Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motory Turbo 2.0 HDI


Tzrb

Recommended Posts

Mám malý dotázek? Víte někdo jak se liší jednotlivé výkonové verze motorů 2.0 HDi

Je tam změněné turbo, počítač chladiče?

Odešlo mi turbo a budu ho měnit za nové nešlo by při tom zvednout výkon např jiným turbem.

Kde je tak nejlepší sehnat nové turbo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky by mě zajímalo co vlastně udělal vector s tím hdi, že bych si zněho časem vzal příklad, hdi se mi velice zamlouvá a tohle by byla taková třešnička na dortu.:D

vectore nestidˇ se, pochlub se!!! (zajímají nás hlavně detaily):D:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výkonové verze motorů se liší použitím mezichladiče. A nejspíš k tomu bude jiný SW v jednotce.

Problém je, že to chci do Partnera a tam to asi tězko naskádám.

A některé motory mají turbo Garrett a nekteré KKK jestli to souvisí také s výkonovou variantou motoru nevím.

Mám v partnerovi 2.0 HDi 66kW M9 Garrett 0.43.

Nové turbo se dá sehnat do 20 000Kč snad i za 16 000Kč a opravy od cca 5 000 Kč do 15 000Kš za GO. Co při opravě zvýšit lehce tlak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To turbo mi kleklo na cca 50 000 km ale už po záruce, vypadá to že praskla hřídelka jsou omlácené lopatky na vstupu sání je to na GO nebo nové tak zvažuji úpravu v rámci výměny jestli by ten motor nešel předělat na výkonější variantu a pak třeba ještě chipnout. To už by bylo pěkné navýšení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem oddie

A chiptuning není prasárna? Hmm....

HDI motory a díly dělal Venca, možná by ještě jedno turbo měl. Pokud ne, další už asi nebude, už tyhle auta nedělá, jen vyprodává zbytky.

Asi zřejmě taky záleží, jak moc ten výkon zvedáš. Každopádně nechci se hádat. Máš vetší znalosti než já.....;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný \"klasický vodní\" mezichladič neznám. Znám jen \"klasický vzduchový\". Stává nový okolo 5-10tis Kč. Starší podle situace.

Pokud chceš, mám tu mezichladič z 1,8TD. Když vymyslíš, jak ho tam napěchovat, může ti říkat pane dejme tomu za osm stovek.

Mám se zeptat Vency na to turbo, nebo nemáš zájem? Byly skoro nové, nájezdy mezi 3-20tis km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šlo spíše o to že klasický vodní chladič je dostupnější a je jich všude dost ten tlak vydržel v pohodě a fungoval by stejně akorát by možná byl problém s průměry vstupních trubek, ale jinak by měl chladit v pohodě také. Pokud by se použil nějaký s většími vstupy byl by asi dost velký sice by pěkně chladil ale kam ho dát?

No byl to jen takový úlet turbo i chladič bych bral pokud to do Partnera 2.0 hdi půjde naskládat. Ale moc prostoru tam nebude tak nevím.

Je také problém že auto je na leasing.

Jinak chladič by už sám o sobě měl přidat pěkných pár koníků a je to relativně levné a bezpečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vykonove verze se budou lisit softwarem, jinymi vstriky a taky turbem. Pokud vim, tak na 110 konove verzi by uz mely byt VNT turba s naklapenim lopatek. Takze sehnat vstriky z te silnejsi verze, turbo nejlepe se svodam taky, a bud nechat preprogramovat rid. jednotku nebo sehnat taky tu z te 110 ps. No a plus ten intercooler. Bud original nebo neco dopasovat. Pokud muzu poradit, nejlepsi jsou intercoolery umistene vpredu jeste pred vodnim chladicem. Treba Peugeoty 605 to tak mely. A na ten vodni chladic zapomen, jsou uplne jinak konstruovane, i kdyz to tak nevypada, a nejsou delane na takove tlaky. Hodne stesti. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to asi manuál od Partnera a ještě od něčeho s tím výkonějším motorem dá se to někde sehnat???

Vůnec manuály a přehledy náhradních dílů to je čím dál větší problém. Kde jsou ty časy kdy na každé mototechně ležely od Škodovek těchto knih štosy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to asi manuál od Partnera a ještě od něčeho s tím výkonějším motorem dá se to někde sehnat???

Vůnec manuály a přehledy náhradních dílů to je čím dál větší problém. Kde jsou ty časy kdy na každé mototechně ležely od Škodovek těchto knih štosy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...