Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chladící kapalina


java106

Recommended Posts

ten Procor je pouze doporučená chl. kapalina asi tak jako např. oleje Total, můžeš samozřejmě použít i kapalinu od jiného výrobce, který dělá antifreeze kapaliny. Jen pozor na vlastnosti, některé kapaliny nejsou doporučeny pro hliníkové hlavy (např. Fridex do starých škodovek, traktorů,..)

[Editován dne 30/4/04 Dress]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pak se to ještě liší chemickým složením např. ethylenglykol, monoetylenglykol....

do nových aut se dává ten ethylenglykol - pravděpodobně kvůli prodloužené životnosti a ekologii

Můj osobní názor je, že je vcelku jedno, kterou tu bázi složení použiješ, pouze by se neměli obě mísit dohromady, protože teoreticky může dojít ke sraženinám.

Já teď mám chladicí kapalinu zn. shell, předtím jsem tam měl origo peugeot kap. jinak jsem v minulosti měl už Aral antifreeze,.... fakt značkou bych se netrápil, hlavně a? to je vhodné na hliníkovou hlavu a pokud chceš 100 % klid duše a nebudeš při tý výměně dělat výplach destilkou tak použij stejnou barvu té kap. jako byla ta dosavadní :D:D:D

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dotaz, o víkendu hodlám vyměnit stávající chl. kap. za destilovanou vodu, pár dní jezdit a poté nalít novou chlad.kap., zimní, abych před zimou zas nemusel měnit za zimní směs.Tedy, je to dobrý nápad? Má Pig205 1.8D r.v.92 hliníkovou hlavu?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filip: stačí když po vypuštění stávající kap. uděláš výplach klidně několikrát destilkou nebo např. převařenou vodou a naliješ novou chladící nemrznoucí kap. a máš na dva roky pokoj, jen samozřejmě dolévání dle potřeby...

100% nevím-neznám, ale předpokládám že už má hliníkovou hlavu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vypouštěl starou chladičku ven, povolením plastového šroubu dole na chladiči. Povolený byl i odvzdušňovací ventil na hadici topení a otevřená expanzka. Vyteklo 6 litrů, ale v té chytré knížce psali, že pro vnětové motory 1.8 a 1.9 činí náplň llitrů 8.

Dostal jsem se tedy na nejnižší bod, pokud ne kdepak bych ho měl hledat?

.. díky :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem vypustil starou kapalinu. Vyteklo ji asi 3 litry. Vypouštěl jsem jenom z chladiče, z bloku motoru jsem vypouštěcí šroub neotvíral. Dvakrát jsem to proplách převařenou vodou, potom nalil destilku. Zatím s tím pojezdím (sice nevím jak dlouho můžu jezdit jenom s destilkou) až se to pořádně vyčistí. Zdá se mi to však dost málo vypuštěné kapaliny. (obj. mot. 1.0 )

to mArda:

Jakou barvu má originální kapalina od Peugeotu co se tam má správně lít. Já vypustil žlutou?

Ještš jednu otázku. V chytré knize Jak na to píšou lít studenou vodu do studeného motoru, jinak se může poškodit motor. Cos i o tom myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to nechám být tak jak to je, ikdyž sem teda nevypustil všechno ven, nová nemrzka už je uvnitř a navíc jsem jezdil tři dny na destilku, aby se to propláchlo. To? doufám že jsem tím nic nepo.... čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ale muze.. dokonce tam muzes dat vodu z rybnika.. akorat se ti drive nebo pozdeji ucpe chladic.

Kdyz tam chcete mermomoci pres leto mit vodu, tak jedinne destilku.

Jinak, soudruzi, co udela samopal Kalasnikov, kdyz ho ne chate pres noc venku ?

Ano, nemrznouci kapaliny obsahuji inhibitory koroze, ktere chani vas cladici system pred proderavenim. A protoze se tyto inhibitory provozem (a casem) spotrebovavaji, doporucuje se menit nemrzku za 2-3 roky (nebo 40-50 tkm). I po tech 2-3 letech, vubec nemusite mit strach, ze by vam chladic v zime zamrzl, kapalina ma stale stejne vlastnosti, da se rici, ze je temer vecna, ale pouze co se \"nemrznosti\" tyce. Inhibitory koroze jsou uz ale pryc. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...