Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olejový filtr 1.8 16V


chuck11

Recommended Posts

.......mne ho menili, ked bolo auto nad jamou.......nedal sa dat dole ani tym retazovym klucom - potom to urobil tak, ze do neho natlkol zboku srobovak, pootocil, vytiahol, nabil 3cm vedla a takto pokracoval po celom obvode - doporucujem srobovak adekvatnej dlzky - aby to neschytali mriezky na chladici.....:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: MartinR

Pokud to rukou dotáhnu, tak to potom při výměně v pohodě i rukou povolím,takže nač klíče a řetězy.

taktéž hlavně namáznout těsnění olejem když jej montujete

jde to lépe dotáhnout a těsní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

ja jsem si ho měnil sam na 1,8 16v-klima.přistup tam fakt neni.nakonec jsem z vrchu vzal malej hasak ze šikma směrem k chladiči a na parkrat jsem filtr povolil.šlo to jen tak po centimetru po obvodu,ale stačilo čtvrt otačky a zbytek šel rukou.makl jsem tam směrem od čerpadla na servo,ale musel jsem zvednout tu hadici a pak tam dat ruku.tak jsem filtr i utahl a neteče.jinak kazdy ma na to figl a kazdemu to jinak vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako dotahovat olejový filtr ještě řetězem je blbost... Já osobně jsem olejový filtr nikdy nesundaval žádným udělátkem (jednou jsem teda musel použít šroubovák)... Vždy mi šel uvolnit rukou a vždy jsem ho také pouze rukou dotahoval. Namáznout olejem těsnění (proč asi?? :nevim:D:D)a růčo dotáhnout, nechat motor proběhnout a eventuelně dotáhnout (teče-li -> což se mi taky nikdy nestalo). Stejně tak i zkontroluju výpušťák, je li tam taky sucho. Nikdy ho nervu nadoraz, abych náhodou nestrhl závit u vany ... Není to zkušenost z jediné výměny, vyměňoval jsem olej minimálně 10x ... ;) Takže dotahování filtru řetězem = barbarství ... :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Olejový filtr jsem měnil za těch 20 let x krát.Dotahoval jen ručně.Těsnění jen slabě namáznout,protože se mi stalo při dotažení že se mi gumové těsnění jak šlo na suchosesmeklo.PROTO namáznout ,aby šlo lehce dotáhnout a nikdy se mi nestalo že by teklo okolo filtru.

S povolením je to občas horší jak to bývá použít více síly či nářadí k tomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...