Přejít na obsah

Sale

Uživatel
 • Počet příspěvků

  488
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Sale

 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 12.5.1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Návštěvy profilu

2 562 zobrazení profilu
 1. Tak se snaž a ať se zadaří. S těmi třídami je to asi tak, že se to třídí podle přesnosti výroby, nikoli že by to byl úmyslně jiný rozměr, takže s tím nemá smysl se zabývat. Problém může být po opravě sedla, aby byla ve stejné úrovni s těmi starými, ale to se dá změřit a upravit. Jinak rozdíl v otevření ventilů smí být maximálně 10% a rozsah je od 0,3 - 9,7 mm. při maximálním natočení excentru.
 2. No právě že se to neopravuje, tak přemýšlím zhruba stejně, jak se jednoduše dostat k tomu změření. Ideální by samozřejmě bylo, dát všechny hydroštely nové a pak proměřit úchylkoměrem délku zdvihu a případné rozdíly mezi jednotlivými válci srovnat. Pochybuji, že by to šlo nějakým prohazováním mezivahadel a západek udělat, tam jsou příliš malé rozdíly, takže jedině zbrousit nebo podložit. Tohle by šlo udělat i se starými hydroštely jak píšeš, ale napřed bych je proměřil mikrometrem, jestli jsou všechny stejně vysoké +- nějaká setina nehraje roli. Ono je asi jedno nakolik se ventily otevřou, důležité bude aby to bylo zhruba stejně na všech válcích.
 3. Asi tak to dnes vypadá, filtr to nějaký má, ale je to jen sítko v nádrži a to se jen tak neucpe. Takže znovu a jinam, kde to udělají pořádně a je dobré jim rovnou říci, kde je problém a co od nich čekáš a taky se zeptat co se objevilo na diagnostice, než začnou něco měnit. Slušný servis tyto informace musí poskytnout.
 4. To jsem napsal jenom pro zajímavost, jinak se s nějakými tisícinami při servisu nikdo nezabývá, docela by mně ale zajímalo, jak měří to otevření ventilu. Toto je určitě to, co by bylo potřeba zjistit, aby se dala vyloučit chyba nedostatečného otevření ventilu. Možná by šlo zjistit otevření úchylkoměrem při natlakovaných hydroštelech s nějakým pomocníkem co bude točit motorem, ale to jsem zatím nezkoušel, takže nevím. Když sleduješ ty ruské weby, je tam jeden, kde se výpadek spalování na třetím válci vyřešil právě podložením hydroštelů podložkou 0,2 mm. A podle řeči se předtím motor testoval na nějaké zkušebně kde byl zjištěn nedostatek vzduchu pro zapálení směsi.
 5. No a zjišťovali vůbec jaký je tlak v rampě, toto vypadá na problém s vysokotlakým čerpadlem, možná taky čidlo vysokého tlaku. V každém případě, se problém dá vyčíst z diagnostiky, takže vyměnili dopravní čerpadlo asi jen tak, co to udělá, bez řádné diagnostiky, jinak si to nedovedu vysvětlit. On by třeba mohl být ucpaný filtr v nádrži, ale to si měli zjistit jaký tlak dává dopravní čerpadlo a ne to hned měnit.
 6. Když píšeš o těch hydroštelech, tak bych je v případě výpadků spalování zkusil určitě vyměnit, jejich schopnost kompenzovat vůle po mnoha letech provozu, bude hodně omezená, takže po zahřátí motoru už nemusí stačit. Jinak ty vůle se týkají, mezivahadla a západky, je to řazeno do nějakých čtyř tolerančních tříd a podle toho se to k sobě páruje. Tolerance je 0,008, ne 0,002 jak jsem napsal. Díly jsou k sobě párovány tak, aby minimální otevření sacích ventilů bylo 0,3 mm, toto se ve výrobě měří, a pokud to nesedí díly se vyměňují až to sedí, takže se při rozebrání musí zase vrátit tam kde byly. Je potřeba si uvědomit, že přísun vzduchu do válce je řízen pouze otevřením sacích ventilů, škrtící klapka je trvale otevřena, slouží pouze pro nouzový režim. Takže jak jsem napsal, záleží na každé desetině a na těsnosti svodů a celkově veškerých komponentů sání.
 7. Ještě k tomu něco přidám, praskliny na svodech ideálně zjistíš, jak píše inoxing, vytažením z auta a nejlépe položit a nalít tam benzín a případně ještě bolavá místa nakřídovat, všechno ostatní je jenom možná a snad. Jinak až je toto v pořádku, tak teprve další věci. Pořád vidím velký problém v rozvodu a hlavě, bohužel se nedá nijak změřit ani zjistit, jak to vypadá s přísunem vzduchu a otevřením ventilů při těch volnoběžných otáčkách. Záleží na každé desetině milimetru a tam může být zakopaný pes. Nadarmo se nevyžaduje u dílů rozvodu přesnost na tuším 0,002mm. On si to počítač samozřejmě koriguje, ale hřídel pro nastavení zdvihu je společná pro všechny válce, takže asi tak.
 8. Ahoj, ten chybový ko'd značí zřejmě problém s vysokotlakým čerpadlem, takže měnili které? Je taky dopravní čerpadlo v nádrži.
 9. Sale

  Catalytic convertor fault

  No tak samozřejmě ten válec co má kompresní tlak 3 bary nepálí. Takže podpálený ventil, případně zapečené pístní kroužky. Když naliješ do válce trochu oleje a po novém změření komprese stoupne, je problém ve válci v opačném případě nedovírající nebo podpálený ventil. Má to samozřejmě vliv na katalyzátor.
 10. Máš určitě pravdu, že ten problém je hodně složitý, protože si s tím často neví rady ani autorizovaný servis. Ale jako základ bych považoval stoprocentní těsnost všech svodů, kontrolu funkce lambdy nebo rovnou výměnu, a potom bych řešil něco dál, jako repas hlavy atd. Je vyzkoušené, že nepomůže výměna ŘJ, vstřiků ani záměna vahadel rozvodů. Taky neuškodí řádná kontrola nastavení rozvodů a změření prohnutí řetězu. Je docela možné, že se problémy sčítají až po ty výpadky. U těchto starších motorů bych bez debaty vyměnil těsnící kroužky vačkových hřídelí. Do roku 2011 se dávaly kovové, což vydíralo uložení, ztrácel se tlak oleje a proměnné časování ventilů přestávalo fungovat. Později už byly kroužky plastové.
 11. Ahoj, už jsem to tady psal, podle mně je problém v hlavě motoru. Po zahřátí a přechodu na volnoběžné otáčky má příslušný válec nedostatek vzduchu pro zapálení směsi, proto nastane výpadek zapalování. Příčin může být několik, jednu z nich popsal inoxing, ale může jich být více, zanesené ventily karbonem, nedostatečné otevření ventilů v důsledku opotřebení rozvodu, ohnuté dříky ventilů v důsledku špatné manipulace při výměně těsnění dříků ventilů nebo nadměrné opotřebení dříků. Takže při stáří motoru bych radil repas hlavy. Pokud tam není větší problém, třeba to uvolněné sedlo ventilu, tak je možnost ověřit zda se jedná jen o nedostatečné otevření ventilů vložením podložky 0,1- 0,2mm pod hydroštely sacích ventilů příslušného válce, chyba by potom měla zmizet.
 12. Sale

  Catalytic convertor fault

  Ahoj, bez diagnostiky s tím nepohneš, je potřeba vědět jak funguje zapalování a jestli tam není mechanická závada na rozvodu nebo slabý kompresní tlak některého válce.
 13. Sale

  Antipolution fault

  Když to budeš rozdělávat, tak taky vyčisti elektroventily řízení rozvodu. Pokud se nemění brzy olej bývají zanesené a dělá to stejné problémy jako je tento. Jak to vymysleli s těmi těsnícími kroužky, to jsem taky dodnes nepochopil. Jinak bývá to na té sací vačce dřív poškozené protože je to víc namáhané díky valvetronicu a tomu mezivahadlu které mění zdvih sacích ventilů.
 14. Sale

  Antipolution fault

  Tak potom napiš jak to dopadlo, dost lidí by to tady zajímalo. Mělo by to jít opravit tak jak jsi napsal, ale netušil jsem, že máš takovou možnost.
 15. Sale

  Antipolution fault

  Jo, paráda, v podstatě cena nového auta.
×
×
 • Vytvořit...