Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

letni pneu - jelikoz se blizi jaro


Scratch

Recommended Posts

Jo gumy. To je sranda do zivota. Koupis gumicku za 4k a najedes 10k. Koupis gumicku za 2k a najedes 50k. Hodne je to proste o stylu jizdy a potrebach ridice. Predchozi letnaky 215/55 R17 Barum Bravuris 2 a najel jsem na nich opravdu hodne. Kdybych jednu ja vul neprorazil na zahrade u tchana, byla by sezona jasna.  Loni jsem na prasaka dojizdel zimaky a ted budu kupovat Nexeny ve stejnym rozmeru. Co jsem se ptal po ruznych pneuservisech tak se vyplati. Mam je v tom rozmeru  XL za 1500ks. No neberto, najezd? Tchana nechci videt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na uniroyaly mam taky dobry reference ale nedelaj bohuzel muj rozmer. No a ty membaty zatim solidne drzej jak na brzdu tak do zatacky. Vyzkouseno v rezimu podvozku normal a sport...... Uvidime jak dlouho vydrzej. Na kecy bez reference od nekoho koho znam..... seru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 4. 2017 at 21:04, Agrafik napsal:

Jak píše oddie, je to výběr na prd. Koukal jsem na celej seznam na tom webu a v tý cenové relaci a rozměru bych vybral snad jen gumu Toyo Proxes T1. Ne proto, že bych jí nějak víc věřil, ale dojíždím akorát jeden pár a nemám, co bych jí vytknul. Je to made in Japan a zatím drží solidně. Ale až odejdou, nahradí je určitě něco lepšího jména.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 4. 2017 at 18:34, oddie napsal:

Ymydž pyčo. Kdo kouká na gumy, důležitý je mít káru, co vypadá, i kdyby na chleba nebylo.

 

to že se po  nekom kdo je tady novy  hned kazdy vozi  za  to že se zepta nebo napise neco co nepatri  do tematu  je normalni  (a  za to osloveni  by bylo aspon bububu )

 

osobne si myslim že je lepsi nove  levne ,než stare  nebo protektory    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, urdemala napsal:

Jak píše oddie, je to výběr na prd. Koukal jsem na celej seznam na tom webu a v tý cenové relaci a rozměru bych vybral snad jen gumu Toyo Proxes T1. Ne proto, že bych jí nějak víc věřil, ale dojíždím akorát jeden pár a nemám, co bych jí vytknul. Je to made in Japan a zatím drží solidně. Ale až odejdou, nahradí je určitě něco lepšího jména.

Testy jsou jedna věc a praxe druhá. Na autech jsem měl Nokiany, Conti, Michelin, Goodyear a naposledy Bravuris2 a nevšiml jsem si mezi nimi nějakých větších rozdílů. Toyo neznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před lety jsem si pochvaloval Kumho (ale byly to 15"), zimní na sněhu perfektní, letní za sucha taky, ale jak bylo trochu mokro, tak konečná. Radši jsem je dal všechny pryč. Nad těma bych už nikdy nepřemýšlel. Ty Toyo chválit nechci, protože se to může vymstít, ale zatím nepodklouzly. Známé moc nejsou, protože pro Japonsko je hlavní exportní země USA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, barenst napsal:

to že se po  nekom kdo je tady novy  hned kazdy vozi  za  to že se zepta nebo napise neco co nepatri  do tematu  je normalni  (a  za to osloveni  by bylo aspon bububu )

To asi nebylo na někoho, kdo je tu nový....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tesovani Membat passion se pokracovalo i pres velikonice. Pocasi pralo jak teplem tak i destem :), takze mohu v klidu rict, pneu drzi tak jako kdybych jel na premiovych gumach. Vse testovano na zatackach a silnicich 1. a 2. tridy, misty 3.tridy a take na dalnicich, ktere dobre znam a ktere jsem diky porovnavani jizdy na snizenem a nesnizenem podvozku tenkrat jeste 406 najizdel mnohokrat a resil u tech zatáček rychlost prujezdu a chovani auta pri prujezdu. Taky jsem to porovnaval s rychlosti prujezdu zatacek na motorce kdy mi kontrola rychlosti z auta pomahala se zrychlovanim a tim padem vyssimu naklonu v zatacce na motorce. Takze jsem podvozek prepnul do rezimu sport aby auto bylo co nejtuzsi a mel jsem dobrou odezvu do rizeni. Dnes testovano 100 km na mokru, 10:40:50 2.trida, 1.trida a dalnice. Na dalnici protoze bylo volno a mokro jsem zkousel rychlost a zkousel jsem ostreji a pote i ostre brzdit a cekal jsem ze se treba guma bude zvejkat nebo ze se hezky sklouzneme ale abs s pneu fungovalo dobre. Jedine u CCM dole u ikea po sjezdu z d11 v druhe ostre pravotocive zatacce mi klouznul zadek ale tam mi to klouzalo pri rychlejsim najezdu se snizenou i nesnizenou 406. Takze jsou to jen me subjektivni pocity, ale pokud ta pneu vydrzi nejaky rozumny najezd, tak s ni budu hodne spokojen. Cekal jsem od toho mene a jsem aspon prijemne prekvapen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že Membat drží...a taky proč by nedržel....v testech to vždycky obujou na pětikroužkovou :D dvěstěkoňovou audinu....a jezdí s tím tak jak normální řidiči ani náhodou....a zbytek PR jim naordinujou výrobci výtězů co to platí.....neříkám zase že v dané kategorii je Membat třeba stejnej jak Kontík nebo Mišlén...ale je oproti ceně těchto pneu pro normálně uvažujícího řidiče plně dostačující...

 

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...