Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zasekávající se spojkový pedál


sucram®

Recommended Posts

Přeji dobré ráno ... :mrk

hledal jsem ve starších tématech, ale nenašel, nebo špatně hledal ... :mad:

mám takový problém. Při sešlápnutí spojkového pedálu téměř na podlahu se mi občas zasekne a povolí až po chvíli. Tak vždy raději vyřadím na neutrál a počkám až skočí zpět. Tak jsem teď řadil tak, že jsem zhruba v polovině sešlápnutí zařadil, tzn. že jsem ho netlačil tak dolů. Ovšem dělá to jen někdy :(, třeba dneska jsem byl nastartovat auto po ukrutné zimě -12°C a projel jsem to abych zkusil co to bude dělat dnes. Zařadil jsem pouze při maximálním sešlápnutí na podlahu, kupodivu se to nezaseklo. A potom jedu o hodinku později na squash do cca 5 km vzdáleného centra a jelo to úplně normálně. Múže to nějak ovlivńova nízká teplota, která nyní panuje? Ještě takový malý poznatek, zdá se mi, že je ten pedál v horní poloze nějak "měkký" ... díky Marek :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím to na lanko spojky.

Najdi to lanku, a prostříkni ho, třeba Konkorem a nebo namaž vazelínou. Mě to na chvíli pomohlo, pak to zase začlo drhnout...

Každopádně řaď při plném sešlápnutí spojky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak to taky může být v samotném čepu pedálu, tak na 5%... :)

Na 94% je to v tom lanku nebo prostě se to přidírá někde v tom mechanisku spojky...

Vyndej air filter (pokud ho máš nad převodovkou) a pod ním uvidíš mechanismu ovládání spojky.

[upravil dne 5/1/2008 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: wocko

pak to taky může bát koberečkem který když se šoupne víc dopředu tak se pedál někdy při došlápnutí na podlahu dostane pod něj a zadrhne se :-)

Alespoň u mého koberce v autě :-)

To je taky časté, dejme tomu to 1%... :D

Popravdě poprvé mě to taky hned nenapadlo, že je to kobercem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alebo kolko mas nabehane ?? moze byt ze v tej spojke je spina......mne tiez tazise ide...a pri poslednej polohe nachvilku zastavi a vyskoci po chvilke...uz ked ju pustam...to preto lebo za tych 12 rokov co ma to auto sa tam na tu os dostala spina... a teraz to dre...ale u teba to bude urcite aj lanko..ja mam lanko zatial v poriadku len tazsie ide spojka .... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: khoobo

Sice odveci ale som si spomenul ako manzelkin kolega v praci isiel do servisu s tym ze mu nejako ostava visiet pedal plynu (akceleratora). Tak mu v servise napravili kobercek, zaplatil tri stovky a siel "spokojny" domov... :D:roker

ještě že nejsem jedinej taky jsem s tim jel málem do servisu že se mi zasekává spojkový pedál a nakonec to byl kobereček:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...