Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/06/2018 in all areas

 1. 4 points
  Semir103

  Partner a přední náprava

  Já Oldu chápu taky. Vím co je tím myšleno a míněno. Asi budu ten "Mr. Problém" ale jak kvůli sobě, principu a systému to neudělám, že bych vyhodil oknem prachy za uložení, gumy stabiku a pak i celou záruku, protože už je slyším, vy jste to měl v neautorizovaném a to je tu a tam napsáno, že to či ono. A chlapáci, já si to klidně opravím a udělám sám, jak jsem psal, jsem od fochu, i když to nedělám, ale opravdu jde o to, že si necháváme s...át na hlavu pak všichni. Prodali káru za 400000,-Kč shrábli pachy a vy nám teď můžete víte co...pak nemusí být záruky žádné. Dnes jsem nemohl, byla tam s tím manželka. Myslíte, že bych ji nechal schválně mrznout venku s kočárkem hodinu jen tak. Ten "pán" ji řekl, že nikde nic neteklo, co se týká úniku kapaliny ostřikovačů po výměně a že pokud tam přijdeme opět tak nám to už napočítají....pánové v ten okamžik ve mě bouchly saze. Jel jsem z práce, a ve vší slušnosti jsem pánovi něco řekl. Tak že dle něj teče voda do kopce po 12hodinovém stání auta zadkem z kopce kape voda ostřikovačů od posledního ostřikování z okna přes podběh k nádobce a motorku a že to zkontroloval a nic nenašel- hahaha nejsem u toho tak si vymyslím co budu chtít, že. Tak jsem se na....l zaplatil jsem mu tu "práci" 350,-Kč kterou s tím chudák měl a řekl jsem mu, že pod auto dávám kbelík nebo papír a jestli bude zase do rána nakapáno pod autem nejen že se ze servisu nehnu dokud mi nevrátí ty prachy ale budu chtít být u demontáže a kontroly ať se staví třeba na hlavu a blbce ze mě ani manželky dělat nemusí. Jinak to mám celé nahrané 10min keců jeho a mého oponování i s klepáním a donutil mě si nahrát video po servise a kontrole, "kde nic není a nekape" už před barákem byla cítit zase kapalina ostřikovačů, doplnil jsem nádobku a ráno se uvidí, auto stojí pod střechou otřel jsem celý předek do sucha. A jinak teď jsem tam byl a jsou tam nakapaný tak 3-4dcl a kape pořád...Pokecám s váma rád a třeba mi někdo bude držet i palce a třeba se i někdo další se stejnými problémy přidá....:-)
 2. 4 points
  TommyC4

  Tommyho GT

  Trosku doplním pár foto z posledných mesiacov
 3. 3 points
  MilanF1

  renovace alu kol vč změny barvy

  @Klemoň Gril drží, ale ještě ho nemám hotový ... A už jsem to tu psal, kola dělám velmi nerad. Na Scratchových jsem strávil cca 12 hodin práce, ještě teď mě bolí prsty od broušení. To raději udělám několik blatníků za stejný čas bez bolavých rukou. Pošli foto těch disků, i vnitřky (kvůli té oxidaci) ... možná něco vymyslíme.
 4. 3 points
  KoudaK

  Vtipy

 5. 2 points
  ozzy56

  Partner a přední náprava

  jak to tady čtu, jsem moc rád, že moje berlingo je bez vad, protože ty debaty s přejímacíma technikama jsou mimo moji trpělivost, proto jsem třeba nedokupoval žádné záruky navíc...,servisuju si auto sám, jinak ze zkušenosti vím, že pro ,,cizí'¨nejde v záruce udělat pomalu nic, ale pro svoje známé se vše mění jak na běžícím páse...,prostě jako za starých časů, nemluvě o tom, že pokud někdo dělal na dílně, tak dobře ví, že třetinu mechaniků by nenechal ani nafoukat pneumatiky...,v tomto se bohužel nic nezměnilo za posledních 30 let, vidím to denně v práci (ač už v jiném oboru), příjde svářeč se STATNIMA zkouškama!!! a neumí vyměnit v podavači drát, o kvalitě svárů nemluvím... ale je to fakt servis od servisu, někde se s vámi baví jako rovný s rovným, někde cítíte už při vstupu tu převahu..., mám osobně lepší zkušenosti se staršíma technikama--mechanikama
 6. 2 points
  Chatky a bungalovy obsazeny. Ještě je tam pár míst pro jedince, možná nějaký pár, je potřeba se případně domluvit na sdílení. Další možností je vlastní stan, karavan či auto.
 7. 2 points
  Milan+

  renovace alu kol vč změny barvy

  Máš je s tím poslat na chemické odlakovaní nebo balotinu a máš polovičku práce.
 8. 2 points
  HonzaC2

  Partner a přední náprava

  No, není tak težké se stát oním "mr. Problémem". Vlastně se tak ne tebe budou dívat již při reklamaci, toho klepání. Nedávná zkušenost s jedním servisem zde v regionu. Více konkretizovat nebudu. Při výměně pneumatik jsem tátu upozornil, že má na svém rok starém autě "Citroen" utržené prachovky na obou stranách přední nápravy. Prostě při prověšení nápravy, bylo vidět pístníce. Jelikož měl následující týden jít na servisní prohlídku, řekl jsem mu, ať jen na to upozorní. Tak on tam hned volal a oni, že se to musí objednat. Tak ať to objednají - objednali. Pak v týdnu odvezl auto do servisu. Následně mu volali, že těm prachovkám nic není a že jelikož je už museli objednat, že mu to dají k úhradě. Následoval telefon na mne, že mu řekli tohle a tohle. Takže pár telefonátů, dodnes lituju, že jsem tam pak nemohl jít, táta tam dojel sám, ať mu to ukážou. Tak auto zvedli, pístnice se obnažili, s tím, že dole na tlumiči vždy zbyl (utržený) kousek té hramoniky. Na to přijímací technik reagoval slovy, že to je normální, a že to tak mají i nová auta. Tak si táta nechal ukázat nové auto, a zvednout - hramoniky byly samozřejmě v kuse. Tak technik, že to teda vymění. Chápete? Prostě já nevím jestli se jim nechce, nebo to mají zakázané. Ale normální člověka s tím nase*ou. A pro ně se pak stáváš "mr.Problém", protože si na hlavu nenecháš nadělat a nevěříš báchorkám z jejich branže. Ale většina majitelů aut tomu nerozumí, a nechali by si třeba nakukat, že to je v pořádku a ještě by zaplatili ty "zbytečně" objednané díly. To už nemluvím o tom, že ten tlumič tím trpí, když mu tam lítá bordel... atd.
 9. 2 points
  Po třech letech, co auto vlastním a najetých 100 000 Km jsem si řekl, napíšu pár řádek. Před koupí jsem si říkal, je to "Pežot" tak asi nic moc spolehlivost, ale ten motor se mi líbil. Dnes každému říkám, že je pežot spolehlivý a až budu bohužel muset řešit náhradu, nejspíše zůstanu u LVA ve znaku. Na motoru jsem neřešil vůbec nic, chce jen naftu, olej a filtry, vše dělám zavčasu. Hodně lidí si stěžuje na řazení, je pravda, že není přesné a je takové "gumové" ale je to hlavně o zvyku. Za studena hold pomalu, s meziplynem a není problém řadit, i když je to blbé srovnání s nákl. autem např., taková Avia euro 5 to je teprve řazení úplně na nic. Pokud jedu sám, motor je krásně živý a dá se jezdit v pohodě do 5l/100km. V plně naloženém vozidle je to horší, ale s tím se počítá - navíc jezdím max ve 2 lidech. Investice za ty 3 roky mi přijdou opravdu dobré, na začátku rozvody, spojka a byl klid. Nedávno se dělala repase zadní nápravy a teď řeším přední, toť vše ze zásadních částek. A zítra snad proběhne výměna:
 10. 2 points
  minimaxa

  Dacia Duster

  http://zdopravy.cz/dacia-predstihla-v-cesku-hyundai-poprve-je-treti-nejprodavanejsi-ustup-dieselu-zrychlil-8679/
 11. 2 points
  -2°C chumelomrholí,pěkně to namrzá Ani do auta není vidět
 12. 2 points
  Weri 605

  Dostalo mě do kolen :)

  To, že někdo po Praze nesvítí už mě nechává klidnou.., ale ty jízdy na červenou... ??? Blikne zelená šipka doleva a rozjede se i ten co čeká na rovně... nebo opačně... a ta Octa.... dodržela aspoň jedno pravidlo... - nevjíždím na přejezd, když za ním nemůžu pokračovat v jízdě.... jako chápete to někdo..? Sou toho věčně plný noviny a telka... a stejně se najde debílek...? To už ani není na to, sebrat tomu papíry... Sekala bych za to ruce a pravou nohu ... !!!
 13. 2 points
  Schreek

  Schreekův Satelis 400

  Takže aby to nevypadalo, že jsem se přes zimu flákal Akutální stav tachometru 39 534 km Po novém roce jsem zahájil přípravu na sezónu: - došlo ke kompletnímu odstrojení skútru - kontrola tlaku ve válci - ukázková, není třeba se bát - kontrola a seřízení ventilů (sací byli ok, ale výfukové měli značnou vůli) - kontrola nastavení rozvodů ( cajk ) - kontrola tlaku palivového čerpadla - výměna (nevyměnitelného) palivového filtru v čerpadle - vypuštění, vypláchnutí nádrže - kontrola brzd (přední na cca 3-4 tis km, zadní v polovině životnosti) - výměna ložisek předního kola (kolo se točilo se značným odporem) - výmena ložisek zadního kola a ložiska v krytu variátoru - kontrola variátoru a řemene (řemen ještě tak 3-4 tis dá, variátor bez známek většího opotřebení) - výměna silentbolků kyvky/motoru (už to potřebovali ) - výměna chladící kapaliny - rozebrání a vyčištení klapky a všech elektrických konektorů kolem ( zde byla pravděpodobně příčina kolísání volnobehu - klapka byla zakarbonovaná) - promazání lanovodů plynu a seštelování - oprava montáže výhřívaných gripů (na podzim šli na rychlo aby se dalo jezdit déle, ale chtělo to doladit ) - kompletní odstranění povrchové rzi a částečné přelakování postižených míst na rámu - výměna předních páček za stavitelné CNC, lámací se štelováním (původně určené na Burgmana ) jsou z číny, ale tady se prodává stejný výrobce jen dráž - náhrada pro tento motor chronicky odcházejícího oddechového ventilu klikovky za PVC ventil určený proto motocykl od kluků z Anglie - úprava podsvícení budíků (ztlumení kontrolky dálkových a změna barvy podsvícení - modrá je dobrá ) - renovace a zatmavení předních světel - výměna klaksonu za výkonější (teď už mě nikdo nepřeslechne ) - renovace plynových vzpěr kufru ( povedla se, možná až moc ) - a na závěr samozřejmě výměna motorového oleje a vzduchového filtru Skútr mne odměnil hladkým startem po cca 2 měsících odstavení a konečně drží volnoběh i za studena jak má Na závěr skútr dostal kosmetickou údržbu, tzn očista motoru a hliníkových dílů, rozleštění laku, nanesení voskové vstvy, rozleštění výfuku a odstranění zbytků po poškozené samolepce akrapovič. Poprvé používám kosmetiku od Chemicalguys a funguje fakt skvěle Pak máme ještě nějaké to lakování v podobě černě nalakovaného krytu variátoru, držáky tlumičů a aby vše vyniklo tak jsem povyměňoval všechny viditelné šrouby za nové zinkované. A výsledek? No já jsem spokojen Sezona brzy začne... Rád bych poděkoval @ChouLu za pomoc s elektrikou @MilanF1 za perfektní lakování,@Pe.Tr za rady a přípravky, @pp205 za zapůjčení testerů na měření tlaků a samozřejmě ženě a rodině, že mě nechali strávit pár týdnů v garáži
 14. 2 points
  MilanF1

  renovace alu kol vč změny barvy

  Opravdu pěknou barvu jsi vybral.
 15. 1 point
  Minulý týden mi málem umrzla pr..zadek a dneska si válím před barákem sněhuláka. "Je to hnus velebnosti" Teploměr momentálně na nule a to hnusné bílé svinstvo padá a padá.
 16. 1 point
  Charlie 1

  Partner a přední náprava

  To auto jsi koupil kde?V Autostylu u Barnabaše Jonaše? V Autostylu švagr už nedělá,jedině bych tos ním musel probrat a zkusit přijet do Olfincaru do HK,ale nevím co tam mají za mechaniky,jestli to není bída jako všude....ale myslím ,že by o to měl asi zájem,když to Autostyl neumí....
 17. 1 point
  Semir103

  Partner a přední náprava

  Krásné přirovnání :-)))) Jen co je pravda...úplně jsem se vžil do té situace :-))) až jsem měl strach, že jsem zase v tom autosalonu Autostyl.
 18. 1 point
  Semir103

  Partner a přední náprava

  Budeš kroutit hlavou a pošleš mě někam...ale mě se nechce. Už z principu :-)))))
 19. 1 point
  Vena garážmistr

  Partner a přední náprava

  Tak, po takových zážitcích bych nebyl " Mr.Problém" ale bych " Mr. Nežádoucí" a asi by mě z tama vyvedli četníci. Jako kdysi když mě chtěl nechat vyvést vedoucí elektra z Globusu na Černém Mostě. Byli jsme s máti a bejvalkou kupovat lednici která odešla 24.12 a od 26.12 byli výprodeje tak jsme se tam vypravili a prodavači byli samá ochota a když jsem si nechával předvést druhou a ten prodavač po mě hodil ksicht jako že vezmi si tu první a táhni tak jsem se kousnul a řekl že bych rád aby mi zavolal vedoucího nebo někoho z kolegů pro kterého není problém obsluhovat zákazníka. Tak odkráčel a nakráčel tam pan vedoucí kterej byl od pohledu ještě nadšenější a po třech větách začal vyhrožovat že mě nechá vyvést ochrankou tak jsem mu řekl že by měl nechat vyvést sebe aby neodrazoval zákazníky a se slovy ženský jdeme odtud jsem odpochodoval z centra dění a asi deset kroků za náma šmajdal ochrankář. Když jsme došli k autu tak máti měla nakrajíčku kde koupíme lednici když otevřeno je jen v tom Globusu tak sem řekl však v Praze jsou tři Globusy a jeli jsme do Čakovic kde nákup proběhl úplně v pohodě.
 20. 1 point
  Semir103

  Partner a přední náprava

  Oldo, já vím co bych měnil ale oni nechtějí...nemůžeme :-)))) Motorek ostřikovačů dali v pátek nový - v rámci reklamace nedával tlak jaký měl a asi ho tam blbě namontovali nebo něco z...li. Zlámal bych jim ruce to si piš. Pokud se bude zítra něco nacházet pod autem, omlátím mu to o hlavu a opravdu jedu jinam Zkusí Vrchlabí a když ani tam nebude přístup jiný Prágl nebo Mladá Boleslav která tu byla doporučována.
 21. 1 point
  Péťa

  Partner a přední náprava

  Jsem rád, že jsem včera na razil na vynikající servis. Chápu @Semir103, že bojuje. Jde o princip. Nemohl by mu pomoci @Charlie 1? Myslím, že tam má příbuzného. Svého času tady nabízel od něj slevy
 22. 1 point
  MilanF1

  renovace alu kol vč změny barvy

  Pokud je to trochu, pak to obrousim... jinak skutečně odlakovat... ale já to nedělám... to by si klemon musel zajistit sám.
 23. 1 point
  t152

  Vypalujuce sa ziarovky 207

  Mám sice 307,ale zkoušením různých žárovek jsem došel,že Tungsram H7 vydrží cca 1-1,5roku, Ring,Berner,osram clasic cca 9-10měsíců ,marketové: filson, hella,botari,profilihgt ..atd vydrží 3-4měsíce. Odporové dráty neměly vliv.Bylo to značkou žárovek.Zkouším to už cca 5-6 let od doby co mě pořád odcházely žárovky a v obchodě tvrdili,že je to elektrikou v autě. Začal jsem proto používat různé značky a zapisoval jak dlouho vydrží. Nově mám na jednom světle luxlamp a na druhém originál peugeot žárovky cca 7 měsíců,tak uvidím jak dlouho vydrží? Ty původní nové na autě byly philips a vydržely cca 4 roky. Snad to někomu pomůže.
 24. 1 point
  MilanF1

  renovace alu kol vč změny barvy

  Tak foto té oxidace zvenku. Třeba to nebude zas taková tragédie. To že nejsou tak komplikované je fajn, ale pořád je to práce v řádu hodin.
 25. 1 point
  Klemoň

  renovace alu kol vč změny barvy

  Reálné foto vnitřků není možné, obuto jako zimní sada ( letní je Oxygene 17") Ale tyhle SANTIAGUITO 16" jsou ploché, žádné zvěrstvo jako Scratch Ale zevnitř jsou čisté, ty puchýře jsou kolem středu a děr . Nechtěl jsem ti ale kazit náladu , to jsem nevěděl že nemáš disky rád . Šlo mi o odpověď z principu zda ano nebo ne. Mám je na zimu, tak to zase moc nehrotím, ale ty puchýře už mne trochu s . . . . Až půjdu okolo tak to vyfotím, ale pro představu tvaru máš foto zde Můžeš na oplátku nadhodit cenu ? Klidně do SZ - 2 000, 3 000 5 000 10 000 jen abych měl představu. Vím, že Jirkovi to děláš protekčně
 26. 1 point
  Vstřiky, žhavičky, vůle..... mám pokračovat?
 27. 1 point
  TommyC4

  Tommyho GT

 28. 1 point
  Vena garážmistr

  Partner a přední náprava

  Jako Oldo máš pravdu máme auta který stojí " pár korun" oproti jiným. Ale podle mě jde spíš o princip, a nevidím jediný důvod pokud je auto v záruce abych cpal prachy do jiného servisu který bude schopen tu závadu i jen najít abych pak zjištěním toho jiného servisu naváděl značkový servis co je kde špatně. Protože pokud to je tak jak se tady domníváme že mají shora nařízeno tyhle věci odbývat nějakou " korunovou " opravou tak se mi i přes to že jim řeknu přesně co s tím je a jak se to dá odstranit vysmějou a mě to bude stát hezkých pár stováků.
 29. 1 point
  brixtr

  Natáčení do filmu s auty

  jestli chceš další fotky tak ti to pošlu pak čerstvý do whatsappu
 30. 1 point
  MJSytic

  Natáčení do filmu s auty

  Myslím, že o Peugeoty nejde. Jde o francouzské značky Navíc tvá C5 splňuje podmínky pro konkrétní přání "černá C5 sedan alespoň 2004" Ale nevím, jestli už nedostal přednost mnou dodaný Megane
 31. 1 point
  D.Benny

  Natáčení do filmu s auty

  pošli mi tel číslo. :-) asi vb byl zájem o šediváka :-)
 32. 1 point
  Scratch

  Je tu ještě vlákno ?

  nebo na facebooku clen Petr Benajtr
 33. 1 point
  Rikic339

  renovace alu kol vč změny barvy

  Tak to je vážně pecka!! Nádherná barva
 34. 1 point
  Schreek

  Schreekův Satelis 400

  Hele stopro , počítám že během prvních pár set km se budou vychytavat mouchy A hodiny? Tohle je fakt spíš na dny Ale pro mě to byl oddych zašít se v garáži a dělat co mě baví
 35. 1 point
  MJSytic

  Schreekův Satelis 400

  Respekt Máš spočítaný hodiny? Schválně, jestli se teď skútr za péči odmění, jako každý Peugeot - závadou
 36. 1 point
  HonzaC2

  Partner a přední náprava

  Tak já také přileju, tohle je bohužel celkově standard některých servisů PSA - bohužel všech, které jsem měl tu "čest" poznat. Je to jako boj s větrnými mlýny. Mám sice Citroen C4GP, ale měli jsme jej doma o novotí a taky na něm pár servisních zásahů a pokusů o vyřešení problémů bylo. Mimochodem, i toto auto - má zcela stejný podvozek vpředu i vzadu jako tvoje Teepee, mělo problém s klepáním přední i zadní nápravy. Přední nápravu jsem vyřešil po záruce sám výměnou předních tlumičů (Kayaba), včetně uložení. Ale musím také dodat, že ke klepání původních originálních tlumičů došlo až tak ve 140.000km. Táta pak ještě měl druhé o 3 roky mladší C4 GP a tam se rovněž klepání ohlásilo při tomto nájezdu. Zadní náprava mírně klepe dodnes. Tam už mi to přijde konstrukcí - zkoušel jsem měnit tlumiče. Asi nejhorší byly Kayaby. Jsou hrozně tvrdé a snima ta zadní náprava neklepala, ale doslova mlátila. Klepání které tam je, je takové jemné a je slyšet jen při velmi pomalé jízdě po mírně nerovném povrchu (prostě to musí jet pomalu a tlumiče přitom rychle kmitat), jinak to slyšet není. Pro nás nejvetší boj se servisem, který jsme stejně prohráli - bylo sjíždení zadních pneumatik. Do 20.000km byly zadní gumy vždy holé a přední byly tak asi v polovině. Servis si vždy našel nějakou výmluvu, od toho, že to přetěžujeme, jezdíme moc rychle, až po "dálniční efekt" - to dodnes nevím co je. No, problém byl ve velké sbihavosti zadní nápravy, ale to nevyřešili oni, opět vyřešeno až mnou na vlastní náklady, díky rady člena z fóra Citroenu. V tu dobu už auto zmršilo několik párů pneumatik. Pěkné na tom je, že máme z doby těch reklamací protokoly z geometrie, kde je vše v pořádku. Až první geometrie mimo síť Citroen hned odhalila problém. Sbíhavost byla přes jeden stupeň. A nebylu jsme sami, komu toto auto takto sjíždělo gumy. Proto jsem si jist, že je to probmém z výroby, stejně jako to klepání. Oni to vědí, ale nechtějí a nebo mají zakázáno (shora???) to řešit a tváří se, že o tom nikdy neslyšeli.Pro ně je meta konec záruky. Pak už uslyší i to klepání. V záruce jej bohužel slyšet nechtějí (nesmějí).
 37. 1 point
  Semir103

  Partner a přední náprava

  Veno, děsný. Dnes tam jede manželka na opravu opraveného tj. motorku ostřikovačů. Říkal jsem ji, ať si stojí za tím, že na to chce reklamační protokol, žádné otevření uzavřené zakázky a dále že chce reklamovat to klepání. Když ji budou utloukat argumenty tak ať ji na to dají papír, že to opravit neumí...haha. Byl tu strejc co má servis a šel do vrtule z toho co udělali a neudělali a neumí a jeli jsme to projet tak to slyší taky, rozhodně nejde o konstrukci podvozku ! Pak si kup nový auto. Jinak se chystám asi do Vrchlabí tak je Pug taky a pak strejc říkal, že má nějaký známý v Práglu přímo v Pugu tak že by to tam nějak dohodl.
 38. 1 point
  Weri 605

  Potkal jsem klubáka...

  Dneska krátkej pokec s @h4wk3y @Schreek a hlavně @ChouLu, kterýmu moc moc dík...!!!
 39. 1 point
  Takže začínam pomaly s prípravou na STK a EK, ktoré ma čakajú tento mesiac. Mám tu nachystaný PP blatník na výmenu. Blatník sa dá do poriadku, ošetrí sa všetko, čo bude potrebné. Možno auto dovtedy pôjde aj na menšiu starostlivosť, čo sa týka laku (nový blatník má škrabance). Hneď na to budem musieť vymeniť výfuk - stredový a koncový diel. Ešte by čo to vydržal, ale chcem mať auto pred kontrolou v poriadku. Nachystanú mám aj koncovku výfuku, ktorá by si tiež zaslúžila trochu starostlivosti. Či pôjde na auto, to ešte uvidím, ale tá zahnutá koncovka nevyzerá najlepšie. Všetko je taký decent, nemám rád prehnané veci. Koncovka možno vyzerá veľká, ale zdanie klame. Výrez v nárazníku je veľký a myslím si, že bude tak akurát. Je tuším z 206 GTI. A to bude v podstate z prípravy asi tak všetko. Viem, že LEDky majú svojich odporcov, aj zástancov, ale minulý mesiac u mňa pribudli ďalšie 2ks a to v bočných smerovkách. Majú o niečo väčšiu svietivosť a svetlo vyzerá fajn. Nechcem mať z auta kolotoč, všetko je v medziach únosnosti.
 40. 1 point
  Péťa

  Dostalo mě do kolen :)

 41. 1 point
  misho.1709

  ukažte svoji 406

  :)
 42. 1 point
  KoudaK

  Vtipy

 43. 1 point
  Péťa

  Poděkování za pomoc

  Děkuji @Pe.Tr za díly na auto a zajištění servisu. V pátek jsem si napsal díl a dnes byl namontován
 44. 1 point
  Péťa

  Potkal jsem klubáka...

  Dnes jsem potkal @Pe.Tr a @Scratch Oběma děkuji, oni vědí...
 45. 1 point
 46. 1 point
  Ajap

  308 1.6 VTi

  Podle mě to je taková věčná legenda aneb 100x opakovaná lež se stává pravdou... Všude se to píše, ale že by měl někdo motor KO, to si za celou dobu na fóru (od roku 2010) pamatuju jednou jedinkrát (byla to jako zmínka v jiném vlákně poměrně nedávno). Veškeré novinářské články s nadpisy "hrůza, průšvih, nebrat" končí u vadné série teplotních čidel a nutnosti v některých případech měnit rozovodový řetěz. Najel jsem s tím motorem 111tkm (od novoty). V mém případě jsem měnil jednu zapalovací cívku + spotřeba oleje se ustálila na cca 1l/5000km, což je ale holt vlastnost. Ten motor měl krásný zvuk a po vytočení dokázal s prázdným autem i relativně zacvičit. S plným to bylo hoší, pak šla nahoru i spotřeba, stejně tak i ve městě. Ale to bych přisuzoval hmotnosti přerostlé 308SW minulé generace.
 47. 1 point
  Jelikož se v zimě nedá dělat moc věcí,tak se pohrávám s červenou lištou,aby interiér vypadal trochu sportovněji jak u nových aut.
 48. 1 point
 49. 1 point
  TomasARN

  Peugeot 508 2.0 HDI, 120kW

  Vcera auto umyte a dnes snezi, vcera podla predpovede tvrdili, ze sneh nebude. Po jazde vyzera este horsie. Skoda prace
 50. 1 point
  Ondreicka

  Servo

  Takze pre vsetkych malovernych - neserte ma, vsetci mi este podakujete. Takkze podstata spociva v tom, ze inzinieri z PSA vyvinuli generator na penu. V lavotocivych zakrutach pri nizkych rychlostiach poklesne hladina hydr. oleja v serve pod privod nizkotlakoveho obvodu. V privode nizkotlakoveho obvodu je len 2.5 mm dierka a preto v zime, ked je olej hustejsi strieka do hladiny a zacne sa tvorit pena. Hadica mazlu konstrukciu, ma maly objem a pri max. zabere serva v lavotocivej zakrute vznika pena. Takze oprava: 1. Odpojit nizkotlakovy privod hydr. oleja do serva 2. odtiahnut 3 skrutky drziace servo 3. Odtiahnut 4 imbusy drziace plastovy rezervoar na hydr. olej. 4. Kupit asi 25 cm hadicky na prepad nafty - ma vonkajsi priemer asi 6.8mm, vnutorny asi 4mm. Ma taku latku na povrchu - tu dat prec. 5. 7mm vrtakom prevrtat a rozsirit vnutro privodu nizkotlakoveho obvodu. 6. Vsunut do neho hadicku 7. Na vonkajsi koniec hadicky som vlozil pero, to rozsirilo koniec hadicky, aby nazapadla dnu 8. Pikou na zelezo som odrezal koniec pera (zarovno hadicky) 9. Vrtakom 3.5 mm som drziac hadicku v ruke zvacsil vnutorny priemer plastu z pera. 10. Epoxidovym 2 - zložkovym lepidlom som zvacseny koniec hadicky nalepil v plaste privodu nizkotl. obvodu. 11. ak mi niekto napise, ako vlozim foto, tak vam dam aj foto. 12. Asi 4 dni trva dokonale odvzdusnenie, stale treba dolievat olej. 13. Uz ziadne bulblinky, privod hydr. oleja je na dno zasobnika oleja. 14. Na p. 508 je privod priamo zo spodu nadobky. Takze tolko k veci, cakam hromadne ospravedlenenie
This leaderboard is set to Prague/GMT+02:00
×
×
 • Create New...