Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

P406 - oprava zapalovací rampy


Martin.nz

Recommended Posts

Chci se podělit o zkušenosti s mojí vadnou zapalovací rampou SAGEM a případným návodem na její opravu. Začalo to tím, že auto z ničeho nic začalo škubat a při prudším přidání plynu se s autem nedalo prakticky jezdit. Takže jízda vyžadovala velmi lehkou nohu, ale i tak to byla hrůza. Starty byly v pohodě i v -20 stupních. Auto jezdilo na studený motor relativně dobře a závada se začala projevovat až s postupným ohříváním motoru, čím teplejší tím to bylo horší. Na LPG to jezdilo o dost hůř než na benzín. Po výměně rampy za jinou, auto okamžitě jezdilo bez známek škubání. Takže mi to nedalo a tu vadnou jsem se rozhodl rozebrat, abych se podíval jestli nebude něco vidět (moc jsem si od toho nesliboval bylo jasné, že bude zalitá proti pronikání vlhkosti). No hned po sejmutí plastového krytu (odvrtání osmi plastových spojů vrták 5mm) mi bylo jasné k čemu došlo, v místě zůžení k 3 a 4 svíčce od konektoru praskla zalévací izolační hmota a docházelo k přeskoku VN napětí v prasklině místo na svíčkách (opálené vodiče v místě praskliny). Takže jsem vysekal v okoli praskliny izolaci a následně zalil epoxydovou pryskyřicí. Jezdil jsem s ní 3 týdny a vše v pořádku, jelikož mám už jinou tak opravená už bude sloužit jen jako záloha.

[upravil dne 21/10/2009 Béďa]

post-0-14109604893755_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdříve jsem to slepil vteřinovým lepidlem, aby to trochu drželo a pak jsem si nastříhal na úzký proužky plast ( nějaký tvrdší, já jsem použil kus černýho plastu ze staré tiskárny). Za pomoci trafopájky jsem ho v tom vyvrtaným otvoru tavil a zamačkával druhou stranou vrtáku, kterým jsem to původně vrtal. Drží to dobře a vypadá to taky obstojně. Nejlepší by na to asi byla svářečka plastů, ale tu nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Poprosím ty, kteří rampu opravovali o radu. Jakou epoxydovou pryskyrici jste použili?

Já rampu opravoval, použil jsem Eprosin, co měl táta doma. Údajně měl být na zalití kabelových spojek, ale vydržel dva měsíce a po 2000 km asi teplem popraskal a auto opět škube.

Jakou pryskyřici na zalití rampy doporučíte? :myslim Jakou značku, popř. výrobce jste použili vy a drží? Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...