Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Koncovka výfuku O.B.A.


Dundee

Recommended Posts

Chlapi, potřebuju radu.

Dneska jsem jako opožděný dárek dostal navařovací oválnou koncovku výfuku (tu jsem vždycky chtěl), ale má malý háček: je v ní polohovatelná laděná vložka (viz. foto).

Nechci brutální řev, spíš decentku (nejen kvůli malýmu) a tak se ptám:

Bude decentnější zvuk s vložkou blíže k tlumiči nebo spíše s vložkou na vnějším konci?

Čistě teoreticky si myslím, že když posunu tu vložku na kraj koncovky (dál od tlumiče), tak se zvuk nebude mít kde rozléhat (v koncovce) a tudíž by výsledný zvuk mohl být decentnější. Nerad bych tu koncovku několikrát řezal z tlumiče (přeci jen je 13 let starý) a laboroval;)

Celý tlumič jsem nechtěl z toho důvodu, že u něj se v případě potřeby zvuk moc upravit nedá, když mám holou rouru od parohů až dozadu;)

Díky za každou radu:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Chlapi, potřebuju radu.

Dneska jsem jako opožděný dárek dostal navařovací oválnou koncovku výfuku (tu jsem vždycky chtěl), ale má malý háček: je v ní polohovatelná laděná vložka (viz. foto).

Nechci brutální řev, spíš decentku (nejen kvůli malýmu).......

A kde že má bejt to foto???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že ať to švihneš na jakýkoliv konec, tak zas takový rozdíl ve zvuku to nebude. A vypadat to bude určitě lépe spíše na vnějším konci. :roll

Já měl ještě na GTI taky navařenou koncovku na obyčejném tlumiči a je to opravdu spíš vizuelní než zvuková změna a to jsem tam měl jiné bago ;) Jak řekl můj mechanik to auto si jenom tak poprdává. Poznat to bylo, když jsem stál venku za autem v interiéru jsem nepoznal nic :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čeče ja měl koncovku na scorpiu taky měla tu vložku,dal jsem ji na konec a prdělo to jak nějakěj remusak. a při prudkem sešlapnutí plynu to zabublalo barytonem .na 450 kaček až moc good. ja bych řekl že je jedno kam tu vložku dáš, hlavně si pohlidej at ta koncovka nepřesahuje naraznik, to je pak pěst na oko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vložka by měla být blíže tlumiči -> jinak to vypadá idiotsky a zvuk bude beztak stejnej, ať je, kde je ... rozdíl by byl, jenom, kdybys to dal před tlumič, nebo za, ale takovéhle malé vzdálenosti, jako máš v merku ty nebudou mít vliv ... Jinak jak psal Pet.r ... tak to nesmí přečnívat délku vozu (hlavně kvůli ostrým hranám);)

[upravil dne 3/8/2007 Neon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Sem si před pár dnama upravoval nárazník tak, aby byl podle koncovky. Mám to zfotit?

Určitě ano;)

stalmik: Fotka bude určitě a možná i z průběhu prací;) Jsem na to zvědavej, koncovka jde na původní originál tlumič (7/94):mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak momentálně je to v tédle fázi.

Já sem totíž kdysi měl dvojitou koncovku, podle které to bylo vykrojený, pak sem koupil tu 90mm a dopadlo to hrozně tak mě to štvalo a chtěl sem to spravit. Tvaru sem docílil tak, že sem nastavil tlumič aby koncovka byla tam kde ji chci, pak sem ji obalil takovou tou stavební zelenou pěnou (na plovoucí podlahy mám dojem) aby byl mezi nárazníkem a koncovkou zhruba 4mm fuk. To sem obalil páskou aby se k tomu nepřilepila pryskyřice, protože zezadu sem to lamnoval. No a jak to uschlo tak sem to zpředu zakitoval, vyndal celej tlumič a doladil (proto tam teď ten tlumič není). Ještě to musím nalakovat.

0308071701fl0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chuck11: Ty máš benzín, tudíž ti cestou překáží katalyzátor a možná ještě jeden tlumič (to nevim), kdežto já mám od parohů rouru až dozadu;) Tam bych řekl bude efekt trochu jinej, uvidíme :mrk

Fusion: Pěkná práce, jen aby ten laminát nezačal praskat:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

neuřízl jsi to mooc?

Právěže málo;) ještě musí pryč kousek rantlu a pláště, připasuje se koncovka, vzniklý díry se zaplátujou, pak se zkrátí koncovka na potřebou délku, navaří a nakonec půjde celej tlumič do černý vypalovačky:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: Pe.Tr

neuřízl jsi to mooc?

Právěže málo;) ještě musí pryč kousek rantlu a pláště, připasuje se koncovka, vzniklý díry se zaplátujou, pak se zkrátí koncovka na potřebou délku, navaří a nakonec půjde celej tlumič do černý vypalovačky:super

hm zajimave ,počkam si na vysledek ,jsem dost zvědavej na ten zvuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

hm zajimave ,počkam si na vysledek ,jsem dost zvědavej na ten zvuk

To je nás víc. Začínám vážně uvažovat o otm, že si pro kámoše dojedu, ačkoliv nemám zadní tlumič a tudíž při nastartování vzbudim děti v okolí 5ti kiláků:myslim:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...