Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zápis první schůze nového Vedení klubu


Pe.Tr

Recommended Posts

Jsem již řádným členem, byl jsem na ustavující schůzi nového vedení tak si dovolím se do toho taky vložit. Taky si myslím, že účetnictví je transparentní. Koho to zajímá do hloubky tak se může informovat u vedení. Osobně si myslím, že zveřejňování takto podrobných informací je zbytečné.

Stifler: Pokud chceš do účetnictví takhle vidět, tak jsi opravdu měl kandidovat. Vzdát to předem se slovy, že tomu stejně nerozumíš a lidi by tě pro tvé názory nevolili je opravdu alibismus. Pokud tomu nerozumíš tak je zbytečné abys do toho viděl. Pokud víš, že tvoje chování lidem vadí, tak ho buď můžeš změnit nebo tady dál jen provokovat. Tolik můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze vznikl trosku sum kolem kombinace slov transparentni ucet a transparentni ucetnictvi. Transparentni ucet mame - cili se kazdy muze podivat co prislo ci odeslo - v pripade ze ho nejaka platba zaujme a neumi si ji priradit, tak se muze zeptat - i to zde jiz nekolikrat probehlo.

Ad srazy - vyuctovani kontroluje a odsouhlasuje vedeni, pokud s necim nesouhlasi, da to najevo a muze dojit i k tomu, ze poradateli neposkytne prispevek na sraz( a myslim, ze vetsina srazu s nim ve svem rozpoctu pocita a tim padem pociti) - takze pak uz muzes maximalne polemizovat, zda mu provozovatel nenapsal ucet na vic nez co bylo, ale proc by to delal??? Navic co s tim zmuzes? jen aby bylo jasno, ze ucetnictvi srazu neni anarchie, jak by se pomalu z tehle debaty mohlo zdat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá, dobrá...uznávám, že nemá cenu sem cokoliv psát, protože dobře míněná myšlenka (jen a pouze myšlenka bez jakéhokoliv osočování a napadání) je po zásluze potrestána. Radši si už své názory a myšlenky nechám pro sebe a nic na fórum psát nebudu, abych neskončil s BANánem jako Dadadavid... :roll Je škoda, že namísto debaty na přátelské úrovni se to tady zvrhlo v narážky, proč jsem nekandidoval do vedení klubu, jako kdyby to s tím souviselo... :bojim Radši se už o nic v souvislosti s klubem nebudu zajímat, protože jak je vidět, jsou moje myšlenky nežádoucí a vede to akorát k nelibosti zdejších členů a napadání mé osoby, že jsem jen alibista. Díííky, konečně někdo bez ostychu napíše, co si o mě myslí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stifler: Ted Tě moc nechápu, navrhneš nějaký problém, strhne se tu debata, nikde tu nevidím, že by Tě někdo urážel, prostě se tu bavíte na dané téma, vysvětlujete si souvislosti a Ty najednou vše takhle stáhneš? Copak se někdy tady na foru stalo, že by někdo dostal ban za svůj názor?! Určitě ne!

K trasparentnosti klubu - myslím, že spousta informací je zveřejňována a cokoliv co by kohokoliv z členů o klubu zajímalo mu bude sděleno. Nevidím v tom žádný problém, pokud Tě zajímá vyučtování Kokořínského srazu, předložím Ti jej, pokud to bude zajímat větší množštví lidí, tak se to vyvěsí na forum. Ale nerad bych trávil spoustu času vyvěšováním věcí, které nikdo nebude číst, protože zájem o vyučtování toho či onoho jsem tu nikdy neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vvitty: No ale na reportech a tabulkách to přeci všechno stojí ne?! Sorry:xvul profesní deformace - co není v tabulce si neudělal:aut:D

jezisi dalsi takovej :D .. presne s temahle pracuju ... :D :D ... :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak rozdělím svoji trošku do mlýna na dvě části. Ta první je že asi já jsem ten šťoural co mu vadilo, že je tatáž osoba co by účetní a předseda revizní komise, tedy sám sebe kontrolující účetní. Myslím, že to fakt bylo trochu ujeté, ale to se napravilo a v podobě nového člena a předsedy revizní komise a nezávislého účetního (tedy nezaávislého v rámci vedení klubu) vidím dostatečnou záruku na kvalitní účetní a kontrolní činnost.

Bez toho bych byl dále v obavách zda je vše tak jak by mělo být. A teď to zase prosím neberete jako osboní napadaní. Nikoho nepodezírám z ničeho, jakmile bych podezíral tak bych to tu sdělil.

Druhá část je o vedení účetnictví jako takovém respektive jeho zveřejňování. Podle mě jsou dvě možnosti a obě správné. Jedna funguje tak, že účetnictví vede účetní a jeho výsledky překládá pouze vedení a předsedovi revizní komise a na závěr účetního období vytvoří roční uzávěrku, kterou odsouhlasí předseda revizní komise. Případně i vedení klubu a zaručují svým souhlasem, že je vše faktické a vedené tak jak ukládá zákon. A členská základna odsouhlasuje uzavěrku jako celek (zde bych prosil o rozpracování do větších podrobností než tomu bylo v minulém roce) a nezkoumá zda bylo správně vše účtované, ale pouze celkové hospodaření klubu.

Druhá možnost je taková, že účetní bude předkládat třeba každý měsíc jednoduchou tabulku (oblíbené tabulky, kdo by je neznal) kde budou uvedeny jednotlivé příjmy a výdaje s popisem zač byla částka vydána a nbeo z čeho byla přijata, prostě klasické jednoduché účetnitcí, tak zvaná peněžní kdiha. Je jedno zda peníze šly z účtu a nebo v hotovosti, to v tu chvíli málokoho zajímá, spíš jde o to odku přišly a nebo kam směřují. Je s tím trochu práce, ale je to skutečně zprůhldňující část vedení účetnictví. A pak může každý kontrolovat zač se co kupuje a nebo naopak prodává.

Kterou z těchto dvou variant zvolíme je na nás respektive na vedení klubu. A také je možné o tom hlasovat. Je to teď na vedení jak rozhodne. Hlasovnání o tom by bylo asi nejlepší.

Samozřejmě i v druhém případě se předseda revizní komise nezbavuje povinnosti dohlednout na způsob vedení účetnictví a ověření pravosti všech uzávěrek.

Snad jsem nikoho nepoubouřil, nenaštval a ani neotrávil.

Pěkný den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Druhá možnost je taková, že účetní bude předkládat třeba každý měsíc jednoduchou tabulku (oblíbené tabulky, kdo by je neznal) kde budou uvedeny jednotlivé příjmy a výdaje s popisem zač byla částka vydána a nbeo z čeho byla přijata, prostě klasické jednoduché účetnitcí, tak zvaná peněžní kdiha. Je jedno zda peníze šly z účtu a nebo v hotovosti, to v tu chvíli málokoho zajímá, spíš jde o to odku přišly a nebo kam směřují. Je s tím trochu práce, ale je to skutečně zprůhldňující část vedení účetnictví. A pak může každý kontrolovat zač se co kupuje a nebo naopak prodává.

Kterou z těchto dvou variant zvolíme je na nás respektive na vedení klubu. A také je možné o tom hlasovat. Je to teď na vedení jak rozhodne. Hlasovnání o tom by bylo asi nejlepší.

Samozřejmě i v druhém případě se předseda revizní komise nezbavuje povinnosti dohlednout na způsob vedení účetnictví a ověření pravosti všech uzávěrek.

Snad jsem nikoho nepoubouřil, nenaštval a ani neotrávil.

Pěkný den

Už jsem sem nechtěl nic psát, ale musím...

MotoMoto: Hezky jsi to napsal a naprosto s tebou souhlasím. :super zasloužíš si :potlesk Asi taková byla moje myšlenka, která zde, bohužel, narazila na nepochopení. To, co jsem dal tučně je přesně to, čím jsem myslel, že by konečně mohlo být klubové účetnictví v pravém slova smyslu považováno za transparentní. A pokud by na to nedošlo, tak ať se na mě nikdo nezlobí, ale naše účetnictví nepovažuju za zcela transparentní, což na druhou stranu neznamená, že si myslím, že je něco s \"naším\" účetnictvím v nepořádku. ;) Mně jde stále jen o pravý a přesný význam tohoto předmětného pojmu, který je tady, podle mého a jen mého názoru ne zcela oprávněně používán.

[upravil dne 14.7.11 14:56 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok tak nejsme transparentní , a hotovo , vyřešeno :D

jak píše AKA máme jen transparentní účty

motomoto ad učetní uzávěrka má pravdu , ale než to dělat po měsíci tak to raději po qvartále a ve finale to všichni uvidí za celý rok na uzávěrce před podáním na FÚ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stiflere, jestli ti není jasné, za co bylo které vydání, zeptej se. Ale netvrď, že účet není zcela transparentní. To prostě není pravda. Nikdo tu nic neschovává.

Možná nemáš tu možnost jako já být členem ještě jiného OS - to bys koukal, na transparentnost v praxi (jednou do roka VH a kdo se nezúčastní, neví ani to, na co šly jeho příspěvky). ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je celkem jedno zda měsíčně či kvartálně, to záleží na počtu účetních polož, ale v každém případě roční učetní uzavěrka co ukládá zákon je něco úplně jiného. To jsme viděli za loňský rok, cca 8 řádků a slova že to splňuje zákonné požadavky. Já myslím, že je třeba říct zda budeme používat metody první nebo druhou. První dává velkou důvěru a také odpovědnost vedení klubu, druhá zase demostruje skutečnou průhlednost a čitelnost. Vždy nejen u nás platí, kde jsou peníze tam je třeba dozor a čím veřejnější ten dozor je, tím je to pro obě strany lepší. Dozorující má klid že se neděje nic co by nevěděl a dozorovaný má klid že dozorující vidí že je vše OK.

Ale běžně se používá první varianta. Je jednudušší. Ale nese v sobě i ten stín pochybností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stiflere, jestli ti není jasné, za co bylo které vydání, zeptej se. Ale netvrď, že účet není zcela transparentní. To prostě není pravda. Nikdo tu nic neschovává.

Možná nemáš tu možnost jako já být členem ještě jiného OS - to bys koukal, na transparentnost v praxi (jednou do roka VH a kdo se nezúčastní, neví ani to, na co šly jeho příspěvky). ;)

Přiznám se že jsem na účet nekoukal, protože si myslím, že je naprosto jedno jaké pohyby na něm jsou. Za prvé nikdo z bankovního výpisu není schopný toho moc zjistit, jen částky, datumy a směr platby, ale důležitější je zůčtování těchto položek v účetní knize ze které by mělo být jasné jak byly jaké prostředky použity. A to členěné na příslušné analitické účty.

Transparentnost bankovníhu účtu je celku k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MotoMoto: to byla reakce na větu \"právěže ani účet není \"zcela\" transparentní...\" asi tak to na něm vypadá:

14.07.2011 19 590,00 Bezhotovostní příjem 0558 Pohořelý Viktor Ing. uzaverka pokladny c.2

14.07.2011 1 070,00 Bezhotovostní příjem 0000 5835 34 TOMÁŠEK PŘEMYSL PLATBA SRAZU SEBETOV PREMA

13.07.2011 42,00 Bezhotovostní příjem 20110742 FEJFAR ZDENĚK Fejfar Zdeněk klíčenka staré logo

13.07.2011 1 000,00 Bezhotovostní příjem 5077 34 Jägerová Renata

13.07.2011 300,00 Bezhotovostní příjem 0558 17928 9999 Rožánek Petr petr rozanek rocni poplatek

12.07.2011 36,00 Bezhotovostní příjem 0000 201107 0 HARMAN DOMINIK POSTOVNE ZA MANUAL 406 STEWIE

To je málo? Co byste tedy chtěli vědět? Na to se právě klidně zeptejte. ;)

(mimochodem: analytické)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

01.02.2011

-1 470,00

Bezhotovostní platba

0558

406207

PLATBA JOSEVSV

PLATBA JOSEVSV

co je třeba platba josevsv???? A x další bez rozumného popisu??? Tedy všechny bez popisu, jak z toho lze usoudit za co to je???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tr, já se předci ptám normálním toném, jem mi přijde jako výsměch to co je mi sděleno, ať se kouknu jak příjmy jsou krásně popsány. Ale výdaje už popsány nejsou a patnáct znaků je buď dost k nějakému upřesnění a pokud by mi nestačily pak nemuhu říkat kdo chce ať se podívá, ale musel bych to vysvětlit někde jinde.

Takže se ptám znovu co jsou ty platby od počátku roku, nejen ty co jsem uvedl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...