Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vôľa na hrebeňovom riadení


hektor

Recommended Posts

Pátral som po klepaní na prednej náprave a jedine čo má vôžu je hrebeňové riadenie. Pri zatlačení na nápravu sa ozýva klepot od hrebeňového riadenia a z neho vychádzajúceho pravého ramena. Ako to ide spravi?? Treba meni? celé hrebeň. riadenie a rameno alebo len rameno? Ide to repasova?? Ide to spravi? aj zo spodu auta, pretože zhora sa tam nedá dosta?? Čo to bude stá?? Díky za každú radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no..... onio s tim rizenim je to vubec vsechno dost slozite - je tam pristup jak k penezum :(

Pokud na 100% vis, ze to je jenom ten kulovy kloub na p. strane tak vymen jenom ten, ale je taky mozne, ze vule je primo na hrebenu, coz by ovsem asi nedelalo takove klepani...

Dalsi moznosti (a to byl i muj pripad) je ta, ze vule je na tom kloubu od volantu k prevodce rizeni (myslim tim ten co je v mot. prostoru , ne ten vevnitr auta)

Co se tyka toho kuloveho kloubu na tyci rizeni, da se vymenit jen ten - je to nasroubovane na hrebenu.

jsme se koukal do ceniku PEug. a origos kloub i s tim kouskem tahla rizeni stoji na servo kolem 1500,- Kc

[Editováno 12/9/02 voštík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau.Moje zkušenost s řízením na mý 309 je taková,že se měl taky vůli.Vyndal sem ten hřeben ven,sundal spojovačky a z jedný strany je šnek,tam neuděláš nic.Druhá strana,sranda.Segrovka je vyndaná hned,horší jsou ty stary pouzdra.Repasní sada mě stála u neznačkovýho prodejce 98,-kčTed to ani netukne!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera som bol v Hodoníne v Peugeote, no chlapík (vežmi ochotný a solídny) ma vežmi nepotešil. Na jeho 405 taktiež SRDT mu to robí tiež, no zmieril sa s tým. Repasnú sadu je možné zohna? len na hreb. riadenie (HR)bez posilovača. Na HR s posilovačom nie je repasná sada - nejde to repasova?. Jedine čo ide spravi? je kúpi? nové HR (30 000 Kč), alebo zohna? na vrakáči (na každej mašine po 170 000 km to robí), alebo HR rozobra? a pokúsi? sa na sústruhu vyrobi? dané puzdro. Vraj to robilo pár chlapíkov, ale je na tom kopec práce a puzdro treba vysústruži? len podža oka. Nemal k dispozícii a nie sú k tomu žiadne rozmery puzdra.

Vedel by mi niekto s tým pomôc?. Robil to už niekto, alebo má rozmery daného puzdra? Díky za každkú radu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...