Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

bodový systém


adraj

Recommended Posts

Tak již nějaký ten pátek nám funguje bodový systém. Osobně jsem zatím bez bodů a manželka taky.

Jsem spíše víkendový řidič,takže si jízdu vychutnávám.Žádný spěch (když jedem ke tchýni,tak si užívám cestu ještě víc:D).

Za celou tu dobu,co vlastním řidičák a používáme auto(2 roky),nás policajti ani jednou nestavěli a ani snad jsme je pořádně po cestě neviděli:myslim.

Takže otázka má zní : jak jste na tom s bodama. Máte tísen,nebo jste na nule,nebo nedej bože bez řidičáku:aut?Pokud už jste nějaký ten bod získali , tak za co byl?:papa

[upravil dne 1/3/08 adraj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se přiznám, mám 2 body! Jak jinak než za rychlost v obci :roll, konkrétně za 69 km / hod, změřili mě přímo na ulici před barákem, čímž mě fakt vyrazili dech :bojim Jezdim denně, jízdu si také užívám ikdyž asi v jiném slova smyslu :D Osobně se dost divim, že mám jenom dva :roker Jinak mám pocit, že pokud mě policejní příslušnící vidí, tak vidí červeně a hned mě staví, proto často jezdím defnezivně tak abych se zastavení vyhnul :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při mém nájezdu, který byl až do letošního února cca 10 000 km měsíčně, se opravdu divím, že jsem za celý boďák přišel jen o dva body dnes už snad odmazané (rychlost na silnici 1. třídy kousek od Loun, na 90 jsem je 108), ale celkem oprávněně se klepu, kdy mi podobně jako Neonovi přijde předvolání k podání vysvětlení SOUBORU fotek ze stacionálních radarů (jezdil jsem s firemním autem a tam jaksi osoba blízká nefunguje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já s řidičákem cca 3 a pul měsíce, jezdim v 90% podle pravidel, ale sem o dvabody chudší za svícení GRRRRRRRR, jel sem za kolegou z P-Clubu smerem Č.Krumlov cca 180km cesta... 20km před cílem zaclo svitit dobijeni v nizsich otačkach tak si rikam bude dobry.. dojel sem , v pohode, cesta z patky po 20km to prestalo svitit rikam si dobry, a ejhle 60km pred prahou mam pocit ze to blbe sviti tak jedu jenom na potkavacky, cca 30km pred prahou nesvitim skoro vubec, tak sem to pri naznaku prvnich vesnic zhasnul aby byla aspon nejaka stava na palivovej ventil a nechciplo to a dojel sem po svetlech poulicnich lamp obcas kousek i za tmy ku praze, nekde vlese i kdybych zastavil tak co na bus nevim vubec kam vlak podobně, a baterku tahnout kdovi jak daleko ( 72AH tezka jak krava ) bylo celkem nepouzitelny ( bylo 23hodin cca) pak prez prahu, vsichni na me blikali troubili , nefunkční směrovky nic, prostě.. takze pomalu nejak tak ve snaze mimo hlavní cesty.. chytli me troje policajti, prvni at dojedu kdyz to mam kousek druhejm sem dejchal, a dostal 2 body + 200kč, třeti me po ukazani pokuty nechali dojet... vysledek sjetý uhlíky, po výměně dobíjí ok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jet s autem který nesvítí, nebliká - prostě je nebezpečný svému okolí, to snad ani nemůžeš myslet vážně. Pro takové případy fungují různé asistenční služby (ABA, ÚAMK), které Tě jistě ochotně odtáhnou - ale tohle na silnici fakt ne (a pak proč se na těch silnicích tolik bojíme)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

(jezdil jsem s firemním autem a tam jaksi osoba blízká nefunguje).

Jestli to dobře chápu, to auto bylo psané na firmu a ne jmenovitě na tebe, tak IMHO jsi mimo hru. Když jsem jezdil u firmy, tak jsem taky byl na MP kvůli parkování a vybalila na mně i ty přestupky mého předchůdce (zapsané na RZ auta). Řekl jsem ji, že to jsem nebyl já, ale ten co už u firmy není. Pokud už nemá firma konkrétního řidiče v pracovním poměru, nemůže ho tam jako viníka poslat (asi to může zkusit, ale můžeš na ně vypláznout jazyk) a pak to chodí vysvětlovat statutární zástupce firmy. Slyšel jsem historku, že tam právě statutární zástupce té mojí bývalé firmy nastoupil, vše by se nejspíš vyřešilo konstatováním, že konkrétní řidič už u firmy nepracuje a odložením, ale díky jeho pro nás známé aroganci, kdy se tam začal předvádět mu spočítali vše, co tam měli takto připravené k odložení a šel domů lehčí o dost značný obnos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Medvěd

(jezdil jsem s firemním autem a tam jaksi osoba blízká nefunguje).

Jestli to dobře chápu, to auto bylo psané na firmu a ne jmenovitě na tebe, tak IMHO jsi mimo hru. Když jsem jezdil u firmy, tak jsem taky byl na MP kvůli parkování a vybalila na mně i ty přestupky mého předchůdce (zapsané na RZ auta). Řekl jsem ji, že to jsem nebyl já, ale ten co už u firmy není. Pokud už nemá firma konkrétního řidiče v pracovním poměru, nemůže ho tam jako viníka poslat (asi to může zkusit, ale můžeš na ně vypláznout jazyk) a pak to chodí vysvětlovat statutární zástupce firmy. Slyšel jsem historku, že tam právě statutární zástupce té mojí bývalé firmy nastoupil, vše by se nejspíš vyřešilo konstatováním, že konkrétní řidič už u firmy nepracuje a odložením, ale díky jeho pro nás známé aroganci, kdy se tam začal předvádět mu spočítali vše, co tam měli takto připravené k odložení a šel domů lehčí o dost značný obnos.

U poslední firmy jsem jezdil od 5.2.07 do 31.1.08, 2.2. jsem podepsal předávací protokol na auto a dostal knihu jízd, ve smlouvě byla následně uvedena povinnost tuto knihu jízd pravdivě a přesně vést - takže pro policajty asi velice jednoduché prokázání, že jsem s tím autem v době spáchání přestupku jel právě já.

[upravil dne 1/3/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

já s řidičákem cca 3 a pul měsíce, jezdim v 90% podle pravidel, ale sem o dvabody chudší za svícení GRRRRRRRR, jel sem za kolegou z P-Clubu smerem Č.Krumlov cca 180km cesta... 20km před cílem zaclo svitit dobijeni v nizsich otačkach tak si rikam bude dobry.. dojel sem , v pohode, cesta z patky po 20km to prestalo svitit rikam si dobry, a ejhle 60km pred prahou mam pocit ze to blbe sviti tak jedu jenom na potkavacky, cca 30km pred prahou nesvitim skoro vubec, tak sem to pri naznaku prvnich vesnic zhasnul aby byla aspon nejaka stava na palivovej ventil a nechciplo to a dojel sem po svetlech poulicnich lamp obcas kousek i za tmy ku praze, nekde vlese i kdybych zastavil tak co na bus nevim vubec kam vlak podobně, a baterku tahnout kdovi jak daleko ( 72AH tezka jak krava ) bylo celkem nepouzitelny ( bylo 23hodin cca) pak prez prahu, vsichni na me blikali troubili , nefunkční směrovky nic, prostě.. takze pomalu nejak tak ve snaze mimo hlavní cesty.. chytli me troje policajti, prvni at dojedu kdyz to mam kousek druhejm sem dejchal, a dostal 2 body + 200kč, třeti me po ukazani pokuty nechali dojet... vysledek sjetý uhlíky, po výměně dobíjí ok...

Stát se to může. Je to jenom ,,stroj\". Pokud si se zachoval tak, jak píšeš a pokud jelo auto jedno či více a ty jsi zastal, tak není co řešit. Pokuta je symbolická a pokud budeš celý rok bez hříchu, tak za 365 dní máš ty dva body zpátky. Měl si zodpovědný přístup. Ono je otázka, nechat auto někde potmě. Mohli ti jej ukrást apod.. Měl sis dát za zadní okno trojúhelník, abys byl vidět zezadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jel jsem s půjčeným vozíkem od tchána. Ten ho zase půjčoval známému a ten zase nějak zničil zapojení.

Sám to opravil,no a to stálo za to. Když jsem dal blinkr kamkoliv,tak mě blikalo vše jen né blinkry. Jak jsem byl naštvaný,tak jsem vzal za kabel a ten mi zůstal v ruce a konec v autě:D.Tak jsem to zkusil blbec opravit:roll(no občas jsem asi naivní). Po 2 hodinách kombinácí,nákresů na papírek a několika vyměněných pojistek:grr jsem s tím praštil. To bylo v pátek před odjezdem. Jel jsem se staženou prdelí. Ještě,že je vozík malý a auto velké,takže byly vidět světla na autě. Jenže se nemůžu nikdy spolehnout,že se někdo spolehne,že mi spolehlivě funguje vozík:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

U poslední firmy jsem jezdil od 5.2.07 do 31.1.08, 2.2. jsem podepsal předávací protokol na auto a dostal knihu jízd, ve smlouvě byla následně uvedena povinnost tuto knihu jízd pravdivě a přesně vést - takže pro policajty asi velice jednoduché prokázání, že jsem s tím autem v době spáchání přestupku jel právě já.

Popisuješ teorii, já praxi.. Knihu jízd jsem taky vedl. Ale když jsem byl na MP a řekl, že to byl chlap, který už u firmy není, tak na mně nechtěla žádný důkaz. Třeby jim určitá fluktuace zaměstnanců stačí k odložení.

Edit: a nebo je pro ně pohodlnější a možná i rozumější předvolat a případně kasírovat zástupce firmy, než obyčejného čoudu od volantu. Možná vědí, pod jakým tlakem nutí firmy řidiče pracovat.

[upravil dne 1.3.08 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: aaischa

já s řidičákem cca 3 a pul měsíce, jezdim v 90% podle pravidel, ale sem o dvabody chudší za svícení GRRRRRRRR, jel sem za kolegou z P-Clubu smerem Č.Krumlov cca 180km cesta... 20km před cílem zaclo svitit dobijeni v nizsich otačkach tak si rikam bude dobry.. dojel sem , v pohode, cesta z patky po 20km to prestalo svitit rikam si dobry, a ejhle 60km pred prahou mam pocit ze to blbe sviti tak jedu jenom na potkavacky, cca 30km pred prahou nesvitim skoro vubec, tak sem to pri naznaku prvnich vesnic zhasnul aby byla aspon nejaka stava na palivovej ventil a nechciplo to a dojel sem po svetlech poulicnich lamp obcas kousek i za tmy ku praze, nekde vlese i kdybych zastavil tak co na bus nevim vubec kam vlak podobně, a baterku tahnout kdovi jak daleko ( 72AH tezka jak krava ) bylo celkem nepouzitelny ( bylo 23hodin cca) pak prez prahu, vsichni na me blikali troubili , nefunkční směrovky nic, prostě.. takze pomalu nejak tak ve snaze mimo hlavní cesty.. chytli me troje policajti, prvni at dojedu kdyz to mam kousek druhejm sem dejchal, a dostal 2 body + 200kč, třeti me po ukazani pokuty nechali dojet... vysledek sjetý uhlíky, po výměně dobíjí ok...

Stát se to může. Je to jenom ,,stroj\". Pokud si se zachoval tak, jak píšeš a pokud jelo auto jedno či více a ty jsi zastal, tak není co řešit. Pokuta je symbolická a pokud budeš celý rok bez hříchu, tak za 365 dní máš ty dva body zpátky. Měl si zodpovědný přístup. Ono je otázka, nechat auto někde potmě. Mohli ti jej ukrást apod.. Měl sis dát za zadní okno trojúhelník, abys byl vidět zezadu.

OKčko, dop*dele, o jakým zodpovědným přístupu tady kecáš???? Zodpovědný (pro mě a asi pro většinu i normální) přístup je v momentu, kdy se Aaishovi projevila závada na dobíjení už cestou do Krumlova tak následně v Krumlově řešit co může být příčinou, popřípadě tam nechat auto opravit (z Krumlova do Prahy opravdu autobusy jezdí). Už to, že se na to ani nepodíval a klidně vyrazil 170 km zpět o něčem svědčí, kór když dobíjení stále svítilo!!! A to, že posledních 30 km!!! jel v noci bez světel beru pomalu na úrovni obecného ohrožení, v žádném případě ale ne jako projev zodpovědného přístupu!

[upravil dne 1/3/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: aaischa

já s řidičákem cca 3 a pul měsíce, jezdim v 90% podle pravidel, ale sem o dvabody chudší za svícení GRRRRRRRR, jel sem za kolegou z P-Clubu smerem Č.Krumlov cca 180km cesta... 20km před cílem zaclo svitit dobijeni v nizsich otačkach tak si rikam bude dobry.. dojel sem , v pohode, cesta z patky po 20km to prestalo svitit rikam si dobry, a ejhle 60km pred prahou mam pocit ze to blbe sviti tak jedu jenom na potkavacky, cca 30km pred prahou nesvitim skoro vubec, tak sem to pri naznaku prvnich vesnic zhasnul aby byla aspon nejaka stava na palivovej ventil a nechciplo to a dojel sem po svetlech poulicnich lamp obcas kousek i za tmy ku praze, nekde vlese i kdybych zastavil tak co na bus nevim vubec kam vlak podobně, a baterku tahnout kdovi jak daleko ( 72AH tezka jak krava ) bylo celkem nepouzitelny ( bylo 23hodin cca) pak prez prahu, vsichni na me blikali troubili , nefunkční směrovky nic, prostě.. takze pomalu nejak tak ve snaze mimo hlavní cesty.. chytli me troje policajti, prvni at dojedu kdyz to mam kousek druhejm sem dejchal, a dostal 2 body + 200kč, třeti me po ukazani pokuty nechali dojet... vysledek sjetý uhlíky, po výměně dobíjí ok...

Stát se to může. Je to jenom ,,stroj\". Pokud si se zachoval tak, jak píšeš a pokud jelo auto jedno či více a ty jsi zastal, tak není co řešit. Pokuta je symbolická a pokud budeš celý rok bez hříchu, tak za 365 dní máš ty dva body zpátky. Měl si zodpovědný přístup. Ono je otázka, nechat auto někde potmě. Mohli ti jej ukrást apod.. Měl sis dát za zadní okno trojúhelník, abys byl vidět zezadu.

OKčko, dop*dele, o jakým zodpovědným přístupu tady kecáš???? Zodpovědný (pro mě a asi pro většinu i normální) přístup je v momentu, kdy se Aaishovi projevila závada na dobíjení už cestou do Krumlova tak následně v Krumlově řešit co může být příčinou, popřípadě tam nechat auto opravit (z Krumlova do Prahy opravdu autobusy jezdí). Už to, že se na to ani nepodíval a klidně vyrazil 170 km zpět o něčem svědčí, kór když dobíjení stále svítilo!!! A to, že posledních 30 km!!! jel v noci bez světel beru pomalu na úrovni obecného ohrožení, v žádném případě ale ne jako projev zodpovědného přístupu!

[upravil dne 1/3/2008 Medvěd]

jak sem psal dobíjení svítilo jen v nízkejch otáčkách ( volnoběh) za jízdy zhaslo... pak už ani na volnoběh, bral sem to že to dojedu v pohodě, to samí byl i názor kolegy z P-clubu že altík dosluhuje ale do prahy dojedeš... výsledkem byli cca 3mm a 4mm na druhym uhlíku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěde, buď v klidu, že s tím nefunkčním dobíjením bych to dojel naprosto a úplně stejně, a rozhodně bych kvůli tomu nevolal odtah (v ceně převyšujícím cenu auta), nebo asistenčku (která je v tom případě naprosto k ho*nu). Maně mě tak napadá, že už se mi to i kdysi dávno stalo, s otcovým wartburgem, a tímto způsobem jsem dojel - taky asi 150km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...