Přejít na obsah

kirkiz

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 533
 • Registrace

 • Poslední návštěva

6 Sledujících

O uživateli kirkiz

 • ID člena 28806
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106

Profilové informace

 • Pohlaví
  Žena
 • Město
  Horní Dolní
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Já to vím, za odvoz a papír o eko likvidaci si to odvezu. Ale taky dobře vím že ne vše je nakonec zdarma, nebo za odvoz
 2. Eko daň je zaplacená? Kolik by jsi za to jako celek chtěl?
 3. kirkiz

  Doplnění klimy

  Ale vždyť můžeš jezdit do servisu kam chceš i s vozem v záruce. Pokud nemáš nastavenou špatně kupní smlouvu - v podstatě pokud ve smlouvě nemáš vyloženě napsáno že na servis a údržbu budeš jezdit tam kde jsi to koupil. Upravuje to tzv.: Bloková vyjímka
 4. kirkiz

  Doplnění klimy

  Je vhodné každý rok na servis klimatizace zajet. Okruh má i když je těsný nějaký "přirozený" únik chladiva. Ty servisní mašiny udělají takovýto postup... 1) Vysaje komplet celou náplň co je v klimatizačním okruhu. 2) Proběhne vakuace systému - v podstatě vytvoří podtlak a nějakou dobu ho drží, zde se zjistí případná netěsnost 3) Odloučí se voda a olej z toho vysátého média 4) Nadávkuje se nový olej do chladiva 5) Napustí a natlakuje se zpět chladivo v přesné dávce (váze) pro daný vůz Potom je dobré zkontrolovat ventilky zda nepropouštějí, je to stejné jak u kola - vodou. No a vyměnit pylový filtr a ideální je desinfekce ionizátorem.
 5. kirkiz

  P407 nejde řadit

  Co bys chtěl za projev u motoru s 280 000km na hrbu. Nebudu tvrdit že je to v pohodě, ale zároveň nemůžu říct že je to spojkou. Bouchá na tom autě kde co. Šustí taky kde co. Normálně jezdím, servisuju nutný věci. Takový ty řeči že po výměně toho a toho má motor kultivovanější chod a celkově se zklidnil..... těm se chechtám.
 6. kirkiz

  P407 nejde řadit

  Mám jednohmotu Valeo v 807 2,2 HDi 94kW. Teď se tak nějak láme 100 000km na tý spojce a furt jezdí. No snad jsem to teď nezakřikl, čeká mě cesta k móři v září
 7. Ne, porovnávám základní verze. Že má elektrika například navigaci navíc, to je milé. V podstatě elektrika má navíc nějaký věci, který musí mít z podstaty věci že je to elektrika. Elektrika má navíc parkovací senzory a kameru, barevný displej, navigaci, lepší rádio, bezdrátové nabijení mobilu. Jistě že v příplatku do základního benzínu je to ranec peněz. Ale jak píše Radovánek, tak si můžete vyjednat slevu. Tu navigaci má jen kuli tomu, že tam ten displej stejně musí být a ta navigace už nebude nic moc extra drahýho. Na druhou stranu z mýho kšeftu - elektriku nevybavíš závěsem - maximálně pro nosič kol a to si nejsem jist.
 8. Ale di ty kecko, jednak 710 mínus 430 je 280. Druhak porovnávám to co porovnávám, plnou elektriku versus benzín v základní konfiguraci. Tak mi nepodsouvej hybrid. A slevu bych třeba i na ten benzín dostal
 9. Hyundai Ioniq electric - 889 990,- Hyundai i30 fastback - 429 990,- Ve základní konfiguraci - rozdíl 460 000,- (víc než cena toho benziňáku) to pro mně není argument, abych si koupil to elektrický. Já bych teda nedal ani těch 430 za tu jedovatou Hyundaiku.
 10. Jo vyrábí někdo pro elektrokoloběžku přívěsný vozík? Potřebuju tak dvakrát denně do Autokelly pro díly. Občas nějakýmu servisákovi v okolí dovezu tažný zařízení. To by šlo s tím přívěsem za kolobrndu :-) Rozhodně si nebudu kupovat nákupní tašku na baterky za peníze, který nejsem ochoten dát ani za velký auto na benzín či naftu. Ještě na jednu věc bych se tě zeptal. Když se mohutně stavěli FVE na polích a loukách - mimochodem je to ultraprasárna, když člověk vidí ty hektary skla.. Museli majitelé mít smlouvu s firmou na likvidaci těch panelů? Jedna paní povídala, že ty smlouvy maji s Čínskejma firmama od kterých ty panely kupovali. Co se stane až ty firmy budou muset ty panely likvidovat a Čínská firma nebude k nalezení?
 11. Omyl, opět jsi vše překroutil, tak jako mnoho věcí v tom hle vlákně. Já tvrdím že je nesmysl vše hned měnit. Čti pořádně. Až budou plnohodnotný nástavby co se tonáže, kapacity, výkonu, variability atd. týká na ten elektrovozík, tak se o tom můžeme bavit, zatím je to jen zbožný přání. Jezdím do práce sám P807 2,2HDI cca 400 metrů. Nepotřebuju s tím autem jezdit, ani nemusím - prostě chci.
 12. Ale vůbec ne, s tím lisem jsi začal ty. Já jsem jen chtěl upozornit, že je to opět blábol nesmyslnej. Nástavby na elektrovozidlo jak správně píše začíná a to je hodně důležitý. A na těch stránkách vidím odkaz "Dotace". To jsou přesně ty peníze, který křivěji trh. Ale to už se posouvám jinam a nehodlám o dotacích diskutovat, na to nereaguj. Pokud mají Technické služby funkční, relativně nový a už zaplacený stroj, tak proč by se ho zbavovali a kupovali jiný stroj s nižší, nebo stejnou užitnou hodnotou. Až na to přijde čas, Multikára si svoje odpracuje, budou se poohlížet po nových strojích, tak proč ne po elektrických. Ale hned hrrr rozprodat stroje a nakoupit nový elektrický s nesrovnatelně nižším výkonem nevím za kolik korun, protože si to pár ekoteroristů přeje? Dyť je to směšný.
 13. Máš úplnou pravdu, pokud to majitel opravdu dokáže všechno využít. Pokud ne, a výkon a možnosti jsou nad jeho potřebu, pak je to neekonomické. Prostě mám lis na 3 tuny a lisuji nejčastěji 1 tunu, občas 2 tuny. 3 jsem ještě nikdy nelisoval, ale co kdyby? No a ta 1/3 nevyužité kapacity je právě ta neekonomičnost. Protože to už se nedá hovořit o rezervě 10-15% výkonu, ale plýtvání 33%. Nákupem, instalací, údržbou, nevyužitím kapacity. Tak třeba u nás Technické služby. Jedovatá Multikára zřejmě 4x4: v zimě nasazený sypač a vepředu radlice (mají k tomu i zametací zařízení) na chodníky, v létě cisterna na zalévání městské zeleně, kterou jednoduše ještěrkou sundaji a nadsadí korbu sklápěčku na kterou maji udělanou nástavbuu "kuka" vůz a vysejpaji do toho odpadkové koše. Dále za tou Multikárou tahají přívěs se sekačkou Spider. Tahají za ní i montážní plošinu. Myslím že ji využívají dost ekonomicky. Všechny nástavby, které potřebují pohon si Multikára pohání sama. Momentálně není na trhu elektrovozítko, které by tohle vše umělo. Až bude možná někdy na trhu a budou obnovovat vozový park včetně nástaveb, tak proč nekoupit elektrovozítko. Momentálně by bylo v uváděném příkladu extrémní plýtvání penězi při nákupu jednoúčelového vozítka, které zmiňuješ výše. Ten lis.... pěkná hloupost. Mohl jsi napsat, že ten lis máš na 5 tun a plýtvání 80% :-)
 14. No právě, na tu jedovatou Multikáru nasadíš cisternu, sypač, korbu, zametač, radlici, nechá se za tím táhnout vozík a já nevím co všechno ještě. Co se dá nasadit na tohle elektrovozítko? Tipuju že nic, je to prostě PickUp s malou nosností. A když mi s přehledem ta Multikára nahradí elektrovozítko co se do užitečnosti týká plus mi dá bonus jako nosič výše zmíněných nástaveb, tak právě to elektrovozítko je pro mně neekonomický.
 15. Není moc ekonomický kupovat si jednoůčelový vozík za nevim kolik peněz a k tomu mít stejně tu starou, jedovatou multikáru na ostatní věci těžší než 300kg, protože ten elektrickej vozík může vozit jen sekačku. Mimochodem - když už vozíš ten prázdný barel..... nalož na to deset europalet a můžeš tvrdit, že to uveze stejně palet jako Liazka
×