Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převodovka 205 - počítání zubů


Marty

Recommended Posts

Pří řazení z druhého rychlostního stupně se mi občas stane, že slyším počítání zubů. Stává se to i při řazení z 1 na 2. Předpokládal bych, že pokud by byly špatné synchrony, tak bude blbě řadit na nižší rychlostní stupně. Opačně bych to čekal bez problémů. Ostatní stupně tohle nedělají. Nemá s tím někdo zkušenost? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 a 2 rychlostní stupeň má společné synchrony.Je to tak že uprostřed je ozubené kolečko 1,2 a na něm je z každé strany synchron který je přes ozubené kolečko chycen 3 tyčkami.Takže když přestane fungovat 2 mělo by začít jít špatně řadit i 1,když podřadíš z 2 na 1 .Nemyslim ale třeba ve 40km stačí rychlost chůze a uvidíš.Na mém gti 1,9 jsem měl stejný problém rozebral jsem to a synchron byl jak vlnovka,utržená tyčka.Jestli to bude ono raději bych doporučil výměnu převodovky.Nebo vyzkoušej řadit z meziplynem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl stejný problém na 309 gti. a byl ojetý synchron pro 1-2 st. nechal jsem si vyrobit nový. roznýtoval jsem klec a vyměnil synchronní kroužek. Normálně se to ale nedělá. dá se to koupit jen společně se zubama ale stojí to myslím 12000kč .Raději si kup převodovku starší za 3000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...