Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo vcera pomohl kamaradovi? -Mazda MX6


f3Rd@

Recommended Posts

Původně zaslal: Fusion

Ještě dodám, že kdybych bydlel na Vysočině nebo na horách tak momentálně jezdím na hřebících, pokuta nepokuta.

Když silničáři nedělají svou práci tak ať si pak ty silnice na jaře opraviou.

Takže se vše zase bude házet na silničáře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jak jsem psal výše, pomohlo by, kdyby to bylo uzákoněno a patřičně k tomu přistupovala i pojišťovna. Pokud nemáš v určitém období zimní obutí, není tvé auto způsobilé k provozování na veřejné komunikaci, tudíž jsi automaticky viníkem případné nehody ty. Bez debat. Pak by se předešlo dohadům typu "kdyby měl zimní, možná to mohl ubrzdit, nebo se vyhnout". Chápu, že zimní obutí není všemocné, ale je to krok k bezpečnosti nejen Vaší (řidičů), ale také všech zúčastněných v silničním provozu.

Přirovnal bych to k následující historce:

Mladý týpek byl majitelem WV Polo TDI, protože byl příznivcem "tuningu", obul svého miláčka na 18" kola značky OZ, opatřená pneu 225/35. Auto pochopitelně nemohlo ani pojmout něco tak velkého do blatníků. Jednoho dne však tento mladík neubrzdil svůj super kočár díky obrovské valivé síle a bouchnul do auta před sebou, odrazil se, rozbil svodidla a poškodil pouliční osvětlení. Auto, do kterého naboural hodil ještě na další auto před ním. Řidič z nabouraného vozu si nemohl nevšimnout atypického obutí Pola. Po příjezdu policie trval na tom, aby typ obutí viníka byl zanesený do protokolu. Výsledkem toho bylo, že pojišťovna po prostudování policejního protokolu nesdílela mladíkovo nadšení pro "tuningové" úpravy a odmítla jakékoli plnění. Mladík tedy musel veškerou škodu (dvě vozidla, z čehož jedno velmi poničené zezadu i z předu, rozbitá svodidla a pouliční osvětlení) platit ze svého a dokonce ho zažaloval řidič do kterého naboural za ublížení na zdravý s trvalými následky. (jednalo se o krční páteř). Takže mladík hradil poškozenému ušlý zisk díky dlouhodobé nemocenské a po té nějakou paušální částku měsíčně jako odškodnění a způsobené potíže.

Takže pokud někdo jezdí v tomto marastu na letních, dovolím si ho přirovnat k mladíkovi z historky a pojišťovna a soudy by k takovému případu měli přistupovat stejně. :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

destiny: Máš pěkný příběh, ale nejsem si jistý, zda by v našem právním státě nebylo lepší netrvat na takovém protokolu a nechat si škodu zaplatit od pojišťovny, než ty peníze vymáhat z nějakého mladíčka, který nic nemá a nic mi nedá. Soud mi sice nárok přizná, ale kdo vyplatí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Peta: Máš pravdu, dotyčný nejspíš netušil, že to bude mít takové následky. Každopádně to stojí za zamyšlení a než na auto obujete něco, co vypadá sice moc pěkně, ale není to povolené, zvažte to. Sám sem měl na 307 17" a podložky + nedovolené obutí podle velkého techničáku a tenkrát jsem si neuvědomoval následky. Dnes už bych to neudělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zastáncem zimních gum to bez debat ale jak tu píše Peta je určitě lepší řešení jak čekat na peníze od nějakého mladíka který narval všechny své peníze do tuningu.Takto radši budu držet hubu i kdyby měl místo motoru leteckou turbínu,hlavně že dostanu peníze od pojištovny.....zimní gumy mám ale na letních mám rozměr který by se možná pojištovně nelíbil ale to by musel do toho někdo rít,tak asi takhle......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Přema: No právě, chlapík asi netušil, co bude následovat, ale na druhou stranu, ikdyž budeš zticha, existuje fotodokumentace nehody, kterou si pojišťovna může vyžádat. Co vím, pojišťovny si najímají experty na to, aby se pkusili pojistné události napadnout. Tím se pochopitelně žádný ústav nechlubí, ale jsou tam lidi určení přímo pro tyhle účely. Doba je jiná a pojišťovnám se nechce platit pokud alespoň trochu nemusí. asi to není případ, kdy někomu rozbijete zadní světlo a odřete lak, ale jakmile jde o škodu a pojistné plnění většího charakteru, dostanou to do ruky tihle experti a hledají záminku, jak se vyhnout placení. Dokonce snad mají být i motivováni procenty z ušetřené částky. To ale nevím jistě. Takže opatrně pánové.

To, co máš na autě Ty Přemo, to tolik netluče do očí, ale narvat 18" na malé Polo je fakt zvěrstvo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

destiny: Máš pěkný příběh, ale nejsem si jistý, zda by v našem právním státě nebylo lepší netrvat na takovém protokolu a nechat si škodu zaplatit od pojišťovny, než ty peníze vymáhat z nějakého mladíčka, který nic nemá a nic mi nedá. Soud mi sice nárok přizná, ale kdo vyplatí?

:o:oJá myslel, že pokud je takovýto případ, tak mně jako poškozenýmu to jeho pojišťovna celé vyplatí a tu částku následně vymáhá na svém klientovi, který tam měl ty krásný balony. Aspoň při tom žiju celou dobu (a klidně), tak mi teď začínají hrůzou vstávat vlasy na hlavě. To abych se bál každého tunera.

:myslim

Je tu nějakej znalec přes pojišťovny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten případ je pohádka, pokud by něco podobného nastalo, hradí to pojišťovna u které je pojištěn dotyčný a následně to sama vymáhá na něm, a pokud dotyčný vůbec pojištěn není, hradí se to z příslušného fondu pojistitelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 oddie: Příběh pohádka není. Stalo se to tuším 2 roky dozadu tady v Praze. Co je možná pohádka, ten závěr. Psal jsem sice, že škodu musí platit viník nehody (což je taky pravda), ale asi jsem špatně napsal, že napřímo poškozeným. Nevím přesně jak bylo to pozadí soudního sporu, ale máš pravdu, že to asi platil pojišťovně. Tady jsem to asi pomotal já. Každopádně to na věci nic nemění, že na tom byl totálně bitý majitel Pola díky jeho OZ balónům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

protože si neuvědomují, že zimní guma v zimě není jako letní guma v létě.

Ale pořád je lepší zimní v zimě, než letní v zimě. Na suché, ale chladné vozovce zimní guma funguje stejně jako letní v létě, zatímco je letní guma svým gripem za stejných podmínek (sucho, mráz) už na úrovní bakelitu. Opravdu nejde jen o sníh a vzorek. Podle výzkumů je to u zimní gumy na klukém povrchu, potažmo ledu z 20% o vzorku. ale z 80% o směsi, ve sněhu je to obráceně. Proto je tak důležitá ta směs, protože si ujetého sněhu a náledí asi užijeme víc, než čerstvého sněhu a tam, kde by zimní guma s měkkou směsí fungovala se na ztvrdlé letní gumě nechytneš. Přikláním se k uzákonění zimních gum v daném období a trestání hazardérů na letních pro obecné ohrožení. Ono je hezké se vymlouvat, že to vím, že mám letní a že přizpůsobím jízdu, ale s fyzikálními zákony se moc diskutovat nedá. A pak si drbat hlavu...... To je ale přijatelnější, než být na druhé straně a v nemocnici se dávat dohromady, protože jsem se připletl do cesty jednomu na letních, co si myslel, že to má ošéfovaný.

Edit: a kamaráda s takovým autem jako je Mazda MX6 v zimě na letních viděti jeti------ rovnou přes hubu vzíti

[upravil dne 8.1.08 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: destiny

2 oddie: Příběh pohádka není. Stalo se to tuším 2 roky dozadu tady v Praze. Co je možná pohádka, ten závěr. Psal jsem sice, že škodu musí platit viník nehody (což je taky pravda), ale asi jsem špatně napsal, že napřímo poškozeným. Nevím přesně jak bylo to pozadí soudního sporu, ale máš pravdu, že to asi platil pojišťovně. Tady jsem to asi pomotal já. Každopádně to na věci nic nemění, že na tom byl totálně bitý majitel Pola díky jeho OZ balónům.

Tak to potom ano, to sedět může. Je pravda, že je to v konečném důsledku prakticky jedno, komu to vlastně platí, když je to pořádná rána. Z tohoto důvodu je dobré mít i tu "dražší" pojistku, protože i když všechno sedí a pojišťovna bez problému platí, u toho nižšího limitu lze snadno narazit na strop plnění, a nad jeho rámec už taky cvakáme všechno sami. Plus je dobré mít pojištěné soudní výlohy, protože u soudu lze požadovat leccos, a slušně vykrvácet lze už jen na tom soudu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... nehlede na to, ze kdyz se poskozenemu nebude zdat plneni od pojistovny dostatecne vysoke, muze stale zalovat o nahradu rozdilu mezi jeho predstavou a vysi plneni pojistovny primo vinika nehody.

jinak osobne jsem proti uzakoneni zimnich gum zakonem, protoze kdyz tak vidim jak dopadl silnicni zakon, tak to bude paskvil ve stylu "od 20. rijna do 1. dubna jsou povinne zimni kola", pritom treba lonska zima byla extremne tepla a na zimaky neprilis vhodna. jen pribude dalsi vec, na kterou se budou moct poradat celorepublikove huraakce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, to by byla zas další chujovina v kocourkově.

Navíc budou všichni řvát jak je "stát nutí utrácet další love" atd. atd. a bude to jako hlavní hurá v TV Novinách na Nově.

A těm co by mlátili za letní: běžte ke svýmu oblíbenýmu hypermarketu, hledejte auto s letníma (nebude problém najít), počkejte na řidiče a dejte mu po hubě ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

....

jinak osobne jsem proti uzakoneni zimnich gum zakonem, protoze kdyz tak vidim jak dopadl silnicni zakon, tak to bude paskvil ve stylu "od 20. rijna do 1. dubna jsou povinne zimni kola", pritom treba lonska zima byla extremne tepla a na zimaky neprilis vhodna. jen pribude dalsi vec, na kterou se budou moct poradat celorepublikove huraakce...

Tak by mě potom zajímalo jak bys chtěl ošetřit, aby Tě deb*l na letňácích ve sněhu nesestřelil. Pokud tu budou pořád takoví týpci, pro který je ježdění na letních ve sračkách hrdinství nebo tací, kteří prostě z principu ten zimák nekoupí, protože jsou to vyhozené peníze a oni přece umí jezdit i bez něj (a že jich je i na našem fóru dostatek), tak jinou cestu než povinné nařízení prostě nevidím (loňská zima byl možná extrém co se týče sněhu, ale vzhledem k teplotám bych jezdil (a taky jsem celou zimu jezdil) výhradně na zimácích.

Ještě se mi líbí ten nápad s pojišťovnou - ale to by zase ke všem ťukancům musela jezdit policie a dokumentovat - jinak to, že dotyčný měl v zimě slicky těžko dokážeš.

Podle mě bych to dal podle zimního času - v zimním čase zimáky, když se hodinky posunou, můžeš přezout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Tak by mě potom zajímalo jak bys chtěl ošetřit, aby Tě deb*l na letňácích ve sněhu nesestřelil.

A jak ošetříš, že pan XY ty zimní sice bude mít ale pojede jak prase a sestřelí tě i tak?

Nikdy nelze donutit všechny aby se řidili podle zákonu. To prostě nejde.

A pokud ti jde o to, aby tě nikdo nesestřelil tak to pak jistí asi jedině MHD (která taky není doví jak bezpečná) a vím, že tato možnost pro tebe není zrovna echt - tudíž to musíš brát tak jak to je - debilní lidi byli, jsou a budou a ze silnice je nevyženeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, abych se vrátil k původnímu tématu :aut

Ano, jeli jsme s miláčkem na nedělní výlet a jak jsme se vraceli, jeli jsme přes Jedovnice a Křtiny domů. Silnice byla zasněžená. Zastavili jsme na chvilku na vjezdu na lesní cestu. Objeli nás mezi tím 2 auta. My jsme se po chvíli rozjeli a najednou hned v první zatáčce byli vidět koncová světla z lesíku. Tak jsme je naložili, odvezli do hospůdky, kde jsme měli zkoušku s kapelou, mezitím se zajistila odtahovka a snad i servis, kde se jim dá auto dohromady.

Uvidíme, jak to s ním (autem) dopadne. Myslím si, že pokud to všechno rozdejchá, tak příští zimu se může těšit na nová zimní kola. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...