Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vůle v řízení 406


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Tak mi dnes v servisu objasnili příčinu bouchání od podvozku, je vůle v řízení na hřebenu. Chci se zeptat jestli je to po 144000km normální a taky to že se to projevuje asi poslední měsíc, předtím byl klid. Když jsem na to koukal tak mi ta vůle přišla dost velká, tak mi není jasný proč by to nebouchalo už před tím. Když je auto studený tak to tluče celkem dost, jakmile se ohřeje tak to skoro přestane. Dá se to vymezit přidáním podložek, nebo se s tím dá dělat něco jinyho. Řekli mi že se do řízení žádný nahradní díly vubec nedodávají. Jen ta sada co podpírá hřeben, podložky pružinka těsnění a ten palec. Jen ty podložky stojí 300kč, ale těžko říct jestli by to pomohlo:(

[upravil dne 5/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Možné to je. Na mazdě začal poklepavat hřeben řízení ve 120tis. km Řešením je vyměnit celé řízení... Jezdíme s tím dál a žádný problém. Jen občas to poklepe....

Hm asi mě jinýho nezbude, než to nechat tak, jen mě to šíleně rozčiluje. A 10.6 jdu na TK a docela se toho bojim:( Radši bych s tím něco udělal

[upravil dne 5/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: MPavel

Možné to je. Na mazdě začal poklepavat hřeben řízení ve 120tis. km Řešením je vyměnit celé řízení... Jezdíme s tím dál a žádný problém. Jen občas to poklepe....

Hm asi mě jinýho nezbude, než to nechat tak, jen mě to šíleně rozčiluje. A 10.6 jdu na TK a docela se toho bojim:( Radši bych s tím něco udělal

[upravil dne 5/6/07 Radek Hurvajz]

Nevím jak až moc ti to poklepává, ale na mazdě jsme nikdy neměli problém s technickou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a neni to jen ulozeni hrebenove tyce ? :)

vuli na kloubech nebo ozubeni poznas ze to klepe i pri malem, resp. sebemensich otoceni a melo by auto trosku plavat

vuli v ulozeni hrebenove tyce poznas, ze to klepe az pri silnejsim zatahu volantu, ale na samotnou presnost rizeni to nema vliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

A je to určitě hřeben? Nejsou to jen vnitřní klouby na spojovačkách?

Nejsou to klouby, měli dole prachovku a bylo viděl jak se ten hřeben pohybuje. Původně taky mysleli na ty klouby na spojovačkách. Je to celý nějak divný, klepe to poslední měsíc, před tím nic. Na hřebenu pod prachovkou bylo vidět docela dost žlutý vazelíny. Další divná věc je že ten orbitrol sákne nějak víc než dřív. Nechápu to. Podle tý vazelíny bych řek že s tím řízením někdo už něco dělal.

Rimmer: Řekl bych že to na místě je poznat až když hodně vezmu za volant, pokud budu jen tak lehce točit tak tam nic není. Přesnost řízení je dobrá. Jinak pokud jedu po větších boulích ráno z práce z parkoviště tak to bouchá hodně. Jak se to zahřeje tak se to zmírní, třeba když večer na to parkoviště zajíždím tak je to skoro dobrý, něco tam je slyšet ale jen málo. Ráno když je to studený a vyjedu po normální silnici tak to bouchá míň než na tech boulích ale je to docela slyšet.

Ještě by mě zajímalo po kolika cca tis. km u 406 muže takhle odejít řízení, V Peugeotu ve Vrchlabí kam jsem volal pro info řikali že se s tím prakticky nesetkali

[upravil dne 6/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A 10.6 jdu na TK a docela se toho bojim:( Radši bych s tím něco udělal

[upravil dne 5/6/07 Radek Hurvajz]

Ja som tiež objednaný na 15.6. :D:D

Ale riadenie zatiaľ v poho!

Akurát očistím motor zospodu od oleja lebo niekde to slimačí. Ale zase ho nemusím dolievať.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Přidána podložka o síle 0,22 mm, vypadá to že to je snad dobrý. Zajimalo by mě kterej chytrej člověk přede mnou to vymezil čtverečkem papíru. Jinak podložek jsem musel koupit celou sadu:(, jedna se koupit nedala, takže mám zásobu;)

[upravil dne 21/9/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...