Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

P405 - výměna předních světel


Čeněk

Recommended Posts

Zdravím ve spolek ;) .

Mám takový technický dotaz. Chci vyměnit přední světla na P405 z jednožárovkových ( tuším H4) na dvoužárovkové ( nevím jistě H7) . Jak moc velký problém to bude? Mám na mysli seřizování sklonu světlometů a elektroinstalaci - patice.

Má to vůbec smysl co se týká svítivosti?

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna světel H4 za H4+H1 není úplně extra složitá, ty dráty jsou tuším přímo u světla (a není zas takovej problém ten jeden drát na druhou žárovku natáhnout;)). Motorky naklápění se dají přehodit bez problémů. Koukám, že máš 1.9TD, tzn. nový model s el. naklápěním- světla H4+H1 pro nový model jsou docela mastný (cca 5000,-/ks) a nejsou záměnný se světlama pro starej model (hydraulický naklápění)... Jinak co se týče práce k výměně, jde "jen" o to, sundat blinkry, masku a př. nárazník;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš

Dundee - ehm sundat jenom přední nárazník.......jsem si tak nějak vzpomněl jak jsme sundávali ten nárazník z Mi16x4 a nevím nevím :D:D:D

Výměna a sundání světel u 405 je opravdu jen sundání nárazníku,masky... a těch lišt pod světlama... Nic víc.... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Čeněk

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak musím vyměnit i motorky naklápění? A co ta svítivost?

Máš nový model, tzn. s elektromotorem. Ten jen vyndáš ze starého světla a nasadíš do nového ;) Svítivost H4+H1 je super, ty dvě žárovky na dálkový světla navíc jsou skara znát :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: oddie

Jo, nárazník je zbytečné sundavat, stačí vyndat lišty pod světly.

Přesně tak co jsem měnil špatné světlo u své kdysy milé 405 tak nárazník zůstal jen ta lišta.Měl jsem H4+H1 a svítily dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu mimo mísu, ale lepší než zakládat novou diskuzi.

Mám nový model a docela slušně propálené paraboly ... řeším to teď 100W žárovkama (neoslňuju, v pohodě) ale i tak to není 100% a dálkáče jsou spíše horší než lepší - prostě paraboly = černé místo stříbrné spíše :-)

*Jde nějak vyměnit jen ten matroš, případně kolik to stojí ? 1 Světlo za 1900kč se mi kuopvat opravdu nechce a člověk mi nabízí 700Kč/ks ze starého modelu ... to tedy nepůjde jó ? jde mi jen o tu plochu co je propálená ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...