Jump to content

Sale

Uživatel
 • Content Count

  559
 • Joined

 • Last visited

About Sale

 • ID člena
  48398
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 05/12/1951

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2013

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Adamov
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stastnyal@email.cz

Recent Profile Visitors

2,783 profile views
 1. Zkus se zeptat, za to nic nedáš. Přehrát se to dá, ovšem nemusí to nutně pomoci, možná se taky najde jiná chyba.
 2. Docela dobrý nápad, pokud se ti to podaří nalepit tak, aby to těsnilo. Tlumí to dobře, mám to vyzkoušené. Samolepící folii 2 mm silnou koupíš za čtyři stovky metr čtvereční, takže bys ušetřil.
 3. Folii koupíš asi jedině v peugeotu oem: 9365 HK levá a 9365 HL pravá strana. Spony do tapecu oem: 9341 PF ty seženeš na různých e-schopech, ale bacha na ten rozměr. Folie v peugeotu 1532 Kč a jedna spona 16 Kč.
 4. Asi špatně načtená poloha škrtící klapky řídící jednotkou. Může to vzniknout při náhlém poklesu napětí, při načítání polohy klapky. Asi s tím nic nenaděláš, problém bude v softwaru ř.j.
 5. Vadná elektrická jednotka ventilátoru, oem: 9673999980. Kdybys pohledal, tak jsem to tady psal zhruba před týdnem. Dá se to celkem snadno vyměnit po sundání krytu pod motorem zespodu. Koupíš v automedik. cz nebo na autorozvody.cz za 470Kč u číňana na aliexpres je to za 300Kč.
 6. No, ještě k tomu, ono je to samozřejmě o těch přípravcích. Ohnutí ventilů klidně vznikne nevhodnou pákou ke stlačení ventilů, nemyslel jsem, že by se to potkalo, stačí aby to sjelo a bočním tlakem ten dřík ohneš dřív než se naděješ. Viděl jsem to, jak to potom vypadá, když ten ventil dáš do brusky nebo soustruhu, talíř hází klidně o dva, tři milimetry a bez toho soustruhu nic nepoznáš, dáš to zpět a je problém. Válce se tlakují přes otvory svíček našroubovanou trubkou se závitem svíčky, na hlavu se našroubují opěry těmi se prostrčí tyč o kterou opřeš pákový přípravek a stlačíš, jde to v pohodě udělat za pár minut bez problémů. Problém je akorát s našimi servisy, které si nebudou lámat hlavu s něčím, co nemají napsané v servisním postupu od Peugeotu. Můžeš se na to podívat, jak se to dělá, na ruských webech. Tam to běžně dělají velké značkové servisy.
 7. Dá se to udělat bez sundání hlavy, ale musíš na to mít přípravky a pořádný kompresor na natlakování válců před stlačováním pružin ventilů, takže doma bych to nedělal, nevyplatí se to. Musí to dělat někdo znalý věci a s patřičným vybavením, jinak to končí poohýbáním dříků ventilů a pak tě to bude stát majlant. Takže jedině servis který to umí.
 8. Bylo, ale holt někdy se to dá vyřešit levněji a každému se s tím nechce hned do servisu, takže potom třeba zaplatí o to víc.
 9. Když vyskočí stopka, jede ventilátor na druhý stupeň? Pokud nevypne ani po stopnutí motoru, tak pravděpodobně to teplotní čidlo bude vadné.
 10. Po sepnutí klimatizace sepne první stupeň ventilátoru, druhý až po zahřátí na teplotu zhruba 105-107°. Pokud ti vyskakuje stopka máš zavzdušněný chladící okruh nebo vadné teplotní čidlo na komoře termostatu, případně poškozenou zkratovanou kabeláž po srážce. Měl bys taky napsat, jestli ti stopka vyskočí ihned po zapnutí klimatizace nebo až po ohřátí motoru.
 11. Pokud to momentálně nějak extrémně nekouří, nemáš co řešit. Už jsem psal, že gufera až případně s rozvodem, pokud si neseženeš někoho, kdo to umí bez sundání hlavy.
 12. Ono to nefunguje úplně tak, že by při delším brzdění motorem byla nulová spotřeba benzínu, počítač do válců občas nějaké palivo vstříkne, asi z důvodu pročištění a chlazení, takže jezdit s vyřazenou rychlostí delší dobu není k ničemu dobré, právě naopak. Při brzdění motorem se taky nejrychleji dobije baterka u řízeného dobíjení.
 13. Myslel tím asi to, že při delším brzdění motorem se do válců nasaje více oleje přes ta netěsná gufera a pak se při přidání plynu olej spaluje, tím se dá poznat jestli je příčina kouře v netěsnosti gufer. Pochopitelně, že špatná funkce rozvodů má vliv i na kouřivost motoru, takže bych s nějakými opravami ještě počkal, až se zase něco objeví a bude možné to nějak diagnostikovat.
 14. Pokud tam byly chyby ohledně rozvodů, tak je možné, že byl problém s tím elektroventilem, proto ho asi čistili. Klidně to mohlo být tím. Spotřeba 1l na 5000 je dobrá, na pístní kroužky zapomeň, vyhodil bys jen peníze. Spíš bych nechal udělat rozvody. Tuším jsi psal, že je tam už větší hlučnost řetězu. Když se problém objeví znovu, tak diagnostiku a pokud budou zase chyby kolem rozvodů, tak udělat. Jinak na ty guferka bych se poptal někde jinde než v autorizáku, dá se to udělat bez sundávání hlavy.
 15. Sale

  Diagnostika Lexia 3

  Pokud máš manuální klimu, tak se nemá s čím spojit.
×
×
 • Create New...