Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme


jarajarda

Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme  

  1. 1. Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

No asi meješ moc často :) To já to zas tak nepřeháním, tedy spíš nemám toliko možností, případně čas. Sám si musím poradit na chalupě, což nejde vždy, neboť občas svítí i slunce, v Praze v boxu si nemůžeš přijít s vlastní kosmetikou. Jinak každej vosk jde dolu, kdyby držel, nemusíš voskovat zas a znovu. Jinak ten swissvax není tak extrémně drahý, dodo stojí šest stovek za 30ml, Onyx jsem kupoval za devět stovek. Možná si zas koupím ten samej, zkušenost mám dobrou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak meju jednou tejdně pěnou a každej druhej tejden šamponem. Po pěně je vidět, že s voskem nic není, po šamponu trošinku vznikaj laguny. Šampon je ale neutrální, takže by neměl smejvat vosk. Je mi jasný, že naturál nevydrží rok, píšou cca 3 měsíce. Četl jsem ale obdobnou zkušenost s autoglymem+dodo voskem. 

 

jinak meju po práci v práci  :) mám tam veškerý zázemí. na mělníku je pak i myčka s wapkou, ale tam nemusim, tak to tam neznám.

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já po práci v práci si můžu tak umejt ruce :-)

To že je něco pH neutrální bohužel nezaručuje, že to nebude s podkladem nijak reagovat :) Navíc v kombinaci s vodou (předpokládám, že nemeješ destilkou...). Nakonec, stejně se to smyje časem všechno. Já jsem s ani jedním voskem nepozoroval reakci se šamponem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, meju demi vodou :D 

 Právě že neutrální šampony mají být šetrný k přírodním vosků. Vím, že pouze diamanty jsou věčné, ale jsem zvědavej, až dám kompletní péči v autoglymu včetně toho jejich HD vosku. Měl by vydržet déle. Půjde ale rovnou na druhý auto. takže budu mít srovnání ve výdrži

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve velké části šampónů (byť ph neutrálních) jsou obsažena různá aditiva v podobě vosků, zvýrazňovačů lesku apod. Mám (společně s dalšíma lidma) z praxe potvrzeno, že takové šampóny mohou původní vosk pouze krátkodobě překrývat, ne však "ničit", jak se může na první pohled zdát, přeborníkem je na to Chemicalguys Glossworkz, který mám jinak opravdu velmi rád a je o úroveň jinde, než AG Bodywork shampoo, který jsem také asi rok používal. Existuje šampón bez těchto aditiv (je i přímo určený k mytí keramických odolných povlaků) a jmenuje se CarPro Reset. Není ale tak cenově výhodný jako šampóny např. od Chemicalguys, které vydrží opravdu hodně dlouho (bavím se o 500ml balení). Pokud tedy někdo hledá kvalitní, voňavý, výborně lubrikující a pěnivý šampón, tak mohu doporučit Chemicalguys, konkrétně: Citrus Wash&Gloss, Glossworkz nebo Mr.Pink (Maxi Suds). Na jedno mytí stačí cca 1-2 víčka, cena kolem 250-300Kč, google it ;-).

Upraveno uživatelem Frozz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky :super

 

Já to vyzkoušim, ale chvilku mi bude trvat než autoglym dojedu. Četl jsem o nich, že jsou nižší liga než třeba dodo a chemical, ale jsou mi sympatický poměrem cena/výkon, takže sem se rozhodl je vyzkoušet, i když nejsem natolik zkušenej, abych poznal, že třeba šampon je "horší".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já začínám přemýšlet o tom, že bych těm autům dopřál nějakou lepší péči. Když bych nákup přípravků vydělil mezi všechny auta, tak je to jak s každým projet párkrát myčkou. Problém je, že čas na tolik aut, to abych si vzal celotýdenní dovolenou :)

Na ten Autoglym jsem se kdysi díval a mám to na Amazonu uložené doteď :) Doufám, že s tím budeš spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s ním sem spokojený dokonce moc! Jen mi přišlo, že smejvá vosk, což bych nerad, protože to je práce a prachy v hajzlu, ale Frozz mi to vysvětlil tím překrýváním, což vypadá skutečně tak. Mám od AG šampon a leštěnku na skla. Obé je super, včera jsem zkoušel tu leštěnku a to je teda paráda, jen takovej fígl, že po zaschnutí a vyleštění  zbyde bílý prášek, kterej sem vyfouknul vzduchem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.............. Problém je, že čas na tolik aut, to abych si vzal celotýdenní dovolenou :).................

 

no jako to první ošetření je dlouhý a náročný, ale každý další mytí je pak otázka 20-30minut. Já třeba pežotka jen stříknu Valet Pro pěnou na předmytí, opláchnu vodou a osušim a hotovo, pak vyluxuju a otřu plasty a mám komplet co jsem napsal za půl hodiny hotový - tedy mytí, plasty, vysavač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratchi, to pak bys k tomu neměl vztah, to musíš sám :D a motorka je malinká, ale zase těch zákoutí... :aut

 

Almanil - rád ti pomůžu nebo poradim, jestli o to budeš stát :), páč čim víc detailingu, tím víc nablejskanejch pežotů  :roker

 

Zní to samozřejmě, ale ono je dobrý si to rozdělit na "sekce" a ty pak udělat postupně, protože jinak s tim fakt zaplácneš celej den dva tři.

Po zkušenosti si třeba teď až budu dělat druhý auto rozdělim práci na

  • disky (počítej podle znečištění tak hoďku na jeden disk) jestli je máš mytý nebo nový, pak tvoje klika :D  = 4 hodiny
  • vysávání = půl hoďka
  • čalounění = asi taky tak půl hoďka, tepování je teda ale delší..
  • plasty vnitřní = 1 hodina
  • čištění záhybů(rozumněj třeba lemy dveří, pantů, podběhů,  atd) = 2 hodiny
  • mytí venkovní včetně claye = 2 hodiny
  • politura a vosk = ?

přičemž poslední dvě ideálně spojim (třeba sobota večer+neděle ráno) aby se mi auto mezi tim nezasralo...

 

co myslíš Frozzi? - samozřejmě záleží na důkladnosti a zašpinění..

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri cteni tohohle vlakna mam cim dal nutkavejsi potrebu dovalit Vam nekomu k "detailingu" Trafica, kterym tyden cestuju po Rumunsku. Ma snad nekdo chut? Nabizim 1000,- Kc na dlan, pokud to zmaknete behem nedelni noci (papir netreba).

P. S.

Podotykam, ze to byl zatim nejdestivejsi tyden, co jsem za 15 let, co do Banatu jezdim a auto tomu odpovida (cca 1000km po nezpevnenych = blativych komunikacich).

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za rady jsem určitě rád. Díky i za ty rady, co už jsou tady ve vlákně.A teď jsem spíš u vnitřní debaty, zda kupovat leštičku nebo to udělat ručně. Já vím, že to nebudu dělat pořád, ale čas od času bych ty auta chtěl dát do pořádku i esteticky a nejen funkčně :) A rozhodně nemám v úmyslu kupovat nějakou leštičku v cenové relaci 10k o kterých se píše na detailingových fórech. Je mi jasné, že ručně je to na delší dobu, ale pořád ty moje auta nejsou žádné voňavky a ani nejspíš nikdy nebudou, a proto to nemíním zase přehánět. Pro moje prozatím nejisté použití spíš přemýšlím o použití vrtačky, plynule nastavitelné otáčky má a motor taky. Jednoúčelové zařízení na něco s čím nevím, jak moc budu využívat mi moc nejde pod nost, zvlášť když to není nutnost, jako třeba stahovák na pružiny.

Další důvod proč mám nyní nutkání, něco takového provést je, že řepka je už všude a s udržovaným lakem by mi stačilo to auto umýt s wapkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

  • disky (počítej podle znečištění tak hoďku na jeden disk) jestli je máš mytý nebo nový, pak tvoje klika :D  = 4 hodiny
  • vysávání = půl hoďka
  • čalounění = asi taky tak půl hoďka, tepování je teda ale delší..
  • plasty vnitřní = 1 hodina
  • čištění záhybů(rozumněj třeba lemy dveří, pantů, podběhů,  atd) = 2 hodiny
  • mytí venkovní včetně claye = 2 hodiny
  • politura a vosk = ?

co myslíš Frozzi? - samozřejmě záleží na důkladnosti a zašpinění..

U mě je to zhruba takto (když zprůměruju čas, který strávím nad autama klientů):

 

disky = když se jedná jen o mytí, tak 15min, když kompletní čištění, tak třeba 2hod.

vysávání = když je auto v OK stavu, tak 20min, když je zahnusené, tak 45-60-90min (HODNĚ záleží na typu čalounění)

čalounění = ? jen se vysaje, nebo utře mikrovláknem, tepování zabere asi 1-2 hodiny

plasty vnitřní = 60min 

čištění záhybů = to dělám při mytí, jinak samotné štětečkem asi 20-30min (bez podběhů)

mytí vč. claye = mytí tak 30-60min, clay podobně.

leštění ruční, vosk = aplikace leštěnky třeba 30min, vosk tak 20min. 

 

Pokud je auto zaprasené, tak se čas klidně prodlouží o 50-100%.

Upraveno uživatelem Frozz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za rady jsem určitě rád. Díky i za ty rady, co už jsou tady ve vlákně.A teď jsem spíš u vnitřní debaty, zda kupovat leštičku nebo to udělat ručně. Já vím, že to nebudu dělat pořád, ale čas od času bych ty auta chtěl dát do pořádku i esteticky a nejen funkčně :) A rozhodně nemám v úmyslu kupovat nějakou leštičku v cenové relaci 10k o kterých se píše na detailingových fórech. Je mi jasné, že ručně je to na delší dobu, ale pořád ty moje auta nejsou žádné voňavky a ani nejspíš nikdy nebudou, a proto to nemíním zase přehánět. Pro moje prozatím nejisté použití spíš přemýšlím o použití vrtačky, plynule nastavitelné otáčky má a motor taky. Jednoúčelové zařízení na něco s čím nevím, jak moc budu využívat mi moc nejde pod nost, zvlášť když to není nutnost, jako třeba stahovák na pružiny.

Další důvod proč mám nyní nutkání, něco takového provést je, že řepka je už všude a s udržovaným lakem by mi stačilo to auto umýt s wapkou.

 

Jestli mohu poradit, tak vrtačku neeee....je to fakt práce, navíc dost krkolomná a ne úplně bezpečná. Na ruční leštění zkus Autoglym Super Resin Polish (u starších laků dělá celkem divy), GTechniq P1 Nanocomposite Polish nebo CarPro Fixer. Nejlevnější kvalitní leštišku bys koupil kolem 4000Kč, ale k tomu navíc kotouče, pasty atd. a hned jsi na 6000Kč, ne-li více.

Upraveno uživatelem Frozz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri cteni tohohle vlakna mam cim dal nutkavejsi potrebu dovalit Vam nekomu k "detailingu" Trafica, kterym tyden cestuju po Rumunsku. Ma snad nekdo chut? Nabizim 1000,- Kc na dlan, pokud to zmaknete behem nedelni noci (papir netreba).

P. S.

Podotykam, ze to byl zatim nejdestivejsi tyden, co jsem za 15 let, co do Banatu jezdim a auto tomu odpovida (cca 1000km po nezpevnenych = blativych komunikacich).

 

Udělej fotky, prosím :-) pro představu. A jde ti o introš, exteriér nebo oboje? To bude asi masakr, že? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky udelam zitra a auto potrebuje "kompletku", tzn. venek i interier. Auto budu v pondeli vracet pujcovne a pri pujcovani na umyti ani netrvali, ale mam pocit, ze ze soucasneho stavu by se jim mohli ponekud zjezit chlupy a tak zitra po navratu zrejme nejaka ta mycka bude muset probehnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frozzi, tak to máme s těma časama podobně, jak to tak probírám

 

Almanil:

K tý leštičce nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti, ale je problém sehnat leštičku, která má nízký a regulovatelný otáčky a stojí rozumný prachy.

Plánuju koupi pneumatický, kde se točky regulují tlakem.

 

Jinak samozřejmě ručně nedokážeš to, co strojně. Ale i starý a neošetřovaný laky prokouknou. A rozhodně lepší když se o auto staráš, i když jsou tam vady a nedokonalosti. Já mám na autě třeba špatně opravenej zadní blatník, ale co už, i blbě nalakovanej ale ošetřenej vypadá solidně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...