Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

co do chladiče


Nerina

Recommended Posts

Potřebovala bych doplnit kapalinu do chladiče, ale nechce se mi tam lít jen obyč. destilku. Jak jsem zjistila, tak i fridexů je vícero... mám 307, 1.6. benzín, co tam kdo lil v minulosti netuším. Předem díky za rady na můj zřejmě stupidní dotaz.:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dá se říct že existují jen dva druhy fridexů normal a na litinové motory. Jen je vícero výrobců, stejně jako u olejů, ale složení musí být stejné dle nějaké směrnice. Pokud se bojíš že to smícháš, tak to vypusť a nalej si tam novou směs. Jinak samozřejmě do peginy fridex na litinu. Myslím že v origo servisu ti to změří jaký poměr fridexu máš ve vodě (měřák se dá i koupit v autodílech) a dolejou origo kapalinou, což pokud bylo auto servisováno v peugeotu tam pravděpodobně lili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se kapalina jen odpařila , stačí dolít destilovanou vodou, neboť fridex se neodpařuje. Pokud vytekla , tak směsí v potřebném poměru. Obyčejnou vodou jen nouzově, při častém dolévání zanáší chlazení vodním kamenem! Fridexu jsou 3 druhy . Červený , moderní s 5ti letou vým.lhůtou , modrý, zelený a podobné odstíny pro hliníkové motory s 3letou vým.lhůtou, obyčejný bezbarvý pro staré motory. Červený není mísitelný s žádným jiným, modrý a bezbarvý jsou vzájemně mísitelné , ale ne do motorů s hliníkovou hlavou. Výměnná lhůta nesouvisí s odolností proti mrazu , ale s účinností proti korozi chladicí soustavy, která se časem snižuje.

Do 307 pravděpodobně pouze červený, jiný se dnes už asi do nových vozů nepoužívá.

[upravil dne stanley.hl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mrkni se tady na tema (popraskana hlava) potom kdyz se ti stane tohle, tak uz to neva :D

Ale ja bych tam vodu nelil, ja sem jen malinko dolival destilku kdyz me trochu vytekla voda z topeni co sem menil, ale na podzim necham komplet vypustit v peugeot servise a necham tam nalejt kapalinu , ktera tam ma bejt. Oni budou vedet , jen doufam ze si za to nenauctujou 1500Kc :D:aut , jelikoz litr kapaliny kvalitni na hlinikove motory sem videl za 250Kc litr, no do chladice bude asi litru 5? :myslim tak pocitam tak nako stou 1000Kc :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. VYpouštět určitě nebudu, to je na mě trochu složitý manévr. Jelikož se v létě prostě odpařilo, šplíchnu tam nakonec destilku a v zimě má Mazlik naplánovanou údržbu, tak ať se s tím nějak poperou v Pegueotárně. Já se pak poperu s tím účtem:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obyčejnou vodu jenom v krajním případě.

To je jak když sem se jednou ptal na benínce kde mají destilovanou vodu, že to chci do chladiče (nemohl sem ji tam najít) a chlapík mě řekl "Venku si ulijte z těch kyblů na čištění oken." tak sem málem omdlel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky potřebuji vyměnit náplň v chladiči - už tady na fóru byla řeč o proplachování ( tuším, že někdo doporučoval citronku ). Mám v originál příručce napsáno : PROCOR 3000 nebo REVKOGEL 107, -35°C, cca 6,5 l. Co to je za chladičku a tam tedy mám dát? Díky a přeji hezký den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vodu, tak jedině destilku! Normální vodu jen v krajní nouzi a na krátkou dobu. Normál voda je "tvrdá", obsahuje soli Ca a Mg, které pak teplem z vody vypadnou jako vodní kámen. Vodní kámen je potvora....! :D To pak nezbyde nic jiného, než-li nalít do systému něco kyselého a dát motoru sbohem...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...