Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme


jarajarda

Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme  

  1. 1. Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Děkuji Ti za podrobní popis a věřím, že to zaujalo nejen mě. Co se týká ceny, tak kupuji většinou v AK a tam je sleva na kartičku P-C.

Používám leštěnku. Vosk jsme nikdy nepoužíval. Leštku nanesu na karoserii a po vytvoření ,,filmu" jej rozleštím. Mě zaujala tedy leštěnka, i když je cenově jinde, než ,,želva".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, zkus vosk, nebo spíš sealant, ten se líp nanáší a trochu dýl vydrží. Fór je v tom, že když uděláš tyhle procedury, tak pak meješ maximálně šamponem a sušíš tím ručníkem. Ten lak je potom "špínofóbní" a žádnej bordel na něm nedrží. Celou tuhle proceduru tak absolvuješ max 2x do roka. Zbytek je jenom šampóning :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, mohl bych toto vlákno zneužít jako laik? Rád bych si taky trochu zaleštil, ale opravdu pouze rekreačně a nechci do toho vrážet prachy. Takže bych jednoduše rád vyzkoušel nějaké nástavce na vrtačku, jeden třeba hrubší a jeden jemnější... Jenže to nedokážu vyhledat, nevím ani, jak přesně to vypadá, zatím nacházím jenom výměnné kotoučky bez nástavce. Předpokládám, že bežně v obchodě takové veci mít skladem nebudou, takže si to ani nemůžu prohlídnout. Můžete doporučit nějaký shop, kde to mají, abych neobjednal naslepo nějakou blbost...?

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vrtačku potřebuješ redukci na M14 závit, všechny leštičkový unašeče mají M14. Pak na to můžeš dát jakýkoliv unašeč na leštění. Kotouče jsou různé (75, 80, 150, 180, 240) na různé unašeče k tomu.

Např: http://www.chemicalguys.cz/lesteni/pomucky-a-prislusenstvi/

pak potřebuješ jen trn do vrtačky se závitem M14. Unašeč ale koupíš i s trnem za pár kaček, je to klasický, jako na broušení. Rozhodně doporučuju mít na leštění jiný než na broušení a určitě čistý. Ty levné ale občas hází. No pak na to plácneš na sucháč koutouč a pastu... Začni zlehka a moc netlač. Upozorňuji, že na vrtačce nic moc, má to dost tendenci házet a chce to opatrně, abys nenapáchal víc škody.

Kotouče tady: http://www.chemicalguys.cz/lesteni/lestici-kotouce/

různě tvrdé, podle pasty. Kotouč větší než unašeč (na 125 unašeč 140 kotouč...) Ale v nabídce jsou různé, já mám třeba od 3M. Cena podobná.

 

Jinak unašeče s trnem mají v každém hobby marketu běžně v sekci broušení. Molitanové kotouče sice taky, ale ty jsou dost k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám jednu osobní zkušenost s kosmetikou(dle nadpisu)

 

Naprosto nejlepší záležitost na vnitřní plasty, co jsem vyzkoušel (před týdnem a dnes znova)

 

poorboy-s-natural-look-dressing.jpg

 

Poorboys Natural Look Dressing

 

Po "udělání" dvou aut ubyl v tý lahvičce tak centimetr, čili odhadem 5% = udělám ještě 38 aut. Takže se to kurva vyplatí a ten efekt!

 

Na venkovní záležitosti (gumy a tak), jak si píšou hrdě na etiketě, to teda moc není, páč to po tejdnu jde dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • stojí to 500, podle toho kde, a koupíš to v eshopu, co prodává detailingovou kosmetiku

aplikuje se to pěnovým aplikátorem - což není nic jiného než houbička z měkkýho molitanu. místo abych vyhazoval za drahý značkový, tak si kupuju v drogerii odličovací houbičku za 40kč

na houbičku dám bobek toho patlání a palcem ho vetřu dovniř, aby se houbička "napila" a pak dám další bobek na houbičku a krouživě ho rozetřu po ploše. Počkám pár sekund, až jakoby zavadne a měkkou mikroutěrkou ho vyleštim. ten bobek je tak na plochu A4

koukal jsem i na stránky výrobce a ten má variantu s "rozprašovačem" a tu ale neznám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další kousek, co mě funguje.

 

valet-pro-advanced-neutral-snow-foam-1l.

 

Valet pro snow foam

 

Pěna na předmytí auta, pH neutrální, takže nežere vosk. V podstatě teď, kdy je auto jenom od pylu a prachu (karoserie je vyčištěná a navoskovaná), nepoužívám ani šampon, ale myju jen tímhle. Zkoušel jsem jak ruční aplikaci rozprašovačem tak vapku s bandaskou. Vapka je znatelně lepší a pěna hustší. Do bandasky dám tak deci koncentrátu a stačí na celý auto. Otázka čtvrt hodiny - nastříkám, počkam, smeju vodou, osuším ručníkem, hotovo

 

Takže za mě palec nahoru pro tenhle přípravek  :super

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při běžném mytí převoskuju nanovoskem od sonaxu, 2x za rok (generálka), tam používám Svisswax Onyx v jedné vrstvě. No koukal jsem, že ho tam mám tak na jedno použití, takže se budu muset rozhlédnout po něčem dalším. Přemýšlím, jestli zase sviswaxx nebo něco jinýho. Jsem spokojenej, ale třeba by se údržba dala pořídit levněji, svisswax nemá zrovna lidové ceny. Zatím nemám vybráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako swisswax je elitka, tojo  :potlesk

 

Já teď budu zkoušet HD wax od autoglym - jsou na něj dobrý recenze - je to "polosyntetika" takže předpokládám delší výdrž (na moje druhý auto - velký for daily use :D ), matlat to budu ale prstíkama, i když k tomu dávaj matlátka

 

na pežotka mám dodo juice supernatural. pixlička mi vystačí na 5 mazání - protože kabrouš je fakt pidi kára

 

objevil jsem super leštící mikrovlákno za pár čoček s extra dlouhým chlupem

 

dop12199.jpg

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se zase budu snažit vybrat nějaký vosk s podílem karnaubského vosku. Ale ještě fakt nemám vybráno. Swissvax mi i hezky voní :D

 

Mikrovláknovou utěrky jsem koupil nějaký set dlouhovláken od Nigrinu, už je mám celkem dlouho, ale taky vyšly cenově velmi přijatelně.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...