Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna náplně v klimatizaci


Xonik

Recommended Posts

Čeká mě výměna náplně v klimatizaci. Během asi týdne to postupně přestalo chladit. Můžete mi napsat jaké máte názory na to jestli nechat klimu naplnit a vydesinfikovat u lepšího ledničkáře a nebo hledat nějaký lepší autoservis, kde to dělají. A taky by mne zajímalo jestli to chladivo co tam dá ledničkář je stejně účinné jako to co tam dají v servisu. Děkuji za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží jak moc na tom chceš- a můžeš ušetřit. já bych jel ale do servisu. nevim jestli ti ledničkář odhalí zanesený filtr, miniaturní netěsnost systému, špatný gumičky a tak. myslem že investice cca 1100 se vyplatí servis na klimy. přece jen to neplníš každý rok... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ladis307

záleží jak moc na tom chceš- a můžeš ušetřit. já bych jel ale do servisu. nevim jestli ti ledničkář odhalí zanesený filtr, miniaturní netěsnost systému, špatný gumičky a tak. myslem že investice cca 1100 se vyplatí servis na klimy. přece jen to neplníš každý rok... :)

nie je servis ako servis za 1200SK, uz som pocul ze zoberu 1200 a urobia menej ako inde za tie prachy. Ale radsej sa popytaj co presne je v tej cene.

vakuum, novy plyn, skuska tesnoti atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to zhodnotit. Nyní mám nabídku z AutoQualt Choustníkovo Hradiště u Dvora Králové na akci čištění klikatizace s výměnou. Výměnu prý dělají reciklací. Tzn. Vypustí vše, přefiltrují a doplní. Zkontrolují netěsnost a je to! Cenu neznám. Cena za pohé čištění je nyní v akci za 650 Kč. Moooc by mě zajímalo kolik u nich stojí čištění normálně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl plnit u toho Ledničkáře. Ale takový celkem ochotný a vypadalo to tak že ví o čem mluví. Tak říkal že ta náplň do klimy je stejná jako v servisu. Ale že se tam musí dát to co tam příjde. A prej on má těch náplní více. Jmenoval mi vícero názvů a typů. A říkal že v servise mají třeba 2 a tak tam fouknou to co mají. Další věc je že říkal že v servise mají automatické strojky na to. Takže to připojí a udělá to vše samo. A prej to jen nějak přečistí a foukne zpátky. Ale víc tomu nerozumím. Takže asi tak moje zkušenosti. Dále mi nabízel nějaké UV barvivo, kdyby ta náplň unikla tak on to nasvítí UV světlem a uvidí kde to uniklo. Ale chtěl za to další 300 kč. Jinak teda klima mi už funguje na 100 procent a jsem zase max. spokojený. Takže příště k tomuto ledničkáři půjdu zase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na opravu klimy je lepší jet do servisu , kde se jimi zabývají. Zajedno mají předepsané chladivo, dnes nejčastěji R134a, jsou vybaveny automatickými plničkami , které staré chladivo odsají , regenerují , t.j. zbaví mechanických nečistot a vlhkosti a znovu doplní, doplní i trochu oleje do kompresoru a dle potřeby přidají i reflexní přísadu pro zjištění netěsností a to zcela bez zásahu obsluhy. Klimatizaci desinfikují specielním sprejem , který odstraní zápach ze zahnívající kondenzované vody v klimě. Důležité je též vyměnit kabinový filtr, který filtruje vzduch , aby v klimě nebylo bláto a nesnižovala se výkonnost systému , zvýšením odporu pro nasávaný vzduch. Možná se cena přes 1000,-Kč zdá někomu drahá , ale jen cena desinfekčního spreje činí cca 400,-Kč. Tam kde plní klimu za ceny pod 1000,- , většinou desinfekci neprovádějí. Udává se roční únik okolo 10% chladiva při normálně těsném systému a proto jednou za 3 roky nikoho nezabije si nějakou korunu za kvalitní servis zaplatit. Ještě k tomu chladivu. Servis tam nefoukne jen tak něco co má, ale jen to , co tam patří, aby nedošlo k poruše systému nevhodným chladivem, a to je dnes většinou zmíněné R134a .

[upravil dne stanley.hl]

[upravil dne stanley.hl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kabinovy filter???

ked to chapem dobre, tak to neni ani pelovy filter, ani vzduchovy filter hej??

otazka, na 206-tke okrem peloveho a vzduchoveho filtra je este nejaky iny filter?

pretoze sa mi stalo ked prsalo, tak sa mi zahmlievalo okno a to som fuukal na to fakt 3jkou a mal som dobre nastavenee aj smer, len na prednee okno :)

vie niekto s tymto poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...