poruchovosti tohoto motoru to může být už v háji. Podíval bych se napřed na ten elektroventil sání, někde jsem viděl, že to může být jen ucpané sítko, pokud se nedělá včas výměna oleje nebo se jezdí trvale s podtočeným motorem.
 5. Podle mně nějaký problém se zdvihem nebo fázovým posunem sacích ventilů. Elektroventil ovládání sacích vetilů nebo ventilový ovladač zdvihu sacích ventilů.
 6. Vadný ventilátor nebo jeho elektrická jednotka vpředu u chladiče, případně kabeláž tamtéž.
 7. Sale

  Brzdy

  Ložisko vyzkoušej tak, že zvedneš auto zatočíš kolem a nesmí se ozývat škrábání nebo chrastění, taky zkus vůli páčením do stran. Ale jak ti píše Ozzy 56, budeš si to asi muset zopakovat a to i s výměnou kotoučů. Ony ty staré desky byly nějak zajeté a zřejmě to teď bere okrajem za vyjetou hranu na kotouči. Stejně to bude sjeté pod normu.
 8. Sale

  startovani

  Zeptej se toho mechanika, jestli je v pořádku věnec setrvačníku a ukostření baterie s kabeláží. Ten pastorek měl vylomené zuby nebo upadl celý?
 9. Pokud jsou u takřka nového auta plošky na pneumatikách, je tam větší problém. Možná ta geometrie, pokud se to někde drclo o obrubník nebo něco takového. Ty špatně sjeté gumy už budou hučet pořád. Tlumiče mohou být vadné z výroby, sice bych na to moc nesázel, ale ten test příležitostně udělat, než se zničí další pneumatiky.
 10. Ahoj, předpokládám, že v servise zkoušeli dát jinou zapalovací rampu a udělali diagnostiku. Může dodělávat dopravní čerpadlo v nádrži. Je potřeba zjistit jak to vypadá s tlakem benzínu, když to zrovna nestartuje a jestli taky funguje zapalování a vstřikování a není problém v ŘJ motoru. Takže radím originální diagnostiku, což by ti mohl udělat někdo tady z klubu, kdo to má blízko.
 11. Plně souhlasím z ozzym56, je tam plno rozdílných dílů, namátkou třeba vstřikovač, řídící jednotka, vysokotlaké čerpadlo a bude toho možná i víc, jedině že by výrobce udával čísla dílů jiná jen tak pro zmatení protivníka, tedy těch pochybných firem, co dokážou dostat z jakéhokoliv motoru podstatně vyšší výkon než udává výrobce.
 12. Ahoj, raději vydrž, až budeš mít pořádnou diagnostiku, to co ti řekl ten servisák, je nejasná zpráva o konci světa. Mohu ti změřit ten odpor na stejném autě ale to zatím nemá smysl. Diagnostika ukáže, kde je problém. Mohli ti to taky přeplnit, ale to by se stát nemělo. Pravda je, že ten presostat je k sehnání asi jen Peugeotu nebo někde na aliexpresu. Mělo by to být oem : 6455 CK alespoň u mně to tak je. Pokud napíšeš VIN, tak se podívám jestli to sedí. Jsou tam nějaké dvě možnosti jeden za 1980 a druhý 2500 Kč. Tlak v klimatizaci mám po doplnění 6.5 baru.
 13. Sale

  Únik vody

  Voda ti normálně vyvře, protože zřejmě nefunguje chlazení. Je potřeba se podívat jestli funguje termostat, ventilátor a vodní čerpadlo.
 14. Pokud dobře vidím, tak počítač klimatizace nekomunikuje. Bez toho se bude těžko závada hledat. Tvrdíš, že kompresor běží a klimatizace nefunguje, tak potom je problém v přímo v kompresoru. Jinak může ještě zamrzat redukční ventil v důsledku vlhkosti, může být neprůchodné potrubí nebo zanesená filtrační vložka vysoušeče. V tomto případě by ale stoupal tlak a kompresor by se měl odpojit, takže to nedává moc smysl. Ještě zkus zkontrolovat příslušné pojistky a taky ukostření. Pokud ti to půjde smaž chyby, nastartuj auto, zapni klimu a počkej tak dlouho až ti sepne ventilátor na druhý stupeň nebo až to přestane chladit, pokud kompresor stále poběží a chlazení přestane fungovat, je problém přímo v kompresoru. Taky zkontroluj, jestli to při sepnutí druhého stupně nevypne. Pokud nic nezjistíš, tak jedině originální diagnostika.
 15. Že jdou obě rychlosti ventilátoru spustit přes diagnostiku ještě neznamená, že to funguje bezchybně, je potřeba originál diagnostika diagbox nebo pp 2000, jinak nic pořádně nezjistíš.
×