Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Mé zkušenosti s kolama na střeše


JarryC

Recommended Posts

Tak se chci s váma podělit o moje zkušenosti s jízdou s kolama na střeše.Mám Peugeot 307 1.6 benzín 80kw.Z počátku jsem zamýšlel umístnit kola (většinou pouze 2) na 5té dveře,z důvodu úspory phm a také kvůli montáži,ale pořát se mi to něco nepozdávalo.Ty lepší držáky se mi zdáli dost drahé a ještě pár mínusů jsem pořád na tomto uchycení kol shledával.Na dovolenou do Jižních Čech jsem vyrazil s kolama na střeše.Hned na začátku cesty jsem byl mile překvapen,že auto jede dost svižně(před Peugeotem jsem měl Felicii) i na dálnici.Na tempomat 130,mimo dálnici 90 a úplně v pohodě,akorát na PP se spotřeba na dálnici pohybovala okolo 10-12l/100km,mimo dálnici 8-9l/100km.Po příjezdu do Nové Bystřice cca. 260km mi ukazoval PP průměr 8.1l/100km,což si myslím není tak hrozné,když bez kol to ukazuje průměrně tak 7.2l/100km.Tak si myslím,že jestli se někdo rozhoduje jako já,kam s kolama,tak asi neprohloupí,když je dá na střechu.Třeba budou moje zkušenosti s kolama na střeše někomu dobré a možná,se mnou mnozí nebudou souhlasit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zrovna řeším. Ale od řešení na střeše mě odrazuje několik věcí:

1. vyšší spotřeba

2. vyšší profil auta (omezení)

3. 307 SW je docela hodně vysoký auto, já zase nižší, takže z toho pramenící obtíže při připevňování

Plusem naopak je podstatně nižší cena střešních nosičů a to, že ty kola nejsou položený přímo na karoserii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: toro

to JarryC: Co jsi použil za příčníky?

S tím jsem měl trochu potíže,protože jsem si původně koupil originály.Ty mě ale velmi zklamali svou "nepevností a hvízdáním" tak jsem nelitoval 1990Kč a zakoupil Jetbag.V prodejně mi řekli že to jsou původně starší Thule,ale že snad prý prodali licenci.Montáž tvá trochu déle,ale jsou super pevné,zatáčky jsem projížděl jako bych jel bez kol.Mají obdelníkový průřez,takže na ně pasují snad všechny nosiče kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Já to zrovna řeším. Ale od řešení na střeše mě odrazuje několik věcí:

1. vyšší spotřeba

2. vyšší profil auta (omezení)

3. 307 SW je docela hodně vysoký auto, já zase nižší, takže z toho pramenící obtíže při připevňování

Plusem naopak je podstatně nižší cena střešních nosičů a to, že ty kola nejsou položený přímo na karoserii.

1.spotřeba se mi zas tak moc vyšší nezdá.

2.s tím profilem máš pravdu,ale do "šáší" s takovým krásným autem už nejezdím:D

3.já jsem zase vyšší postavy,takže v poho

Nezapomeň zvážit při montáži na tažné nebo na 5té dveře nebezpečí při couvání,ťukec v koloně a když zaprší,tak nevíš jaké barvy máš kolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přispěju svou troškou do mlýna. Příčníky mám origo "pežoťácký", držáky kol od "piccola". Jel jsem s tím z JH do Slezských Beskyd a z5. Cesta v pohodě, zpátky celou cestu proti větru. Dokonce to vydrželo rychlost 150km/h. :o:o:o:super a neulítlo to.:mrk:D:mrk:mrk. Kdyby byl Jean ještě o 10cm vyšší, musel bych s sebou vozit ještě nějaký štokrdle abych posadil kola do držáků.:roll . Pro zašroubování držáku na štangli musím otevřít dveře a stoupnout si na práh.:potlesk:potlesk:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...