Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Váš prístup k používání PNEU ?


aaischa

Váš prístup k používání PNEU ?  

  1. 1. Váš prístup k používání PNEU ?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Ahoj, jak to máte s Pneuškama? jezdíte dokud se to dá, nebo zásadně pořádnej vzorek, nebo jak to máte.. ?

přemejšlim o koupi novejch pneu ale nejrači až na léto, mam něco kolem 1-2mm celkem nic moc zimní 185/60/R14 jezdit se s tim dá ale někdy mi to nedá spát kdyby se něco stalo... tak... jak to řešíte vy... nebo koupit univerzály..? jakej je na to váš názor, někdo univerzály zatracuje... někdo ne..

taky se to dá tak pojmout že by mě zajímalo jestli koupit nový až na léto letní, nebo nějaký uni...

p.s. kdybych mel kupovat letní, tak s tim že nanich budu jezdit i v zimě... jezdim prakticky výhradně po silnicich kde může něco malinko napadnout, nebo namrznout ale haldy sněhu a něco horšího se očekávat nedá...

[upravil dne 22.12.2007 aaischa]

[upravil dne 22.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p406b

2,5 - 3mm mam v rezerve a kdyz jsem ji musel nedavno pouzit-pri prvnim snehu:D- tak jsem ridil jak v autoskole, si lidi delate pr... ne na necem takovym jezdit.:roll Univerzaly jsou na prd,ale jestli potrebujes pneu a neni peniz tak snad.

no tak já si nevybíral, koupil sem autí 205 za míň jak 10tis, na tu cenu je prakticky bez koroze, až na jeden envyměněnej práh, holt gumy sou takovýhle... :myslim takže přemejšlim co pořídit, prašule by i byly ale nemam tušení jak dlouho budu auto mít, ikdyž udělám všecko proto aby co nejdýl tak člověk nikdy neví, takže moje volba je jedny gumy na všechno páč mam jedny alu disky a žádný plechace tak by to byla zbytecna investice to račí opravim něco jinýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p406b

Pokud budes jezdit opatrne(ale na ledu je to o usta) tak se da i na letnich. Jestli jezdis denne tak kup zimni a jezdi dokud auto bude. Je to drazsi nez letni,ale lacinejsi nez nejlevnejsi invalidni vozik-tak si vyber.:D

tak ten vozejk račí vyloučíme :D jestli je to fakt tak... no o ústa, když člověk jezdí normoš spíš na spotřebu, takže žádný dračení, ponesou to ty zimáky hodně špatně i v létě atd... cena zimních neni o moc horší... nevidim v tom problém... :)

[upravil dne 22.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já vlastně ještě tohle dilema nikdy neřešil. První auto sem kupoval v půlce zimy na zimácích. Na jaře sem koupil letňáky, s těma šlo auto pryč. Obě sady měly daleko k nulovýmu vzorku. Druhý auto - CC jsem kupoval taky na zimácích, škoda že to bylo v půlce léta. Nicméně na přezutí nedošlo, jsou tam doteď, vzorek tak kolem 3 milimetrů. Na příští zimu každopádně budu kupovat nový, občas vyrazím i do vyšších poloh.

Asi chápu že nechceš aby gumy tvořily převážnou část hodnoty auta. Ale - když sem naposledy koketoval s myšlenkou pořídit univerzály, zjistil sem že sou dražší jak sezónní gumy. Jasně, nemusíš řešit přezouvání, atd, ale vážně - stojí to opravdu za těch pár ušetřenejch korun?

Radši bych tomu věnoval trochu času, prolez inzeráty, bazary, vrakoviště, ... A sehnal sadu gum i s plechama. To pořídíš při troše snahy za dva litry, gumy můžou mít v pohodě 5 milimetrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

No, já vlastně ještě tohle dilema nikdy neřešil. První auto sem kupoval v půlce zimy na zimácích. Na jaře sem koupil letňáky, s těma šlo auto pryč. Obě sady měly daleko k nulovýmu vzorku. Druhý auto - CC jsem kupoval taky na zimácích, škoda že to bylo v půlce léta. Nicméně na přezutí nedošlo, jsou tam doteď, vzorek tak kolem 3 milimetrů. Na příští zimu každopádně budu kupovat nový, občas vyrazím i do vyšších poloh.

Asi chápu že nechceš aby gumy tvořily převážnou část hodnoty auta. Ale - když sem naposledy koketoval s myšlenkou pořídit univerzály, zjistil sem že sou dražší jak sezónní gumy. Jasně, nemusíš řešit přezouvání, atd, ale vážně - stojí to opravdu za těch pár ušetřenejch korun?

Radši bych tomu věnoval trochu času, prolez inzeráty, bazary, vrakoviště, ... A sehnal sadu gum i s plechama. To pořídíš při troše snahy za dva litry, gumy můžou mít v pohodě 5 milimetrů.

to je taky jedna z možností... i tady se oběvěj někdy takovýhle starší kola i s gumama ve slušnym stavu i ceně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zásadě se tvrdí,že zimák pod 4mm přestává plnit svoji funkci.Rozhodně vás,ale nepotěším.Zaslechl sem o návrhu zákona 4x4!4mm vzorku a max 4 roky stáří +povinné přezouvání na zimní pneu.Mají částečně kopírovat Německej zákon,ale nebyli by sme češi,kdyby sme to nechtěli mít přísnější:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

V zásadě se tvrdí,že zimák pod 4mm přestává plnit svoji funkci.Rozhodně vás,ale nepotěším.Zaslechl sem o návrhu zákona 4x4!4mm vzorku a max 4 roky stáří +povinné přezouvání na zimní pneu.Mají částečně kopírovat Německej zákon,ale nebyli by sme češi,kdyby sme to nechtěli mít přísnější:roll

prave kuli tomu mě zajíma jak na tom budou zimáky v létě tak já na dálnici nejezdim vůbec takže by to snad prošlo cena celkem jde, vim že to co mam je celkem nafest :( jezdíte někdo celoročně na zimě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

V zásadě se tvrdí,že zimák pod 4mm přestává plnit svoji funkci.Rozhodně vás,ale nepotěším.Zaslechl sem o návrhu zákona 4x4!4mm vzorku a max 4 roky stáří +povinné přezouvání na zimní pneu.Mají částečně kopírovat Německej zákon,ale nebyli by sme češi,kdyby sme to nechtěli mít přísnější:roll

v zasade si hodne lidi plete zimni gumy se snehovyma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

prave kuli tomu mě zajíma jak na tom budou zimáky v létě tak já na dálnici nejezdim vůbec takže by to snad prošlo cena celkem jde, vim že to co mam je celkem nafest :( jezdíte někdo celoročně na zimě?

znam vic lidi, co jezdi cely rok na zimnich, nez v zime na letnich;)

zalezi, kolik najedes. pokud das za dva roky 10tis km, tak asi dve sady opravdu neuzijes. to jenom me zbydou po kazdem aute tri sady obutych litaku:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

v zasade si hodne lidi plete zimni gumy se snehovyma...

Ďělám s gumama už delší dobu,ale tohle slyším poprvé:D.Jinak zimák může být v létě trošku hlučnější a někdy pěkně kloužou(vlastní zkušenost)

[upravil dne 23.12.2007 subin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám své zdraví sakra rád, proto jezdím v zimě na zimních a v létě na letních a po pravdě mě dost se*ou lidi, kteří neustále přemýšlí jak tuto prostou logiku věci obejít a nedochází jim, že kvůli jejich ušetřeným pár pětkám a pozdvižení jejich ega (ZASE SE MI POVEDLO NĚCO OCH*AT) můžou dost lidičkám včetně sebe velice nepříjemně pošramotit zbytek života.

JSEM JEDNOZNAČNĚ PRO ZAVEDENÍ POVINNÝCH ZIMNÍCH GUM, ale to už se tu řešilo minimálně 1000x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Já mám své zdraví sakra rád, proto jezdím v zimě na zimních a v létě na letních a po pravdě mě dost se*ou lidi, kteří neustále přemýšlí jak tuto prostou logiku věci obejít a nedochází jim, že kvůli jejich ušetřeným pár pětkám a pozdvižení jejich ega (ZASE SE MI POVEDLO NĚCO OCH*AT) můžou dost lidičkám včetně sebe velice nepříjemně pošramotit zbytek života.

JSEM JEDNOZNAČNĚ PRO ZAVEDENÍ POVINNÝCH ZIMNÍCH GUM, ale to už se tu řešilo minimálně 1000x

pro povinny zimaky sem taky, a predsedo nerozciluj se tak, sou vanoce:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim se pochlubit, za zatim jsem na kazdem aute v zime prezouval, at to byla m*dka sebelacinejsi. a ze nekdy byla se sadou novych gum cenove srovnatelna. jsou to proste naklady na provoz, kterym se nevyhnes. benzin taky stoji stejne do 205ky za 3k, nebo do auta za mega.

kazdopadne pro uzakoneni zimaku nejsem. neda se to nijak logicky osetrit (kdy, jak, proc, ...) a neverim, ze by z toho nevzesel paskvil obrativsi se proti ridicum, co nemaji cas ani naladu s necim vychcavat. pac u nas se pri tvorbe zakona s tvou vychcanosti automaticky pocita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

musim se pochlubit, za zatim jsem na kazdem aute v zime prezouval, at to byla m*dka sebelacinejsi. a ze nekdy byla se sadou novych gum cenove srovnatelna. jsou to proste naklady na provoz, kterym se nevyhnes. benzin taky stoji stejne do 205ky za 3k, nebo do auta za mega.

kazdopadne pro uzakoneni zimaku nejsem. neda se to nijak logicky osetrit (kdy, jak, proc, ...) a neverim, ze by z toho nevzesel paskvil obrativsi se proti ridicum, co nemaji cas ani naladu s necim vychcavat. pac u nas se pri tvorbe zakona s tvou vychcanosti automaticky pocita.

pak na takovy jako ty nemeckej model nemej si zimaky, ale budes-li ucastnikem DN a ses automaticky vinik a je po starostech:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...