Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

205-ka málo topí,i když motor je v pracovní teplotě.


bery

Recommended Posts

ahoj lidi,mám problém,moje malá 205-ka nechce moc topit.V minulosti jsem s tím u 205-tek neměl problém.Auto ohřáté,ale žádná "SAHARA" z topení nejde,jen lehce ohřátý vzduch,opravdu nevytopitelný,zima v autě.Jeden takový postřeh-když za běhu motoru povolím odvzdušňovací šroub na hadici nejvýše položenou a vedoucí k topení,tak na nízké otáčky z něj tryská slabě voda,ale po přidání plynu přestane a jakoby protékající voda v hadici neměla ten tlak,aby tím odvzdušňovákem tryskala.Je to normální?Může to o něčem vypovídat?Nějaký jiný problém?Každopádně mám podezření na špatný topení nebo ucpaný-zarostlý,prostě slabý průtok vody nebo co.Díky za reakce-rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Díky za Vaše reakce.Termostat už jsem dal nový,to bylo první.Voda tam je.Čerpadlo,tak to nevim,že by bylo špatný? :-( Ale je fakt,že se mi stalo při zastavení a auto nastartovaný,že se přehřálo,ale to je jiná příčina-nemá ventilátor na chladiči a stalo se to,když jsem se zakecal a nevypl to.Asi by se stalo při koloně,ale to je věc,kterou nemusim zatim řešit,jedzim v plynulém provozu a teď zimní období.No a co se týká zasviněnýho systému,to je taky možný,protože jsem tam lil obyč vodu.No,věci se mají tak,že konečně tenhle víkend se na to chystám to řešit komplexně,ať to je a včetně zalití směsí nemrz.kap. a dest.vody do -20°C.Jak se dostanu k výměníku někdo neví?To je na rozebrání celý palubovky?Asi pakec.Musim to dát do kupy,vozí mě do práce a z práce a má se ochlazovat a nechci umrznout :-) Vlastně tady na západě sněží.. ..,ale ráno to zas spláchne déšť,jako vždycky.Tolik z 675 metrů nad mořem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebreč...

... mě to taky netopilo, nakonec jsem zjistil, že to byl stále otevřený termostat (seklo se v něm těsnění). Shánět šrouby M7 je fakt super :)

... proč dolíváš obyč vodu, když destilka stojí cca 10,- Kč/lt ? (v nouzi nejvyšší bych ji tam nalil, ale normálně ?)

... zkus to prohnat nějakým odrezovačem, a uvidíš :)

... na výměník topení potřebuješ rozebrat spodní část palubky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...