Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ventilátory u 306


Madilka

Recommended Posts

Přeji hezký den,

při pomalé jízdě(obce,kolony) ve vedrech mi teplota vody vyleze až na hranici červného pole. Při vizuální kontrole jsem zjistil že se na chladiči točí pouze pravý větrák(z pohledu řidiče).

Zajímalo by mě zda oba ventilátory slouží k chlazení vodního okruhu nebo má jeden z nich souvislost s klimatizací(např.chlazení výměníku) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ventilátory jsou postupně spuštěny v závislosti na teplotě(postupně) a pokud máte klimu tak je to spojené s chlazením chladiče klimatizace,např.u stojícího vozidla. se zapnutou klimou...(je to ovládaný teplotním čidlem v chladiči a relátky a na klimu tam je ješte Bitrom..):myslim:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim si ,že je to docela pozdě,když zapnou až když je teplota u červeného pole. Mě zapíná už na poslední čárce posledního prázdného pole před červenym.To zapne jeden a chvilinku po tom/

asi dva milimetry/zapne druhej,to je asi 85-90°;:papa:super

-------------------------------------------------------------------------------------------------------Naše žabička 306ka,1.6ka miláček naší rodinky:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Madilka

Přeji hezký den,

při pomalé jízdě(obce,kolony) ve vedrech mi teplota vody vyleze až na hranici červného pole. Při vizuální kontrole jsem zjistil že se na chladiči točí pouze pravý větrák(z pohledu řidiče).

Zajímalo by mě zda oba ventilátory slouží k chlazení vodního okruhu nebo má jeden z nich souvislost s klimatizací(např.chlazení výměníku) ?

Co já vim, tak tam jsou dva ventilátory proto, aby jeden (pomaloběžný neboli nízkootáčkový) sepnul při nějakých 95 °C a druhý vysokootáčkový sepnul, když ten první nestíhá a auto se stále přehřívá. To je potom už hukot. Já to mam vyřešený tak, že mi na 95 °C sepne hned ten druhý a ten první mam bez užitku a neni problém...Ale donedávna mi nefungoval ani jeden a to bylo potom překvapení, když jsem v Hradci za kruháčem u Prachárny začal vařit...teď je vše o.k. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem zjistil že pravý zapíná taky při zapnuté klimatizaci-zdá se ale divné že se roztočí hned na maximum cca po dobu 7 sekud,pak zase vypne a po chvíli opět zapne,čekal bych že bude chladit pozvolna.

Ještě zkusím zjistit zda se bude točit cca při 90°C, při vypnuté klimatizaci.

Vypadá to ale že ten levý(je funkční) nezapne ani na hranici červ.pole,zřejmě vadné čidlo. Nevíte někdo kde jsou čidla umístěna ? Zdálo se mi že jsou nějaká tři čidla umístěna u termostatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem to zkoušel, po odpojení horního(zelený) spadne ukazatel teploty.níže hnědý po odpojení spustí pravý větrák,pod ním je ještě jeden, ten jsem ještě nezkusil. Ale vypadá to že ten hnědý asi nefunguje,zkusím se na něj pozeptat a sehnat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj lidi,tak jak koukam,nemam problem s chlazenim jen ja.Mam GTI-6 a nevim ani,kde mam nejaka cidla hledat.Akorat vim,ze v miste pod znakem jsou 3 zatezove rele.Dve vedle sebe zelene barvy,a jedno pod nimi cerne barvi,a od nich vedou draty primo k ventilatorum.A jeste od tech rele to tahne nekam k motoru,ale je tam tak malo mista,ze tam nic jineho nevidim.Takze ani netusim kde jsou cidla,jestli je zvlast na teplotu budiku,a na sahary taky jine.No,mimo jine tady je muj prvni dotaz :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...