Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306,bliká kontrolka airbag


Rowdy

Recommended Posts

Kdyby si to nemohl najit :D : konektor od postranich bagu je pod sedackou ridice a spolujezde je oranzovy, lol: ted sem zmatenej jestli neni zlutej, ale to mas jedno :D , proste je rozpoj a zase zapoj! Potom tam vedou dalsi kabely k piropatrobam, ty muze taky rozpojit a zapojit, proste vsechny konektory rozpoj a zapoj :super , zahejbej s kabelama a uvidis melo by to pomct, pokud ani to ne, budeme to resit dal, muze ti blikat jeden s prednich bagu a tam je to slozitejsi :D tam se pouziva kastlik jako lek :D:D:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...
Návštěvník

Čau, stejnej problém, když nastartuju začne hned blikat airbag, diagnostika mi vyhodila chybu Detonátor airbagu řidiče - rozpojený obvod.

Divný, že auto mám asi dva měsíce, začalo to blikat po týdnu od koupě, po 14 dnech přestalo, od tej doby klid, no a včera to zase začalo.

Nějaký rady kdo je nejpravděpodobnějším kandidátem?

A co je ještě divnější, asi pět týdnů zpátky jsem řešil problém s tím že se přestával vstřikovat benzín, v tej době to začalo nějak blikat, vyměnil jsem MAP senzor, a kontrolka taky tak nějak přestala blikat, no a tři dny zpátky jsem při jízdě pocítil takový drobný škubnutí, který bylo docela podobný tomu co to dělalo s tím vadným MAP.

Je možný že to je všechno velká náhoda, nebo je to auto nějak prokletý? :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mas bocne bagy, pohladaj konektor pod sedackou vodica. Bud treba ocistit a napruzit kontakty v konektoroch, alebo niektori strihnu konektory a bud to zospajkuju, alebo daju \"cokoladu\"(hodne neprofesialne riesenie - neprefeerujem!).

Ak nemas bocne bagy, tak to bude bag vo volante. Tam je kruzok, ktory zabezpecuje kontakt pri otacani volantom a tam je pravdepodobne zly kontakt. Uz sa to tu riesilo aj s fotkami.

Castejsie to robia vsak tie bocne bagy (ak ich mas).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělají to i konektory pod sedačkama, které vedou k předpínačům pásů. Takže i když máš jen přední airbagy, tak problém bývá pod sedačkou.

A někdy se může stát, že si dotyčný vypne airbag spolujezdce, a pak dva měsíce hledá závadu, která není:D. Se mě stalo:D

[upravil dne 13/1/14 11:12 od Roman Bazi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusil som uja googla poprosit, nech da tip, ako sa odobera volant, takze skus pozriet napriklad tu:

aj ked to vlakno je o vyberani celej palubovky. No aj tam davaju dole volant.

Alebo: http://306oc.co.uk/forum/archive/index.php?thread-9712.html

http://www.club-306.com/topic/22098-steering-wheel-removal-and-fitting/

Na tych fotkach ten kruzok vidiet, ked sa da dole bag..

Ale ako ti radili, skus pozriet najskor tie konektory pod sedackou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Konektory pod sedačkama už dávno nejsou, tam je to už dávno proletovaný, a řikám že diagnostika hlásí chybu detonároru předního pytle.

Btw, co je špatnýho na čokoládě? Já jen že tak opravuju 90% závad na elektroinstalaci :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw, co je špatnýho na čokoládě? Já jen že tak opravuju 90% závad na elektroinstalaci :-D

V prvom rade to nevyzera profesionalne ;) nuz a ked potrebujes \"cokoloadovy\" spoj viackrat rozobrat, tak sa vodice spravidla zlomia a potrebujes odizolovat dalsi kusok vodica. Pre lankove vodice by sa mali na skrutkove spoje pouzivat dutinky, ale malokto ich ozaj aj lisuje. Tiez je takyto spoj koli hmotnosti cokolady citlivy na mechanicke otrasy a ak sa cokolada niekde mechanicky neupevni, mozu sa vodice odlomit.

Origo je origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Hm tak dneska jedu, rupne mi ve volantu, někde pod levou páčkou, kouknu na přístrojovku, a už zase nebliká. Ale nevim jestli to před tím rupnutím blikalo nebo ne, toho jsem si nevšimnul. Takhle se to opakuje už asi po druhý nebo třetí. Vždycky rupne pod tou páčkou, kouknu na přístrojovku, kontrolka nebliká, a třeba za pár týdnů se zase rozbliká.

Divný že mi ten volant rupne vždycky na stejným místě, asi 20 metrů od baráku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím. Nechtěl jsem zakládat nové téma, protože vím, že tohle je poměrně častý problém. Nicméně k věci - pořídil jsem si 306 a taktéž mi bliká kontrolka airbagu. Četl jsem, že nejlepší řešení je konektory pod sedačkou spojit dohromady. Nejsem ale zrovna kvalifikovaný k podobným věcem, proto bych se chtěl zeptat, jestli nevíte o někom/nějakém servisu v Praze či okolí, kde by tento problém uměli vyřešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...