Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

životnost, poruchovost


MATTESS00

Recommended Posts

Ahoj všichni,

chtěl bych si koupit 307 a zvažuju, jakou motorizaci. Něco jsem si tu prošel a zajímaly by mě aktuální zkušenosti s 1,4HDi nebo 1,6HDi či 1,6 benzin. Např. zda někdo má najeto přes 200t. km a co vše musel řešit za opravy. Trošku mam z HDi obavu, že už je ten motor dost komplikovaný. Najedu ročně cca. 18000 km.

Děkuji za odpovědi a rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na HDi odjazdené asi toľkoto

307 2,0 HDi 175 000 km - opravy: termostat, silentbloky na motore.

Partner 2,0 HDi 207 000 km - opravy: 2x remenica, elektronický plyn.

307 SW 1,6 HDi 90 000 km - opravy: 1x váha vzduchu, 2x snímač tlaku turba a 1x solenoid na turbe.

Nezdá sa mi, že by HDi motory boli komplikovanejšie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli najedeš jen 18t za rok, vůbec bych o HDi neuvažoval. Jean má najeto 60t a zatím dobrý. Opravy : 2x kulový čep, 1x čep řízení. 1x snímač otáček kola. Ale to jsou běžný věci.

Měl jsem trochu problém s řídící jednotkou ABS, ale podařilo se to vyřešit.:potlesk:potlesk:potlesk

[upravil dne 12/1/08 Bohumil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1,6 16V a spokojenost. Najeto mám pár km, zatím bez problémů. Jen výměna vrzajícího těsnění výfuku ;)

S tou spotřebou jsem tom hůř. Jezdím za 8,8. Hlavně po městě. Když se hodně snažím, tak jsem na 7,5, ale to je pak houby svezení v takovém parádním autě :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po hóódně dlouhé době zdravím pažouty :papa. K té spotřebě, za 6,3 mimo město je teda dost naknop, ale asi se dá, my jednou s Mazlikem projeli trasu z Náchoda do České Lípy za 5,3 (vynuceno okolnostmi a bodovým systémem, nedá se říct, že bych to chtěla někdy zopakovat). Dlouhodobou mám 7,1, hlavně po Praze, sem tam víkend na venkově, sem tam dálnice, podle mě v normě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...