Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spatne chyta


Radek

Recommended Posts

Potrebuji poradit. Kdyz se ochladi, tak pri jednom zhaveni motor sice naskoci, ale jakoby zakopne a z vyfuku vyjde oblak bileho koure. Motor je 1,9TD r.v.98/do jednoho vstriku vede kablik asi el.predvstrik/ ma najeto 70 000km, zhav.svicky jsou nove, vstriky jsou serizene. Cim to muze byt? Moc mne nestraste.

P.S. Kdyz zhavim 2x je vse v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mám podobný problém na PARTNERovi 1.9D, motor DW8. Pokud je zima motor sice naskočí, ale chvíli brblá a rachotí cca. 5s a poto je to OK, pouze při prudším přidání v prvních 300 m jízdy to občas škubne. Pokud nechám déle zapnutý klíček (žhavení pracuje i po zhasnutí kontrolky) chytne to lépe. Co je divný že i teplý to chytá na hodně otočení, ane jako dříve jen na "škubnutí". Tento problém mám po tom co mi to kolegove v praci zadreli a motor je po oprave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Měl jsem podobný problém u mého 306 TD. Motor chytne na brknutí ale asi po 3s to začne kuckat a vynechávat. Kontroloval jsem tlaky dal jsem nový žhavýcí svíčky a kontroloval jsem vztřiky a dal jsem nový vzduchový filtr. Vše OK ale dělalo to stále. Potom jsem na to přišel když jsem chtěl čistit sítko v nádrži a zjistil že nemám spony ani na jedné hadici k a od nádrže. TZN. přisávalo si to asi vzduch. Od té doby to běží jako hodinky. Třeba vám to pomůže zatím ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dobre zhavice identifikujes velmi lahko. Vyberies, pripojis na 12 V a do 5 sec. sa musi spicka rozzhavit na konci zhavica. Ak na inom mieste, alebo za dlhsi cas, mozes zhavic vyhodit. Je dobre zhavic dotahovat momentom, ak to pretiahnes, tak dost velky pruser. Skontroluj si aj napatie na privodnom kabli na zhavicoch. Je asi dobre tam mat dobry kontakt kvoli vyssiemu odberu prudu. A co sa tyka vyrobcu - jednoznacne Bosch - do P405GRDT kus za 410 Sk. A ak menis jeden, tak potom je dobre vsetky a rovnakeho typu a vyrobcu. Pred montazou noveho zhavica si vzdy skontrolujem to rozzhavenie tej spicky. Je to lepsie, ako to znovu rozoberat. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jano306, jaky odpor ma mit dobry a jaky uz nacaty zhavic?

Dost by mne to zajimalo, protoze u 605 je ke 2 z nich pristup jak k penezum :(, takze bych zhavice nejradeji zkontroloval primo v aute, staci uz jen to, ze budu muset odsroubovat ten kablik...

Dydzej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...