Přejít na obsah

Sale

Uživatel
 • Počet příspěvků

  464
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Sale

 • ID člena 48398
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 12.5.1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Návštěvy profilu

2 313 zobrazení profilu
 1. Sale

  Peugeot 207 1,6 VTi svíčky??

  Patří tam bosch Oe : 5960 LO a je to na dvanáctihran 14 mm nástrk.
 2. Sale

  Peugeot 308 - rozvody

  Ahoj, ty rozvody dělal nějaký amatér co tomu nerozumí a mohl ten motor nevratně poškodit, to je tak, když se na tom šetří a pak je to oprava za desítky tisíc nebo spíš na výměnu motoru. Měl bys to lépe popsat, kdo a jak to dělal, s jakou zárukou, a co zjistil ten servis při kontrole těch rozvodů, jinak je to o ničem. Že to nemá kompresní tlaky může znamenat, že se už potkaly ventily s písty. Píšeš benzín, tak předpokládám Vti nebo Thp, nenapsal jsi co tam máš za motor. Tak samozřejmě to může být jen špatně nastavené, ale moc bych na to nesázel. Pokud přebrušovali ventily i válce, tak bych viděl problém spíš tam. Jinak kontrolu rozvodů musí udělat někdo, kdo zná správný servisní postup. Je potřeba zjistit zajištění řemenic obou vaček. Při točení motorem se musí řemenice otáčet s vačkou, dále pootočit klíčem vačkou na obě strany a opět sledovat zda tam není prokluz, potom nastavit písty do poloviny zdvihu a zajistit klikovou hřídel přípravkem. Vačka sacích ventilů musí být oblinou natočena dolů. Potom je třeba změřit sklonoměrem úhel který svírá rovina hlavy válců ke kolmé rovině na vačce sacích ventilů. Pokud je po kalibraci úhel v normě tedy mezi 89-91° je to v pořádku, pokud je větší rozdíl je třeba nastavit rozvody znovu. Jenom chci přiblížit trochu, jaké jsou správné postupy a pokud se to všechno nekontroluje a nesedí, tak je to potom jen otázka náhody jestli motor bude fungovat správně nebo se budou rozvody dělat po pár tisících km znovu. Ono taky záleží na tom nakolik byl rozvodový řetěz opotřebovaný před výměnou, podle toho se pak volí buď výměna jen vodítek, řetězu a napínáku nebo při větším natažení i výměna všech ozubených kol, ta jsou totiž volným řetězem rovněž nadměrně opotřebená. Takže bych zkusil asi reklamaci, zřejmě oprava stála hodně, tak bych jim to jen tak nenechal. Pokud si s tím teď neví rady, nechat opravit v autorizáku a vymáhat vrácení části peněz. Je potřeba aby se na to podíval někdo kdo to dělá denně a ví která bije. Vidím, že jsi z Brna, tak asi jedině Famko Čechyňská nebo je ještě servis na Vídeňské, tam dělají údajně dobře.
 3. Sale

  Peugeot 308 - rozvody

  Ahoj, ty rozvody dělal nějaký amatér co tomu nerozumí a mohl ten motor nevratně poškodit, to je tak, když se na tom šetří a pak je to oprava za desítky tisíc nebo spíš na výměnu motoru. Měl bys to lépe popsat, kdo a jak to dělal, s jakou zárukou, a co zjistil ten servis při kontrole těch rozvodů, jinak je to o ničem. Že to nemá kompresní tlaky může znamenat, že se už potkaly ventily s písty. Píšeš benzín, tak předpokládám Vti nebo Thp, nenapsal jsi co tam máš za motor.
 4. Sale

  Denne svetla

  Ahoj, je to normální, po přepnutí na obrysová se rozsvítí palubka a zadní světla, vpředu svítí ledky.
 5. Sale

  Rozvod 1,6VTi vypouští se voda?

  Ahoj, pokud si neobjednal výměnu vodní pumpy, nemají to co měnit a vypouštět vodu, pokud je pumpa v pořádku, je to zbytečné. Dá se vyměnit kdykoliv mimo dělání rozvodů. Určitě mu to měli oznámit, že je třeba pumpu měnit z nějakého důvodu ale není to součástí výměny rozvodů. A ještě k tomu přehřátí, bude dobré se podívat, jestli se vůbec ta vodní pumpa točí. Po nastartování je v tomto počasí odpojená a musí sepnout po pár minutách chodu až se trochu ohřeje motor. Je to vidět, když se nakloníš nad motor a posvítíš baterkou. Pokud se pumpa neroztočí za pár minut, je problém a může to být příčina toho přehřátí. V tom případě bych žádnou delší cestu nedoporučoval.
 6. Sale

  Chyba 171

  Chudá směs, máš problém s regulací bohatosti směsi.
 7. Sale

  V kolika na "Rozvody" ?

  Musíš si ten manuál pořádně přečíst a najdeš tam 180 000 km. Konkrétně strana 23 benzínové motory VTi/THP 1,2, 1,4, 1,6 l - 10 let nebo 180 000Km.
 8. Sale

  V kolika na "Rozvody" ?

  Pokud ti motor šlape tak máš ještě čas, v manuálu najdeš 10 let nebo 180 000 km.
 9. Sale

  Studený štart

  Pokud je diagnostika v pořádku, tak jedině nový software, nahrají ti tu poslední verzi, několikrát se to vylepšuje. Mělo by to tak být podle servisních manuálů.
 10. Sale

  Motor houpe

  Ahoj, ten filtr si nech zkontrolovat může v tom být problém. Podle toho co píšeš, tak je tam buď špatná funkce elektroventilu pohlcovače benzínových par nebo je to nějak ucpané, což může být problém. Má to vliv i na chod motoru.
 11. Sale

  Studený štart

  Ahoj, po startu má mít zhruba těch 1100 ot. bez ohledu na venkovní teplotu. Pokud má motor po startu nepravidelný chod, bude dobré zajet na diagnostiku, může být vadné teplotní čidlo. Jestliže diagnostika nic neukáže, tak pomůže jedině přeprogramování ECU v autorizovaném servisu.
 12. Ahoj, díky za informaci. Udělal jsi moc dobře, že jsi to vrátil, toto vyřeší jen výměna celé hlavy. Je to, podle té chyby, otevření sacích ventilů příslušného válce mimo toleranci z důvodu nedostatečného zdvihu vahadla. Problém je v hlavě, a výměna rozvodových dílů to nevyřeší, jedině by je musel někdo vyrobit větší nebo menší. Jde to sice nekorektně opravit zbroušením vodítka ovládání západky nebo podložkou vahadla, ale to žádný servis neudělá, protože se potřebná míra těžko zjišťuje a je nutné to potvrdit testerem který umí měřit tlaky a průběh hoření směsi za chodu, což je asi pro autorizovaný servis problém.
 13. Sale

  P206 1.4 55kw ventil nadrze

  Tak díky za vysvětlení, věc je jasná, funguje pro snížení emisí studeného motoru.
 14. Sale

  P206 1.4 55kw ventil nadrze

  No tak asi ten EGR nefunguje jak má, takže jedině to opravit, jinak se té chyby nezbavíš a na STK to nemá šanci projít. Diagnostika se neplete, už jsi to tady řešil jednou a byla tam stejná chyba. Nevím přesně jak ten EGR funguje, ale pokud ta sací klapka nemá elektroventil a je to ovládané podtlakem toho čerpadla tak chybu pozná buď to čerpadlo nebo lambda. To čerpadlo je propojené jak s výfukem tak se sáním, takže to funguje jako klasický EGR ale asi jen nějaký čas po startu, podle toho jak je naprogramované to čerpadlo.
 15. Sale

  P206 1.4 55kw ventil nadrze

  Co je to za ko'd motoru nebo VIN? Měla by to být porucha ovládání ventilu co tam pouští ten vzduch.
×