Jump to content

Sale

User
 • Content Count

  577
 • Joined

About Sale

 • ID člena
  48398
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 05/12/1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Recent Profile Visitors

3,057 profile views
 1. Řekl bych, že to přece jenom budou brzdy. Ono se někdy po zahřátí špatně vrací prasátko a pak to píská. Pokud to vždy přestane po sešlápnutí brzdy, tak bych to viděl na ten pístek. Takže prvně očistit a promazat pístek, stačí si ho vyšlápnout a podívat se jestli na něm není koroze a špína, pakliže tam něco je, tak očistit. Stačí jemná pasta a kus hadru, určitě ne smirek.
 2. Ano, i tak je to možné, základ by měla být diagnostika, ta problém se saharou spolehlivě potvrdí nebo ukáže jinou závadu.
 3. Ahoj, když jsi doplňoval chladivo, nechal jsi všechno odsát a znovu naplnit nebo to jen doplnili. Je potřeba alespoň jednou za dva tři roky nechat všechno odsát vyčistit a znovu naplnit. Pokud se to nedělá, tak jsou problémy buď se zamrzáním z důvodu vlhkosti nebo se zadíráním kompresoru z důvodu nečistot a kovových částic v okruhu. Můžeš to mít rovněž přeplněné chladivem. Podle toho co píšeš, tak to zřejmě vypíná presostat z důvodu přetlaku v okruhu. Takže bych zajel někam kde mají automatickou plničku a nechal projet celý cyklus vyčištění a naplnění, potom teprve něco dál.
 4. Sale

  Chybový kod P0121

  Zkusil bych ještě někoho s diagboxem aby ti ověřil funkci akčních členů, co to poví, ale asi se nic jiného nedozvíš. Zkus někoho z okolí požádat aby ti to ověřil. Signál to určitě dává, jinak by to počítač nevyhodnotil jako tuto závadu. Pokud počítač nemá správnou informaci o nastavení škrtící klapky, tak to nepojede a když to špatně načte, tak jedině přeinstalování nebo výměna. Nevím ale přesně, nemám přístup do placené sekce, možná poradí někdo kdo ho má.
 5. Sale

  Chybový kod P0121

  Ahoj, vyhodnotil jsi to správně. Je to závada snímače škrticí klapky nesoulad drah 1-2. Problém je v tom, že je to špatně načtené počítačem, takže mám dojem, že nepomůže ani výměna klapky. Zeptal bych se v servisu, sám s tím asi nic neuděláš.
 6. Ahoj, myslíš, že ti někdo odpoví, když nejsi schopný napsat jaký tam máš motor?
 7. Pokud ti to auto nestojí za investici, tak bych to dojezdil a nic neřešil, žádná dekarbonizace ten problém neodstraní, je to škoda peněz.
 8. Ahoj, podle mého názoru tady pomůže jen správně provedená repase hlavy. Hlava je po tomto nájezdu zakarbonovaná, vodítka a gufera ventilů opotřebovaná, zralá na výměnu. Po výměně oleje to kouří víc, protože dochází k částečnému rozpouštění a následnému vypalování karbonu aditivy obsaženými v novém oleji. Proto ten kouř až při větším zahřátí motoru. Takže pokud se to má vyřešit, tak bych se poptal po někom, kdo umí udělat repasi hlavy. Nebude to ale nic levného, možná bude potřeba vyměnit i ventily a sedla. Autorizovaný servis bych ale raději vynechal.
 9. Ahoj, návod máš v soukromé zprávě.
 10. Ahoj, máš v SZ návod na demontáž.
 11. Běžným poslechem to nepoznáš, na to je potřeba naslouchátko, něco jako stetoskop a porovnávat po přiložení na jednotlivé válce intenzitu zvuku a vibrace.
 12. Ahoj, tipnu si na problém jednoho válce. Zkusil bych to odposlechnout, který to dělá. Potom zkusit vyměnit vstřik. Další problém může dělat špatně se zavírající ventil, přidřené vodítko nebo zakarbonování.
 13. Ahoj, bez originální diagnostiky nemůžeš pořádně zjistit co tomu chybí. Pokud je nedostatečná účinnost katalyzátoru měla by se tam objevit chyba P0420. Musí to ukázat taktéž závadu na rozvodech, lambdě atd. Nechej si v autorizovaném servisu nahrát do ŘJ nový soft. a nemusíš řešit, co tam máš za mapu. Jinak můžu doporučit benzínový čistič VIF do minimálně plné nádrže a pojezdit pár kilometrů. Do tohoto motoru beru výhradně aditivovaný benzín.
 14. Sale

  Chybové kódy

  Ahoj, vypadá to na problém s rozvodem. P1031 - mechanické blokování rozvodu. P1015 - nedosažený požadavek v nouzovém režimu. Jde ten motor nastartovat a má pravidelný chod? Nikde to nepíšeš. Když máš diagnostiku, zkus aspoň funkci motorku natáčení excentru zdvihu sacích ventilů. Je možné, že je porucha v elektrice ovládání vanosů nebo motorku. Chce to originální diagnostiku. Kolik mají rozvody natočených km, nepotřebují vyměnit?
 15. Když se podíváš, jak to funguje, tak to není ani kvůli ohřevu motoru, ale možná spíš kvůli nepatrnému snížení emisí. Zhruba při teplotě -2°C už je to sepnuté okamžitě po startu, takže je to rozepnuté od nějakých -1 do asi +20, to jsem už nevysledoval, ale při větším mrazu to jede od startu, prostě ten teplotní management je hodně složitý. Pravý smysl toho je někde v hlavách těch konstruktérů co ten motor navrhovali.
×
×
 • Create New...