Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 - Návod na opravu klapky topení. Ušetříte 12.000,- Kč!!!


isifa

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Ahojte. Taka otazka...mam 407 ku 2 zonova klimatizacia a ked zapnem chladenie rovnako na 19°C obe zony tak na strane sofera fuka studený vzduch ale na strane spolujazdca len tak vlazny. Co to moze byt? Ta klapka? Lebo fukat fuka len sa neda porovnať jedna a druha strana teplotovo. Vdaka za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl bych to na tu klapku.Zjistiš to jednoduše odmontuj a odpoj motorek natáčení klapky a klapku pootoč(ale jemně pokud je klapka zlomená tak ať ti nezapadne dovnitř).Pokud ti to půjde a teplota vzduchu se změní je ok.

PS.nezapomeň si polohu klapky po odpojení motorku označit,aby jsi ji pak vrátil do výchozí polohy a šel ti lehce nasadit zpět motorek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Guest Chozeluizskuner

1. je poddimenzovaná

2. jí vadí střídání teplot (prej) takže prej neni dobrý dát na jednej straně clima 14°C a na druhej 32°C Ale to mi řekl mechanik. Stačí se podívat na origo a na opravnou sadu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Mám dotaz... mám 2-zonovou klimu, strana spolujezdce funguje v pohodě, u řidiče pouze chladí, netopí. Tudíž to bude asi klapka na jeho straně, jen jsem se tak úplně nedočetl, z které strany se k ní dostanu? Rozdělání palubky se chci vyhnout, nejsem dvakrát nejšikovnější :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přidám ještě postřeh z domluvy s Peugeotem v Pardubicích u Bartha... oprava je prý možná pouze výměnou celého topení, opravné sady ani nic takového prý neexistuje. Oprava, která je tady popisovaná prý možná také není, protože se tam prý takto není možné dostat a i kdyby, tak by nešlo klapku promazat. Všehovšudy, kalkulaci na opravu mi dali 32 000,- materiál a 8500,- práce + speciální mazivo na klapku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi nikdo... pro mě to je víc než půlka ceny, za kterou jsem to auto koupil. A kvůli zlomenýmu plastu fakt nenechám měnit celý topení :) to radši budu někoho prosit a uplácet kdo to už takhle dělal, ať to splácne i mě za úplatu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přidám ještě postřeh z domluvy s Peugeotem v Pardubicích u Bartha... oprava je prý možná pouze výměnou celého topení, opravné sady ani nic takového prý neexistuje. Oprava, která je tady popisovaná prý možná také není, protože se tam prý takto není možné dostat a i kdyby, tak by nešlo klapku promazat. Všehovšudy, kalkulaci na opravu mi dali 32 000,- materiál a 8500,- práce + speciální mazivo na klapku.

 

Lhali Ti, opravna sada klapek existuje .... rozborka a sborka pristrojove desky je prace cca na 4h ve dvou lidech, tak si propocti, kolik by za to ten konkretni servis mel uctovat, cenu te opravne sady neznam, ale necha se kdyztak dohledat. Nejspis se jim do toho proste jen nechtelo tak ti rekli ze vymena komplet. Pripadne se poohlednout po solidnejsim servisu.

 

EDIT : info v EN zde 

           OEM pro 2-zonovou klimu je 6480 E3, dostupne na objednavku napriklad u Badisaka (http://eshop.autorozvody.cz/direct/), cena klapky 1.939,- s DPH

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...