Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej v prevodovke


foxo

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

Ve Francii mi připadá, že ty auta nabouraj už v autosalonu :D

Ani bych se nedivil, protože jak jsem viděl v Paříži parkovat auta v řadě za sebou a styl vyjíždění:bojim (prostě aby vyjel tak si udělal větší místo mezi auty), tak nevím co je to za kultůru, ale bude to asi nedostatkem parkovacích ,míst:aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxo

Původně zaslal: klumir

olej v převodovce měním co 30 000 km.a mám klid.každý lepší distributor ti řekne,jaký tam patří a kolik.

Ahoj klumire, mama ma favorit, a ten ma v servisnej knizke interval 40tis. To mi chces povedat, ze P406 je na nizsi urovni jak favak???

pokud to stihnu,tak to tak dělám.najezdím ročně okolo 20 000,takže mně jednou za 1,5 roku ta pětistovka netrhá žíly(je to zvyk,ale věřím,že 40 i 50 tis km je taky v klidu).Ale nějak mi uniká význam náplně na 150 000km,když v zápětí výrobce uvádí "a nebo každé 2 roky"nebo to u převodového oleje neplatí?????Co já vím,tak každý olej při kontaktu se vzduchem(kyslík,vlhkost atd.) výrazně ztrácí mazací a ochranné vlastnosti.A potom se každý diví,že mu lehne převodovka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kolik??je fakt,že ten,co zakládal příspěvek má rv.03.to už jsou 4 roky.(a když vezmu současný trend neustálého snižování kvality vyrobených automobilů a nd.-běžel bych s igelitkou do obchodu pro olej ještě dnes.raději měním oleje,než převodovky)A co ostaní diskutující??všichni máte rv. 03?znám spoustu lidí s podoným názorem s rv.96 a podobně.to ten převoďák opravdu vydrží 10let a víc??asi jo,maximálně pak při výměně párkrát šprtne šroubovákem do výpušťáku,aby to vyteklo.ALE JE TO SAMOZŘEJMĚ JEN MŮJ NÁZOR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On má zřejmě pocit, že to co platí pro motorový olej platí i pro převodový, a zřejmě není schopen pochopit zásadně odlišné podmínky panující v motoru a převodovce - zejm. to, že v převodovce se nic nespaluje, tudíž se do převodového oleje nedostávají produkty spalování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo,mluvím o převoďáku.Už jsem psal,že souhlasím,že 40-50 tis.km asi stačí.Těch 30 000 km je prostě zvyk.každou druhou výměnu oleje v motoru prostě vyšroubuju ještě jeden šroubek navíc.A i tak by se asi mnozí divili,jak ten olej vypadá(na sluníčku se v něm krásně třpytí droboulinké kousíčky kovů)ale 150 000 km-to se mi zdá už jako zoufalý pokus o záchranu převodovky.Prostě mám rád,když je auto v pořádku-a mylím si,že mám pak daleko míň problémů,než mnozí ostatní,kteří příjdou že se jim auto "zničeho nic" pokazilo.jsem dokonce takový urpuťák,že měním co 2 roky i brzdovou kapalinu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měň si co chceš a kdy chceš, tvoje peníze, tvůj problém. Já jen podotýkám, že výměna převoďáku po 30 nebo 50tis km je u těhle Peugeotů od 205 nahoru, tudíž už víc jak 20let, naprosto zbytečným vyhazováním peněz. Já doporučuji vyměnit jej při koupi ojetiny, a pak případně při další výměně rozvodů, a i tak je to dost luxus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

On má zřejmě pocit, že to co platí pro motorový olej platí i pro převodový, a zřejmě není schopen pochopit zásadně odlišné podmínky panující v motoru a převodovce - zejm. to, že v převodovce se nic nespaluje, tudíž se do převodového oleje nedostávají produkty spalování...

Byl jsem poučen,že jízda je pro olej to nejméně škodlivé-nejhorší je prý vlhkost.

Máme na to prostě jiné názory.

PS:to by mě zajímalo,proč výrobce olejů na nový olej uzavřený v nové zapečeťěné flašce udávají trvavlivost 4 roky-mám takový pocit,že podle mnohých tam mohli napsat klidně 14let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Měň si co chceš a kdy chceš, tvoje peníze, tvůj problém. Já jen podotýkám, že výměna převoďáku po 30 nebo 50tis km je u těhle Peugeotů od 205 nahoru, tudíž už víc jak 20let, naprosto zbytečným vyhazováním peněz. Já doporučuji vyměnit jej při koupi ojetiny, a pak případně při další výměně rozvodů, a i tak je to dost luxus.

A jsme možná u toho.

Když já řeknu v práci stejné slovíčko jako ty"doporučuju" a bude to taková hloupost jako že 150000 km je v pohodě a že 10 let na výměnu je tak akorát,tak se mi taky může stát že si tu převodovku zaplatím.což se tobě tady nestane.sem totiž přesvědčený,že kdyby jsme to táhli do extrémů-myslím tím soudní znalce a uznávané odborníky v problematice PHM,tvůj názor by nepotvrdili.

sleduju hodně tvoje příspěvky a myslím si,že problematice kolem aut rozumíš.Ale tady v tomhle s tebou prostě nesouhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi opravdu svědomitý motorista! :mrk To znás děla určitě málokdo, to jsem si jistej.

Olej v převodovce se opravdu standardně mění až při větším počtu km. Pokud to dělaš častěji, je to Tvoje věc, a nic tím nepokazíš. Je to ale trochu zbytečné, protože převodový a motorový olej a podmínky panující v těchto prostorech je úplně něco jiného!

PS: Poradí mi někdo, jak sem vložit fotku ( jen asi 100 kB), prosím? Nejde mi sem fotka vložit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: klumir

Původně zaslal: oddie

Měň si co chceš a kdy chceš, tvoje peníze, tvůj problém. Já jen podotýkám, že výměna převoďáku po 30 nebo 50tis km je u těhle Peugeotů od 205 nahoru, tudíž už víc jak 20let, naprosto zbytečným vyhazováním peněz. Já doporučuji vyměnit jej při koupi ojetiny, a pak případně při další výměně rozvodů, a i tak je to dost luxus.

A jsme možná u toho.

Když já řeknu v práci stejné slovíčko jako ty"doporučuju" a bude to taková hloupost jako že 150000 km je v pohodě a že 10 let na výměnu je tak akorát,tak se mi taky může stát že si tu převodovku zaplatím.což se tobě tady nestane.sem totiž přesvědčený,že kdyby jsme to táhli do extrémů-myslím tím soudní znalce a uznávané odborníky v problematice PHM,tvůj názor by nepotvrdili.

sleduju hodně tvoje příspěvky a myslím si,že problematice kolem aut rozumíš.Ale tady v tomhle s tebou prostě nesouhlasím.

1. Výrobce interval výměny pro převodový olej nepředepisuje vůbec, takže ta představa nějakého potvrzení či nepotrvzení soudními znalci je k smíchu. Nadto není vůbec žádnou výjímkou, že potvrzení soudních znalců o jedné a též věci jsou mezi sebou v přímém rozporu, ať již jde o tento nebo jiný obor.

2. zajímalo by mě, jaké máš pro ty své názory profesní předpoklady - vzdělání v oboru atd (pokud to není tajné).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu jo, odhadoval jsem spíš vyšší... i když ten automechanik asi taky může být s maturitou, nejen jako tříletý obor. Ale dá se předpokládat, že s dalším průběžným studiem, které je pořád zapotřebí (všude, nejen tady), se názory na leccos ještě časem značně změní ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...