Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Doplnění aditiva 407 2.OHDI


HonzaZ

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...
  • O 3 týdny později...


Ahojte všetci,

tak aj mne minuly tyžden vyhodilo hlášku nízka hladina aditiva FAP, tak som to dal doplnit svojmu mechanikovi, ale pri vynulovaní cez DIA zistil že ten motorček/čerpadlo, ktorý to vstrekuje do nádrže je pravdepodobne v prdely, tak by som sa Vás chcel spýtať či sa náhodou niekto nestretol s týmto problémom.....a ešte autom pojdem asi nejakych 1000km regenerácia mi určite prebehne a nechcel by som veľmi aby prebehla bez aditiva neviete či môžem pred tankovaním manuálne vstrieknúť to aditívum do nádrže a aké množstvo? Vravel mi že by to malo byť 2g na nádrž, tak len či náhodou mi nevie, niekto, niečo bližšie k tomu povedať.

Ďakujem.

 


Upraveno uživatelem Ipkiss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vravel, že mu na diagnostike po vynulovany množstva aditiva hlasilo ze to ma nejaky skrat.....auto som na vykend potreboval tak dalej sa tomu nevenoval, ale uz je zasa unho v servise tak to da premerat elektrikarovi a uvidi sa co to tam vlastne bude za problem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vravel, že mu na diagnostike po vynulovany množstva aditiva hlasilo ze to ma nejaky skrat.....auto som na vykend potreboval tak dalej sa tomu nevenoval, ale uz je zasa unho v servise tak to da premerat elektrikarovi a uvidi sa co to tam vlastne bude za problem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
V 30. 7. 2011 at 23:53, HonzaZ napsal:

6. Nakonec na dia vynulovat počítadlo aditivování a vše uvést do původního stavu. Samozřejmě používat rukavice a brýle. Teoreticky podle popisu by to aditivum nemělo být nějak moc toxické, ale jistota je jistota:D:papa

post-25780-1410961898424_thumb.jpg

Ahoj je treba doplnit celou nadobku3l  nebo staci min ja doplnil 1l na dia.udelal doplneni udelali jsme nucenou regeneraci vse ok,po mesici hlasi ucpany naftovi filtr i kdyz je novy. Ted na dia. Hlasi fap zanesen. Na dia.motor hlasi aditiva nepritomna i kdyz vynulujem.Cerpadlo i vicko nadrze funguje.Neni teda problem v tom ze neni nadobka doplnena uplne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Aha diky....lebo som vsade cital ze dolievaju aj 1 liter. a musi sa zapisat mnozstvo aby vedela jednotka presne odcitavat kolko treba. Vcera mi vypisalu hlasku. Particle fileter level to low: repair needed. Tak to chcem doplnit a vymazat cez diagnostiku. presiel som vcera este na tom 100 km. Kolko mozem na tom este teraz najazdit po vypisani?

Upraveno uživatelem stranom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...