Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nadstavenie klinoveho remena


Maroš

Recommended Posts

Pokazil sa mi alternator a tak som si ho dal von samozrejme som musel povolit napinacu kladku a remen so vytiahol a neoznacil som si smer otacania ako bol remen dany.Ze to nieje dobre.Je tam zly pristup a ked som urobil alternator tak nedalo sa mi to nadstavit podla navodu pretoze tam ma byt nejaka dierka a ked je spravne napnuty remen tak pri tej napinacej kladke do nejakej dierky musi vojst 4 mm priemer tycka.Ale tu dierku nieje vidiet ani z hora aniked som dal dole podblatnik.Mam pocit ze to je moc volne lebo pri nizkych otackach kmita remen na spodku a zvuk ako traktor.Ako na to?Fakt tu dierku na nadctavovanie nieje vidiet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom,či zmena smeru otáčania remeňa môže byť problém neviem argumentovať.Chcem ti iba poradiť s tým napínaním remeňa.Podobný problém som riešil nedávno na mojej 306-ke.

Tiež som tam žiaden otvor nemohol ,,nahmatať,,.Starý remeň som dal dolu tak,že som odmontoval napínaciu kladku.Je to koleso s hladkým povrchom ktoré má v čele štvorhranný

otvor na napínanie.Až po jeho demontáži som zo spodu auta videl ten otvor.Bol dosť vzdialený od otvororu v odpruženej napínacej kladke o ktorej píšeš.Je to spôsobené tým,že starý remeň je už vyťahaný.Aby som mohol celú procedúru montáže urobiť,musel som zo spodu heverom napínaciu odpruženú kladku natlačiť na ten spomínaný otvor,a tým som vyriešil celý problém.Iným spôsobom som to nemohol docieliť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...