Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvuk studeného HDi


milda

Recommended Posts

cvakání, klepání, chrochtání hdi v zimě dle mého nemá nic společného s řemenicí. Řemenice by přece mlátila i po zahřátí. Že studenej ropák je hlučnější je normálka. Spalování není u studeného motoru tak kvalitní a chod motoru je prostě tvrdší. Osobně mám vyzkoušené, že výrazný rozdíl v chodu studeného motoru slyším, když teplota klesne pod 5 stupňů. Navíc se k tomu přidá pískání asi něčeho v rámci příslušenství nebo rozvodů a plno dalších jiných pazvuků:). Po zahřátí vše OK. Samozřejmě na kultivovanosti chodu motoru (klepání) se podepíše i stav vstřikovačů. Jejich nedokonalé rozprašování vede k horšímu spalování a k horšímu chování motoru (včetně zvukového vjemu). Jinak hdi mám na 306ce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jednou jsem něco podobného řešil a dělala to napínací kladka na plochý řemen. Jak začal alternátor dávat naplno po nastartování, tak napínací kladka se rozkmitala a vydávala hrozné zvuky. Jak alternátor přestal dávat na max, tak to zmizelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych k tomuto problému podotknul, že loni v zimě, když byly ty velké mrazy, tak jsem to auto nenastartoval. Už při mínus 10 to bylo až na poněkolikáté. A taky se mi zdá, že mi o nějakou deci stoupla spotřeba. Jen si nějak neuvědomuji, že bych ten ostrý zvuk pozoroval i tu loňskou zimu. Stále si myslím, že by to mohlo být spíš nějakým vstřikem, že by se zhoršovalo jeho rozprašování. Co říkáte? A co s tím, nechat někde ty vstřiky přezkoušet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: milda

Ještě bych k tomuto problému podotknul, že loni v zimě, když byly ty velké mrazy,

minuly rok boli velke mrazy? :mrk:mrk:mrk Ja som pocul o rekordne teplej zime!:D:D:D Minuli sme o 1/3 menej plynu. :D:D:D Uvidime co tento rok povie Perinbaba.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostry zvuk HDI (mne to to robilo okolo 1600 RPM) sa da dost vyrazne odstranit pouzitim aditiva na cistenie trysiek. Nemyslim VIF a pod, ale jednorazove pripravky. Ja mam vyskusany Sonax (aplikovany 2x pri 130 00 km) a mozem len doporucit. Najazdene 140 000 km, zvuk ako hodinky a pri -5 st (dnes) start ako v lete (len baterka tocila poalsie).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Ostry zvuk HDI (mne to to robilo okolo 1600 RPM) sa da dost vyrazne odstranit pouzitim aditiva na cistenie trysiek. Nemyslim VIF a pod, ale jednorazove pripravky. Ja mam vyskusany Sonax (aplikovany 2x pri 130 00 km) a mozem len doporucit. Najazdene 140 000 km, zvuk ako hodinky a pri -5 st (dnes) start ako v lete (len baterka tocila poalsie).

A co je to zač ten Sonax? VIFem ho už nějakou dobu krmím, ale zjevněto nebude to pravé ořechové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...