Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

stěrač zadních dveří


Edd

Recommended Posts

Nefungoval mi motorek stěrače zadních dveří i když proud po jeho zapnutí tam šel. Inspirován příspěvkem od rolspa ( fotky jsem ale nenašel ), jsem jej vymontoval, odvrtal nýty, rozebral, vyrazil zatuhlou osičku stěrače ( tedy šetrně po předchozím nahřátí objímky tělesa osy horkovzdušnou pistolí a přes dřevo ), aby nedošlo k jejímu poškození. Osičku jsem očistil jemným smirkem, znovu vše promazal, složil, prořízl závity na šroubky 4 mm pro upevnění krytu mechanismu, sešrouboval zpět a zamontoval. Motorek jde jako nový. Přikládám fotky pro inspiraci, práce na hodinku.

post-0-14109598574084_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Dobrá práce! Mě se to povedlo rozhýbat na autě za pomoci Konkoru a Pythagorovy věty....

Konkor nebo WDéčko na podobný práce používám taky.

Ovšem nepochopil jsem poslední část : ...za pomocí Pythagorovy věty....

Je přece naprosto jasný, že lze použít pouze a jedině část "zákona Archimedova" ..............

Nebo nééééé ???? :mrk:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

pravá ruka levá ruka výsledná síla a povoleno:super

Už je mi to jasný - holt člověk se furt učí. :papa

Jasně, jedná se o "novelizaci" uvedené věty.

Podrobně je to uvedeno v "doplňku" ve třetím odstavci pod písmenem "e". :P :P

No nic, hlavně že to šlo opravit - fotky jsou skvělý. :papa

[upravil dne 16.1.2008 myryn]

[upravil dne 16.1.2008 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edde dobrá práce!

Jen mi to připomnělo jak jsem se stím lopotil já. O práci na hodinku nemůže být v mém případě ani řeči. Musel jsem totiž odehnout ty dvě "packy", které na každé straně drží motorek na hliníkovem odlitku převodky. Ani po odehnutí motorek dolů nechtěl a síla, kterou jsem nakonec použil nebyla podle mého moc daleko od síly, které stačí na spolehlivé rozlámání toho hliníkového odlitku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Mě se to nechtělo vymontovávat ven,tak jsem konkoroval a nic,další týden a zas nic....Po měsíci jsem opět nakonkoroval - zapnul a blickama pomohl (jemně a s citem) rozběhnout.Při třetím kyvu už jel sám.Teď na to myslím a při "přechodu" na letní nebo zimní provoz na osičku konkor kápnu.Zatím jede.P806:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj, tuhle rozborku jsem už taky absolvoval. Auto jsem koupil už s nefunkčním stěračem. Když jsem celou sestavu stěrače vymontoval z auta a rozebral, tak jsem zjistil, že osa není zarezlá, ale rozpadl se mi komutátor na motorku a shořel uhlík, jak se to o něj zaseklo. Takže momentálně mám místo zadního stěrače v zadním okně záslepku a pokouším se samostatný motorek sehnat. Nemáte někdo náhodou jeden volnej???:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: Marek81

Nepamatuje si někdo z vás jak sundat tapecírunk ze zadních dveří? Jestli tam není nějaký zádrhel?

dnes jsem ho sundaval a jde to v pohodě, všechny ty šroubky pootočíš a pak v pohodě tahem vycvakáš všechny ty špuntíky co to dokola drží a tapec je dole ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...