Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Desinfekce klimatizace


AKCZ

Recommended Posts

Sem línej číst ten článek, ale v domácích podmínkách se to dělá jednoduše. Demontuješ pylovej filtr, postíš fun a climu a do otvoru po filtru nafičíš spray, kterej bohužel nevim, jaxe jmenuje, ale je právě za tímto účelem vyroben. Spray killne veškerou veteš, co bydlí v prostorách výměníku a měl by bejt klid.

A jeden související dotaz. Netuší někdo, kde má klima odtok vysrážený vody? Příjde mi, že i když klimu offnu i dost dlouho před ukončením jízdy, tak po o5tovným puštění větrákůch cejtim vlhkost jak v sauně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No.. nevim jak u kteryho, ale me prodali u Domanskyho cistic klimy (takovej cernej) na kterym je navod ze se klima nepousti.. jen se nastavi vertak na plny kule, vypne se klima a nastavi aby to netopilo, pak se do toho mista pod pylovym filtrem strika 5-10 sekund a pak se to ma nechat 5 minut bezet a cekat. Pak se nastavi topeni na max vedro a zase 5-10 sekund strikat a zase chvili cekat (tusim ze jen 2 minuty) a hotovo. Samozrejme doporucujou strikat to i do sani recirkulce, ale to ja nevim kde to u me 406 je, pac kdyz jsem to striknul dole u vydechu, tak mi to vylitlo na druhy strane na koberec. Ja dnes udelal jeste inovaci v tom smyslu ze jsem vyndal stredovy mrizky vydechu a tu hadicku jsem zastrcil co nejdal jeste tam a krapet jsem tam toho poslal. Jak rika kamos.. pokud to smrdi i po aplikaci, udelals to blbe :-) Sprej je ale v popelnici tak nevim to jmeno.. ale jak se jmenuje je asi fuk.. vsichni slysej na to ze chci cistic klimatizace. Tenhle me stal +-500.

K tomu vlhku.. nejsem odbornik, ale myslim ze ta sauna je skoro u kazdyho, pac kor v lete se ze vzduchu vysrazi tolik vody, ze nejaka vlhkost tam porad je ja to povazuju za normal (proto se tam taky delaj ty smradlavy potvorky).

Ted jeden muj dotaz. Nekde tu je psano, ze se doporucuje cistit odpadni nadobka klimy. Asi bude pod autem, ale jak se k ni v domacich podminkach dostat?

THX :-)

jak psal Rebik, tak jsem asi mel tu penu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám s klimkou stejné problémy...taky po startu moc nevoní:(, ale ta pěna ve spreji docela pomohla, teď ji zase sháním, vyměnil jsem auto a musím to zase nastříkat. A navíc má ta pěna docela příjemnou vůni :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Namor

já mám s klimkou stejné problémy...taky po startu moc nevoní:(, ale ta pěna ve spreji docela pomohla, teď ji zase sháním, vyměnil jsem auto a musím to zase nastříkat. A navíc má ta pěna docela příjemnou vůni :-)

A kde jsi jí koupil? Já už jsem se ptal asi ve čtyřech a pořád nic :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se na odpověď Bubaka - pěna nebo sprej, když to funguje.

Původně zaslal: Jirkap

Původně zaslal: Namor

já mám s klimkou stejné problémy...taky po startu moc nevoní:(, ale ta pěna ve spreji docela pomohla, teď ji zase sháním, vyměnil jsem auto a musím to zase nastříkat. A navíc má ta pěna docela příjemnou vůni :-)

A kde jsi jí koupil? Já už jsem se ptal asi ve čtyřech a pořád nic :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Překvapila mne lidi jedna věc. Četl jsem v nějakým zahraničním autočasáku o klimatizacích a jejich údržbě. Bylo tam napsáno, že nestačí jednou za čas doplnit chladivo, ale mělo by se celý vyměnit. To mě ještě tak úplně nepřekvapilo jako spíš to, že každá klimačka má údjaně nějakej filtr co filtruje i nejjemnější částečky prachu a laku z vnitřku trubek před kompresorem a ten filtr se musí taky měnit jinak za čas odejde kompresor.

Překvapilo mě, že jsem zde nikdy o ničem takovým neslyšel a ani si nemyslím, že by to mistři klimatizéři v servisech dělali. Dokáže mi k tomu někdo něco napsat ? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vykašlete se na drahé spraye a kupte si v lékárně Milton za něco málo přes 100 Kč. Obsah bude stačit odhaduji na minimálně 5 desinfekcí. Funguje to perfektně, mám to odzkoušené, podrobnosti najdete v sekci modely (406)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...