Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka divně vrčí


stembi

Recommended Posts

Zrdavím,

předevčírem jsem se vrátil z Francie. Celý týden bylo auto pod hromadou sněhu ve Flaine a když jsem přijel domů, všiml jsem si, že když dám nohu ze spojky, divně vrčí.

Když spojku sešlápnu, tak to utichne. Auto jezdí normálně, jenom se ozývá tenhle divnej zvůk. Není to nijak hlasitý, ale je to rozhodně něco novýho. Nevíte co by to mohlo být? Mám najeto 95 tisíc a zatím jsem měnil na autě jenom 3x brzdový destičky, 1x brzdový kotouče vpředu a kromě pravidelných kontrol po 30 tisících s tím nic nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me uz to dela doooost dlouho... (3-4 roky....)

Posleze jsem vymenil spojkove lozisko a bylo to lepsi, ale jen o trosku... takze bych to priste uz neresil....

Nejspis to bude nejake to lozisko v prvodovce, ktere je na te hnane hrideli....ale jak rikam, tyto zvuky se mi z tam aozyvaji dost dlouho na to, aby se to uz rozsypalo, takze to neresim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, taky tak... proste sem to nechal, ono se to trochu uklidnilo (zajimavy je, ze to zacalo delat, kdyz mi vymenili spojku)...

na citr. bxku to dela uz asi 60 tis km a je to furt v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Tomáš1

Měl jsem to na Citroenu BX zacalo mi to ve 120 000 km ale dobré je, že mám kamaráda, který vlastní vrakoviště a bazar Citroen a tak jsem vyměnily převodovku a bylo to. Zjistil, že jedno z ložisek má vůli a proto byl slyšet takový divný zvuk. Po výměně už se mi to nestalo. Od něj ale vím, že je lepší koupit převodovku než kupovat ložiska atd. k tomu práci a je to hroznej ranec. Takhle vyměníš kus za kus a je to. Jestli tě to ale nezlobí tak bych to fakt neřešil. Kdybych tu převodovku neměl za tak lahodnou cenu tak by to auto dodnes jezdilo na tu samou. S autem jezdí má drahá polovička a tý by to nevadilo, protože ta nevnímala ani to, že škrtá výfukem o silnici a kdyby na ní auta netroubily tak nevim. :) Ach ty ženský :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Tomáš1

Měl jsem to na Citroenu BX zacalo mi to ve 120 000 km ale dobré je, že mám kamaráda, který vlastní vrakoviště a bazar Citroen a tak jsem vyměnily převodovku a bylo to. Zjistil, že jedno z ložisek má vůli a proto byl slyšet takový divný zvuk. Po výměně už se mi to nestalo. Od něj ale vím, že je lepší koupit převodovku než kupovat ložiska atd. k tomu práci a je to hroznej ranec. Takhle vyměníš kus za kus a je to. Jestli tě to ale nezlobí tak bych to fakt neřešil. Kdybych tu převodovku neměl za tak lahodnou cenu tak by to auto dodnes jezdilo na tu samou. S autem jezdí má drahá polovička a tý by to nevadilo, protože ta nevnímala ani to, že škrtá výfukem o silnici a kdyby na ní auta netroubily tak nevim. :) Ach ty ženský :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...