Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej v prevodovke


foxo

Recommended Posts

Klumíre, věř Oddiemu! Na rozdíl od motor oleje, výrobce nepředepisuje!!! výměnný interval pro převodový olej!!! A to ani dodavatelé olejů, např. Valvoline! Výměna převodového oleje je jen doporučení. Podle mě počítají s tím, že to bez problému vydrží "na celý život...", tedy zhruba 180 tis. km, co končí kolonky v servisce... Každý solidní mechanik nebo značkový servis Ti ale řekne, že to doporučuje vyměnit, např. právě při výměně rozvodů nebo koupi auta. Asi se to tak nejlíp pamatuje :super Převodový olej na syntetické bázi, což pro PSA koncern již dlouho je, je schopen vydržet opravdu dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesný obor není dle mého názoru důležitý.škola je opravdu jen základ života.ostatně v době,kdy jsem chodil do školy jezdily první favority.v servise,kde jsem dělal praxi jsme jim oleje v převodovce měnili.

mně se při 180 000km převodovka měnit nechce,proto olej měním.a protože všechny auta,co jsem kdy vlastnil byly ojetiny,snažím se,aby mi už pod rukama pokud možno nestárly.a myslím,že se mi to i celkem daří.

Nikomu moje názory nenutím........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chlapi, tak sa nam to to rozohnuje. Nekdo meni olej v prevodovke kazdych 30tis., a nekdo 100tis. a nekdo vubec. Ale este sem nikoho nevidel pisat, ze sa mu posrala prevodovka, a tym myslim jako kolecka, zuby atd. (nemam na mysli čidla a senzory) PS: olej oxiduje hlavne pri velkej teplote, a v prevodovke najdes asi tazko neco rozpalene na 600 stupnov, jako v motore. :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak přeci jen to je ten případ, co už jsem tu několikrát popisoval - na praxi na učňáku se to na Favoritech dělalo takhle, tak to prostě platí až na věky ámen a pro všechny auta, nějaké další vzdělávání v oboru už nění potřeba. Hm, tak to mě docela zklamalo... i když pravda, asi se to dalo odhadnout už z těch tablet do nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poslouchej všeználku!

já mám na to svůj názor a nikomu ho nenutím(jak už jsem tady napsal několikrát).a i když mám jen maturu,vim co je to slušné chování a diskuze.vidím,že u tebe platí názor-já jsem inženýr a každý kdo má nižší vzdělání je hlupák.no,jak myslíš,já se už mockrát setkal s opakem.všimni si,že já s tebou jen diskutuji a ty se do mně už po několikáté navážíš.

když něco nevím,nestydím se zato a zeptám se-když už tady vytahuješ ty tablety do nafty.

dobře si přečti třeba jen ten svůj poslední příspěvek,kdy v jedné větě mi píšeš,že je neustále se vzdělávat(což je samozřejmě pravda a nejsi první kdo na to přišel)-viz.

"na praxi na učňáku se to na Favoritech dělalo takhle, tak to prostě platí až na věky ámen a pro všechny auta, nějaké další vzdělávání v oboru už nění potřeba. Hm, tak to mě docela zklamalo....!"

a hned v zápětí mně kritizujej za to,že když uslyším o nějaké novince a zeptám se na názor ostatních-viz. ty keci o tabletách.

tak se nad sebou zamysli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Á, klasika. Na tomhle fóru působím už 6 let, a s jakou technickou úrovní, si dlouhodobí uživatelé už mohli všimnout. Je ale až neuvěřitelné, s jakou pravidelností se zde zjevují joudové, co tu nikdy nic nepředvedli, ale jen sem vlezou, musí za každou cenu někoho hodnotit. Nejsi tu takový první, a bohužel pro klub ani ne poslední. Ale mám takový návrh - co kdybys tu místo těch svých ubohých keců spíš něco předvedl, co? Ale to by stálo příliš mnoho námahy, že, o mnoho jednodušší přeci je jen lacině kritizovat, ať již technické znalosti a nebo vzdělání... a nebo by se také asi ukázalo, že vlastně vůbec není co předvádět, a že dotyčný vlastně víc neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Á, klasika. Na tomhle fóru působím už 6 let, a s jakou technickou úrovní, si dlouhodobí uživatelé už mohli všimnout. Je ale až neuvěřitelné, s jakou pravidelností se zde zjevují joudové, co tu nikdy nic nepředvedli, ale jen sem vlezou, musí za každou cenu někoho hodnotit. Nejsi tu takový první, a bohužel pro klub ani ne poslední. Ale mám takový návrh - co kdybys tu místo těch svých ubohých keců spíš něco předvedl, co? Ale to by stálo příliš mnoho námahy, že, o mnoho jednodušší přeci je jen lacině kritizovat, ať již technické znalosti a nebo vzdělání... a nebo by se také asi ukázalo, že vlastně vůbec není co předvádět, a že dotyčný vlastně víc neumí.

tak takové přání bych opravdu měl.

rád bych porovnal naše technické znalosti a věř,že jsem od svých 13 let nezahálel a tvrdě se věnoval všemu,co se týká motorizmu.a opravdu pochybuji,že by jsi stíhal.myslím,že můj obzor je dost široký......

ale to jsou zase jen řeči.....

PS:a zase to útočení......jen slabí takhle útočí.

BUˇD TAK HODNÝ A ZKOPÍRUJ A VLOŽ TADY ALESPOˇN JEDNU VĚTU,KDE SEM JAK TY PÍŠEŠ ZA KAŽDOU CENU NĚKOHO HODNOTIL,NEBO DOKONCE KRITIZOVAL(neberu,ale tu větu s tím aktivním blbcem,to už byla jen reakce)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxo

No chlapi, tak sa nam to to rozohnuje. Nekdo meni olej v prevodovke kazdych 30tis., a nekdo 100tis. a nekdo vubec. Ale este sem nikoho nevidel pisat, ze sa mu posrala prevodovka, a tym myslim jako kolecka, zuby atd. (nemam na mysli čidla a senzory) PS: olej oxiduje hlavne pri velkej teplote, a v prevodovke najdes asi tazko neco rozpalene na 600 stupnov, jako v motore. :cool:

Každou chvíli tu někdo shání převodovku, proč asi? U převodovek k motorům řady TU se sypou pátý stupně, u převodovek k motorům řady XU zase diferáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: klumir

Původně zaslal: oddie

Á, klasika. Na tomhle fóru působím už 6 let, a s jakou technickou úrovní, si dlouhodobí uživatelé už mohli všimnout. Je ale až neuvěřitelné, s jakou pravidelností se zde zjevují joudové, co tu nikdy nic nepředvedli, ale jen sem vlezou, musí za každou cenu někoho hodnotit. Nejsi tu takový první, a bohužel pro klub ani ne poslední. Ale mám takový návrh - co kdybys tu místo těch svých ubohých keců spíš něco předvedl, co? Ale to by stálo příliš mnoho námahy, že, o mnoho jednodušší přeci je jen lacině kritizovat, ať již technické znalosti a nebo vzdělání... a nebo by se také asi ukázalo, že vlastně vůbec není co předvádět, a že dotyčný vlastně víc neumí.

tak takové přání bych opravdu měl.

rád bych porovnal naše technické znalosti a věř,že jsem od svých 13 let nezahálel a tvrdě se věnoval všemu,co se týká motorizmu.a opravdu pochybuji,že by jsi stíhal.myslím,že můj obzor je dost široký......

ale to jsou zase jen řeči.....

PS:a zase to útočení......jen slabí takhle útočí.

BUˇD TAK HODNÝ A ZKOPÍRUJ A VLOŽ TADY ALESPOˇN JEDNU VĚTU,KDE SEM JAK TY PÍŠEŠ ZA KAŽDOU CENU NĚKOHO HODNOTIL,NEBO DOKONCE KRITIZOVAL(neberu,ale tu větu s tím aktivním blbcem,to už byla jen reakce)

Aha, tak vyjma téhle a téhle věty... hm, dobré.

Co se týče toho, jestli ses něčemu věnoval od 13 - no a co? To zajedno nesvědčí vůbec o ničem, a za druhé nejsi sám.

A srovnání technických znalostí? A copak pěkného bys chtěl srovnávat, a jak? Kdo dokáže rychleji točit klíčem? Nebo jakou máš asi tak představu o "technických znalostech" ? Co třeba Pružnost & Pevnost, Materiálové inženýrství, jaké máš třeba znalosti z chemie? Z něčeho takového jste na učňáku neměli ani základy. Z konstrukce a technologičnosti konstrukcí tak možná rychlokurs, a ještě dost mizerný, jak ty učňáky a "mistry" na nich znám... Nebo snad tohle všechno je úplně k ničemu, ve fabrice a konstrukčních dílnách o tom věděj naprostý ho*no a ten vyučenej mechanik by tohle všechno navrhl a zvládl líp, co? Byť se tímhle oborem neživím, tak jsem jej absoloval, takže s tím stíháním nebo nestíháním bych být tebou hodně brzdil - že ty umíš točit klíčem, to já umím taky (a pohříchu zatraceně dobře, což může řada servsimanů, co se mnou kdy dělali jen potvrdit, a dost "mechaniků" tím značně se*u), jenže já k tomu mám i rozsáhlou nadstavbu, kterou ty nemáš a nikdy mít nebudeš, leda bys šel na tu strojní VŠ dálkově. Čtením literatury o autech se sice možná dozvíš "podstatné" informace typu co je v kterém autě za motor (což já nevím a ani mě to nezajímá), ale tenhle základ a nadstavbu tím nezískáš. Ony ty kecy o tom, jak je vzdělání naprosto k ničemu jsou totiž skutečně jen kecy - kdyby to tak bylo, nikdo by se nevzdělával, a nikdo by to vzdělání neoceňoval... je úžasný být na něco "talent", ale znamená to v těhle oborech jen to, že se to naučí rychleji, a ne že něco umí sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Původně zaslal: foxo

No chlapi, tak sa nam to to rozohnuje. Nekdo meni olej v prevodovke kazdych 30tis., a nekdo 100tis. a nekdo vubec. Ale este sem nikoho nevidel pisat, ze sa mu posrala prevodovka, a tym myslim jako kolecka, zuby atd. (nemam na mysli čidla a senzory) PS: olej oxiduje hlavne pri velkej teplote, a v prevodovke najdes asi tazko neco rozpalene na 600 stupnov, jako v motore. :cool:

Každou chvíli tu někdo shání převodovku, proč asi? U převodovek k motorům řady TU se sypou pátý stupně, u převodovek k motorům řady XU zase diferáky.

To je dáno a) tím, že se v nich často nemění olej vůbec, a auta u nás mají 300tis ani nemrkneš, ať se na tacho cokoliv, b) že olej uteče přes netěsnící gufera je ho tam sotva půlka, takže ta pětka logicky odejde jako prvním když do toho oleje "nedosáhne" a navíc se na ní jezdí většinu času.

Pětkové soukolí se z výše uvedeného důvodu sype i na XU - BE převodovkách, častěji než ty diferáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jste jak malý kluci. Hádáte se, kdo ví víc:D Pokud chce své vědomosti využít, tak máte možnost zde na fóru, kdy poradíte ostatním s jejich problémem. A je to lepší, než se hádat např. kdo má jaké školy apod. Je to k ničemu a jen se štvete mezi sebou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci. Zajímavé čtení..., ale navrhuju už to nechte. K ničemu to nevede a odbíháme od tématu. Co vy na to?

Pokud můžu soudit podle mých znalostí a zkušeností, tak pokud měl někdo problémy s převodovkou, není to otázka "přejetého" oleje, ale HLAVNĚ nedostatku oleje nebo úplného vyprázdnění oleje z převodové skříně. To je logicky příčina zničení převodovky. A ne jestli někdo mění ve 30 nebo 150 tis. km...:papa

Jen říkám, že "celoživotní" náplň neexistuje. Co je to "celoživotní"? U někoho to může být 150 tis. km za 15 let nebo 500 tis.km za 10 let u služebních vozů...? A u někoho může "celoživotní" náplˇm časem představovat třeba i 40-50 let a bude to veterán...:D

PS: Ležel jsem v nemocnici s maníkem z Jižní Moravy, který řídil VW Vento diesel u taxi firmy, jež mělo nalítáno přes 1 mil. km! Bylo někde i ve "světě motorů" a prý se na to přijeli podívat i od VW. Pochybuju, že tam měl stále "celoživitní" náplň oleje v převodovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja s tebou naprosto souhlasim. Ono olej v prevodovke sa anitak neznici ako skor vytece cez netesniacu prevodovku. Olej v prevodovke prooste nie je niceny spalinami ako u motoroveho, co mi da za pravdu kazdy, ale ruku na srdce. Kolkí z vas vedia kolko maju oleja este v revodovke? 0.5l, 1l ? vedia to len ty, co ju menili takze je viac nez pravdepodobne ze ak ma auto najeto cez 150 000 a ako u vetsiny tesnost prevodovky je uz skratka adekvatni ku najetym km a tak je lepsi zvisni olej vypustit a dat tam novej a je klid. A ne se tu vadit o vzdelani jak 5 rocni kluci, radeji kdyba ste naozaj pomahali tym menej zdatnym.

[upravil dne 26.10.2007 qity3]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: klumir

Původně zaslal: oddie

Á, klasika. Na tomhle fóru působím už 6 let, a s jakou technickou úrovní, si dlouhodobí uživatelé už mohli všimnout. Je ale až neuvěřitelné, s jakou pravidelností se zde zjevují joudové, co tu nikdy nic nepředvedli, ale jen sem vlezou, musí za každou cenu někoho hodnotit. Nejsi tu takový první, a bohužel pro klub ani ne poslední. Ale mám takový návrh - co kdybys tu místo těch svých ubohých keců spíš něco předvedl, co? Ale to by stálo příliš mnoho námahy, že, o mnoho jednodušší přeci je jen lacině kritizovat, ať již technické znalosti a nebo vzdělání... a nebo by se také asi ukázalo, že vlastně vůbec není co předvádět, a že dotyčný vlastně víc neumí.

tak takové přání bych opravdu měl.

rád bych porovnal naše technické znalosti a věř,že jsem od svých 13 let nezahálel a tvrdě se věnoval všemu,co se týká motorizmu.a opravdu pochybuji,že by jsi stíhal.myslím,že můj obzor je dost široký......

ale to jsou zase jen řeči.....

PS:a zase to útočení......jen slabí takhle útočí.

BUˇD TAK HODNÝ A ZKOPÍRUJ A VLOŽ TADY ALESPOˇN JEDNU VĚTU,KDE SEM JAK TY PÍŠEŠ ZA KAŽDOU CENU NĚKOHO HODNOTIL,NEBO DOKONCE KRITIZOVAL(neberu,ale tu větu s tím aktivním blbcem,to už byla jen reakce)

Aha, tak vyjma téhle a téhle věty... hm, dobré.

Co se týče toho, jestli ses něčemu věnoval od 13 - no a co? To zajedno nesvědčí vůbec o ničem, a za druhé nejsi sám.

A srovnání technických znalostí? A copak pěkného bys chtěl srovnávat, a jak? Kdo dokáže rychleji točit klíčem? Nebo jakou máš asi tak představu o "technických znalostech" ? Co třeba Pružnost & Pevnost, Materiálové inženýrství, jaké máš třeba znalosti z chemie? Z něčeho takového jste na učňáku neměli ani základy. Z konstrukce a technologičnosti konstrukcí tak možná rychlokurs, a ještě dost mizerný, jak ty učňáky a "mistry" na nich znám... Nebo snad tohle všechno je úplně k ničemu, ve fabrice a konstrukčních dílnách o tom věděj naprostý ho*no a ten vyučenej mechanik by tohle všechno navrhl a zvládl líp, co? Byť se tímhle oborem neživím, tak jsem jej absoloval, takže s tím stíháním nebo nestíháním bych být tebou hodně brzdil - že ty umíš točit klíčem, to já umím taky (a pohříchu zatraceně dobře, což může řada servsimanů, co se mnou kdy dělali jen potvrdit, a dost "mechaniků" tím značně se*u), jenže já k tomu mám i rozsáhlou nadstavbu, kterou ty nemáš a nikdy mít nebudeš, leda bys šel na tu strojní VŠ dálkově. Čtením literatury o autech se sice možná dozvíš "podstatné" informace typu co je v kterém autě za motor (což já nevím a ani mě to nezajímá), ale tenhle základ a nadstavbu tím nezískáš. Ony ty kecy o tom, jak je vzdělání naprosto k ničemu jsou totiž skutečně jen kecy - kdyby to tak bylo, nikdo by se nevzdělával, a nikdo by to vzdělání neoceňoval... je úžasný být na něco "talent", ale znamená to v těhle oborech jen to, že se to naučí rychleji, a ne že něco umí sám.

Ano,máš pravdu,celé 4 roky,co jsem se učil na automechanika,jsem se převážně-no vlastně prakticky pořád učil a i po celých 15 let praxe-a teď to napíšu velkým,aby jsi měl radost,DOTAHOVAT A POVOLOVAT ŠROUBY NA ČAS,

já jsem zapoměl,že si nepíšu s nějakým troubou a že jsi mně už dávno prokoukl.

a omlouvám se za svoje nemístné a pobuřující názory pane iženýre,šéfkonstruktére,chemiku a skoro prezidente tohoto fóra.

:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klumir :

Za prvé : tvoje odpovědi tady na foru vykazují velké procento chybovosti.

Za druhé: když k tomu připočtu tvojí rétoriku a styl vyjadřování...

... tak bych, i s přihlédnutím k tvému, nyní nasazenému ublíženeckému tónu (!), chtěl jen říci (ať pro první nebo druhý případ), že někdy je lepší mlčeti !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl bych to takhle. Každý nechť si začne sáhnutím do svědomí a najde si na autě převodovku na ní kontrolní šroub a zjistí, jestli je na rysce , nebo pod ní.

Všichni budeme mít málo oleje v převodovce !!! :(

následně bych řešil stav doplněním a zkušební jízdou. Zajímalo by mě, v čem se převodovka s olejem na normálu liší, od té, co jsem měl dosud.

A ve finále bych ten olej vyměnil.

Speede má 306 tku v servisu, bydlí na dědině, 5-tku asi neužije, upadl mu zub na čtyřce. Asi "taky nedosáhla" do té hladiny. No a upadl zub. Zřejmě přehřátím.

Následně se dostal pod velké kolo diferenciálu a roztrhl skříň.

Možná je lepší obětovat to pjéťo za olej a je klid. On maže , chladí , tlumí a bůh vi , co ještě všechno. Tak se mějte fajn a spolehlivý Peugeoty Vám přeje KOBRA !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...