Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Umytí elektronů


Guest MMMMM

Recommended Posts

Potřebuji sundat elektrony a celkově je hlavně uvnitř pořádně umýt, je tam takový zaschlý černý prach z destiček uvnitř celého elektronu. Čím bych to měl umýt, stačí použít technický benzín nebo existuje něco speciálního na elektrony?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technický benzín bych na lak radši moc nedával :myslim Jde to v pohodě i vodou a hadrem krásně dolu.:super Jinak dělaj se speciální spreje na elektrony, na benzínkách jich najdeš určitě hafo, já mám takovou pěnu ve spreji, nastříkáš, necháš chvíly působit a opláchnej vodou, pak už stačí je doleštit... Přeji hodně zdaru :papa

[upravil dne 5.10.2007 Schreek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fusion: Neříkám, že může, jen mi to přijde takový dost agresivní jít na lak s technickým benzínem, ale v zásadě v tom problém asi nebude :super

Jinak když už se tu nakouslo toto téma, zajímalo by mě jestli máte nějaké zkušenosti s odstranování jemných škrábanců z ALU kol, nemyslím hluboké rejhy, s tim se nic moc nezmůže, ale takový ty drobný, od větviček apod. Dá se s tim něco dělat? A pokud ano, co se na to dá použít? Dík za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technický benzín s lakem nic neudělá. Což se ale nedá říci o některých ředidlech.

Škrábanečky (jakékoliv málo hluboké) řeším jemnou brusnou pastou a hadrem. Nanést a leštit leštit leštit. Naprosto geniální je to i na prostor u klik dveří, tam to bývá podrápané fest. A po pár minutách leštění je to jako nové.

Tu pastu jsem kupoval kdysi ve Fr v supermarketu. Tady budou mít určitě něco podobného. Jako nouzovku jsem kdysi slyšel, že je možno použít Colgate Total s mikrogranulemi, jen mám obavu, že to bude jemný až moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel.Z

Můžu se vetří s otázkou, které elektrony se nesmějí používat v zimě? Slyšel jsem, že některé v zimě se již mohou v zimě použít a nemusí mít člověk strach ze solení silnic.

Díky.

Reklamní trik aby lidi kupovali "zimní liťáky".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel.Z

Můžu se vetří s otázkou, které elektrony se nesmějí používat v zimě? Slyšel jsem, že některé v zimě se již mohou v zimě použít a nemusí mít člověk strach ze solení silnic.

Díky.

Používat můžeš všechny, ale asi to na nich bude znát, i když třeba míň než dřív. A v různé míře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leštěný jo, protože je to leštěnej hliník a někdy na něm není ani lak takže není co by ten hliník chránilo.

Ta vrstva laku na liťácích je kuřna tlustá a tvrdá, takže ochrana dobrá, jen se nesmí proškrábnout na hliník (o obrubník). Ten lak je mnohem odolnější, než ten na autě. Jestli se nepletu tak se dokonce na kolo vypaluje při vysokých teplotách.

Jak už sem někde psal, na 605 sem měl na kolech pár chytlých míst ale to kvůli tomu, že mají 16 let a byly odřený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tento problém nikdy nemusel řešit, protože jsem měl plecháče pořád a najednou Alu-kola, bomba, ale první problém je právě zima. Když to srovnám s Alu na Octávii, tam jsou čistý leštěný, ale na P406 v originálech je lak, který by měl dle mého elaktron chráni, a proto jsem si dovolil tu otázku. No uvidíme po zimě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Ja pouzivam prej na kola od Sheronu a spokojenost. Jinak ta brusna pasta (lestenka) na lak se da, myslim, v klidu pouzit taky.

tak ja som tiez jeden cas pouzival ten sprej ale nebol som s nim spokojny.mal problem vycistit ciernu usadeninu od brzd po dlhsom case necistenia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: f3Rd@

Ja pouzivam prej na kola od Sheronu a spokojenost. Jinak ta brusna pasta (lestenka) na lak se da, myslim, v klidu pouzit taky.

tak ja som tiez jeden cas pouzival ten sprej ale nebol som s nim spokojny.mal problem vycistit ciernu usadeninu od brzd po dlhsom case necistenia

tak to taky nesmis umyvat 1x za rok :D Ne, jasne ze existuji lepsi. Ja mam nove litaky, takze z tech to jde vicemene i bez spreje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ahoj,

Oživím trochu tohle téma.

Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost čím by se pokud možno šetrně daly odstranit

pásky starého lepidla po vyvažovacích závažích.:myslim viz. foto

I když jsem měl přípravek přímo na disky, tak ta špína z brzd pustila absolutně super, ale tohle né a né jít dolů. Takže sice kolečka jsou z vnitřní strany čistá, tak ty černé pásky po lepidlu to totálně kazí:grr

post-32358-1410961656041_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...