Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak jsem se na.ral...


gvg

Recommended Posts

Hola všem,

vyslechněte příběh, jež by Vám měl býti varováním. Dnes ráno přicházím ke svému vozu a již z dálky vidím papírek za stěračem. Že by Policie, říkám si? Ale proč, vždy? tady se parkuje zcela běžně - je to dokonce parkoviště. Sbírám lístek a na něm čtu DÍKY ZA ZRCÁTKO. Nic víc, nic míň. Koukám, obě zrcátka jsou na svém místě. Obejdu je a hned je to jasný: nějaká sv.ně mi ukradla to sklo, co je zasazené do držáku vnějšího levého celku. Vytočenej do běla jedu do práce a protože jsem zvyklý neustále sledovat provoz za sebou právě v levém zpětném zrcátku, jsem poměrně nervózní, když vidím jen černý plast. Takže volám do ACI a ptám se, zda mají na skladě zrcátko s plastovým uchycením. Ano, říká pán, přijeďte si. Pro jistotu ale ještě volám Peugeot a dotazuji se na totéž. Ovšem teď to přijde: jaký je to výrobce? Retro nebo Britax? Odpovídám, že nevím a že to jdu zjistit a ozvu se. Letím do au?áku, koukám, Britax. Klusem zpátky, volám znova a sděluji výrobce. Tak, bohužel, nemáme na skladě, musíme objdenat, dříve než v pondělí to tady nebude a to jen v tom případě, že to má francouz na skladě. Pokud ne, dodávka do 14 dní. Představa, že budu celej víkend bez jednoho oka mě rozdráždila a já si stanovil cíl sehnat zrcátko stůj co stůj. Volám tedy zpět do ACI a ujiš?uji se, že i mnou požadovaný Britax mají. Když zjistím, že ano, jedu tam. Když jsem přijel, už to tam na mě čekalo, takže jsem to šli vyzkoušet. Co myslíte? Ano, správně - uchycení naprosto jiné. Takže s trpkým výrazem v tváři děkuji za ochotu a rekapituluji: druhovýroba zklamala, Peugeot je schopen největší rychlosti do pondělí. Takže, všechno špatně. Poslední varianta - vrakáč. Tak tam jedu a bodrého chlapíka se ptám, zda má požadovaný díl. Má volné nové sklo a tak pln dychtivosti letíme k vozu a zkoušíme. Samozřejmě, opět jiné uchycení - koukám na obal a tam Retro. Skoro pološílený se ho ptám, zda by měl jiné řešení. Pán byl velmi ochotný a po chvíli přehrabování vítězoslavně třímal v rukou krabici a v ní fungl nový komplet zrcátka i s ovládáním. Dokonce bylo i na tu správnou stranu. Mé srdce zaplesá a tak se ptám na cenu. No, 1.000,- je asi dobré, Peugeot by za originál chtěl jistojistě více. Platím, děkuji, sedám do vozu a mizím do práce. Nadšení je tak velké, že se rozhoduji namontovat zrcátko hned. Odmontoval jsem staré a jal se montovat nové. Ovšem ouha, zjiš?uji, že nové z druhovýroby má cca o 1 cm delší bovdeny pro ovládání sklonu a tudíž tak, jak je, nelze zamontovat. Neztráceje naději, jal jsem se vyndat zadní kryt nového zrcátka s tím, že bovdeny zatáhnu směrem do zrcátka, čímž dosáhnu kýženého zkrácení. A skutečně - povedlo se, krytka při demontáži praskla. No jo, druhovýroba, spílám si. Konečně jsem mohl uchytit mechaniku zevnitř dveří a po dokončené montáži jsem se kochal bezvadou funkčností. Poslední maličkostí bylo vrátit zpět zadní kryt. A jak už ti bystří správně tuší, krytka tam díky bovdenům nešla. Takže jsem tak dlouho musel volit kompromisy, až se to povedlo, ale krytka je velmi napnutá. Správně hádáte, že jsem krytku musel použít ze starého kusu a tak jsem byl trochu nervózní, abych jí také něco neprovedl. Když kontroluji lícování nového zrcátka a to včetně gumového těsnění, tak zjiš?uji, že to moc nepasuje, nahoře je trošku mezera, takže se už těším na déš?. Uzrálo ve mně rozhodnutí: po výplatě okamžitě objednávám v Peugeotu sklo s uchycením Britex + novou krytku, kdyby něco. Druhovýrobu už jedině stěrače nebo plácačky za zadní kola, ale již nikdy více nic jiného. Honba za co nejlevnější výrobou má za následek skoro smrt zákazníka, když se lopotí s montáží. Co se týče zloděje, tak ráno jsem mu chtěl přelámat jen obě ruce, kdybych ho dostal do pazourů, ale po této anabázi bych jej na místě zastřelil. Budiž proto varováním, před bezhlavým nákupem všech neznačkových dílů, i když netvrdím, že jsou všechny špatné. A ty, zloději, střez se mi ještě něco (třeba zrcátko) ukást z vozu! Se zlou se potážeš, nebo tě alespoň semelou Boží mlýny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lidi jsou sfine - mel jsem prasklinu na aute , prakoval jsem na parkoviste u jednoho nakupniho centra a cca za 4 hodiny jsem se vratil k autu a tam vidim ze prasklina se nejakym zpusobem transformovala do pavouka a za steracem jsem mel listecek vymene a opravy prednich skel ;(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi na tom ještě celkem dobře, když \"jenom\" zrcátko. Nedávno jsem viděl na ulici \"otuněnou\" Octavii, která mi připadala otuněná až nějak moc a divně. Taky že jo, chyběly jí přední světla, asi je někdo zrovna nutně potřeboval.

Mně loni při výletu na Moravu zmizly z auta orig. poklice (a to byla jedna prasklá a přivázaná páskou), takže jsem naplácal na disky štětkou stříbřenku a dlabu na to, dělat sponzora...

Nejkurióznější nájezd zloděje měla ovšem nedávno ségra - volá, že auto nejde otevřít dálkou. Odemykání má jen na DO, takže jsem tam přijel, a páč mě napadla vybitá baterka, tak raděj s sebou beru z garáže jinou - by? rádio bez klíčku nehraje, a světla mají varování, tak něco nechat zapnuté asi mohli. Po vyháčkování kapoty ovšem následuje úžas - v autě vůbec baterka není! Někdo prostě vyháčkoval kapotu, a baterku ukradl. Naštěstí ji aspoň odšrouboval, a neustříhal dráty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 oddie: heh dost dobre, ze si nekdo dal takovou praci stim

nejhorsi na tom je to ze se to proste deje za bileho dne, na verejnem miste, kde porad nekdo je nebo je na to misto videt, ale jak se zda i to je nekterym malo

proti takovym svinim neni obrana, proste chytnout useknout ruku jak ve stredoveku

co mi neni rovno po tom je mi ho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to ze mě trochu opadlo, teď jen doufám, že tam zase zítra bude. Hned příští měsíc objednávám origoš a plácnu to tam zpátky. Nerad bych, aby mi kvůli tý replice teklo do auta..:papa

Jak říkám, sekat to hlava nehlava, to by najednou bylo jednorukejch. Jo, jo, dokud bude mít zloděj větší práva než poškozený, tak to s náma půjde z kopce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, kéž by se to stalo. V tom případě by mě to štvalo ještě víc. Stačilo se podívat dospodu zrcátka.. Však on mu to jednou život vrátí...:grr

Původně zaslal: Dave_k

Původně zaslal: gvg

Tak to taky pěkně naštve. No, co ti mám povídat, vytočenej jsem byl jak pružina...

No a co asi musel říkat ten zloděj když doma zjistil že potřebuje Retro a ukradl Britax. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak AutoBenex, tak AutoKelly, tak ACI - všechno je to stejný a to, že na zrcátku je plasový okruží s pérem. To ale bohužel nesedne na držák. Zřejmě je to na ty italský nonamy, příp. na Retro.:papa

Původně zaslal: Fusion

Nezoufejte, já když sem přišel k autu a nebylo tam zrcátko, našel sem lístek a na něm \"Strašně se omlouvám za zrcátko, volejte ...\" :)

A jinak bych po zrcátku pátral aji v benexu a kelly, ti mívají aji skladem, v Praze 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Nezoufejte, já když sem přišel k autu a nebylo tam zrcátko, našel sem lístek a na něm \"Strašně se omlouvám za zrcátko, volejte ...\" :)

A jinak bych po zrcátku pátral aji v benexu a kelly, ti mívají aji skladem, v Praze 100%

to mas dobry, ja na stary 309 rano nenasel ani zrcatko, ani listek... a zrcatko bylo rozsekany na zemi, nejakej cu*ak nevedel jak ma siroky auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarádovi ukradli z Fáva rádio a auto zase zamčeli. A stalo se to na Velehradě ( poutní místo křes?anů ) v době kdy byla pou?. Když to tak vemu, tak v naší dědině by v neděli v 11 hodin ráno mohli vykrást 90% baráků a aut, protože jsou všichni v kostele.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...