Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DOVOZ AUTA


f3Rd@

Recommended Posts

Cau, vim, ze uz se to tu nekolikrat resilo, ale kdybych mohl poprosit o strucny prehled.

Co je potreba vyridit v nemecku - prevozni znacky, pojisteni atd. Taky jsem slysel ze na pravozni znacky muze jet v aute jen 1 clovek? - je to pravda? Kolik asi tak budou vydaje v Nemecku (bez ceny auta)?

A jak je to s prihlasenim u nas? Kam jit nejdriv?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Převozky: Wegwerfkennzeichen mit befristeter Gültigkeit, es ersetzte das früher für Überführungen genutzte ovale Zollkennzeichen. Monat und Jahr der maximalen Gültigkeit sind auf dem roten Streifen am rechten Rand eingeprägt.

Vydaje v nemecku jsou do 190 eur (radsi pocitam s rezervou, jinak to byva cca 90 eur pojisteni, 20 eur vylisovani znacek, 50 eur ukony na uradu).

V CR napred na dovozovou technickou, tam mozna budou nektery veci chtit dolozit z manualu, staci nemeckej (napr. spotrebu, hmotnosti apod). S dokladama z STK na urad na dovozy, vyplnit zadost o vydani ceskeho TP, dat jim nemeckej TP a doklady z STK a maj mesic na vyrizeni. Celkovy naklady na prihlaseni tady jsou do 5500 Kc, pokud to jde legalni cestou vse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neslo by tohle cesky?

Wegwerfkennzeichen mit befristeter Gültigkeit, es ersetzte das früher für Überführungen genutzte ovale Zollkennzeichen. Monat und Jahr der maximalen Gültigkeit sind auf dem roten Streifen am rechten Rand eingeprägt.

:myslim

EDIT: Kdyz jsme u toho, myslite ze se tam domluvim anglicky? Nebo lamanou nemcinou?

[upravil dne 12/5/07 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako zkusit to muzes, ale pravidlo to neni.

volne prelozeny podstatne body: "Vyvozni znacky s omezenou dobou platnosti, mesic a rok ukonceni platnosti jsou vyznaceny v cervenem pruhu na prave strane." Pak tam je, jak to vypadalo driv, ale to te zajimat nemusi. Na ty osoby bych hodil dotaz asi na miste, ale ja bych v tom problem teda nevidel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se domluvy týče, tak Němci anglicky většinou umějí, ale jsou trošku vlastenečtí, tak určitě budou preferovat lámanou Němčinu ...

Jinak FX - nevíš, jak mají otevírací dny na úřadech v Německu (doufám, že úterky mají otevřeno) a jak se ten úřad řekne v Němčině??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neon: Landratsamt, do 12ti by mít měli, někde i odpoledne, ale jak kterej den. Nejlepší je pokud máš něco vyhlídlého, zeptat se bazarníka. Většinou ochotně řeknou, který den mají a který ne. Tam co jedu ve středu, mají denně do 12ti a tenhle čtvrtek mají zavřeno.

EDIT: Jinak Neon má pravdu. Bazarníci často anglicky mluví a pak třeba i pomohou se získáním převozek, ale pravidlo to taky být nemusí. Hlavně na úřadu pak někdy dělají že nerozumí...

[upravil dne 14.5.07 Fx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

No ... my máme vyhlídnuto 5 aut. Plánujeme, abychom byli v Německu v 8:00, takže by se to do 12ti dalo stihnout... Jedeme zítra. Jenom doufám, že mě pustí do Němec s foliema ... jsem zvědavej ... :nevim

Kamarád má úplně neprůhledný fólie a pustili ho v pohodě. Nebo jet přes hranice s otevřenýma oknama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

No ... my máme vyhlídnuto 5 aut. Plánujeme, abychom byli v Německu v 8:00, takže by se to do 12ti dalo stihnout... Jedeme zítra. Jenom doufám, že mě pustí do Němec s foliema ... jsem zvědavej ... :nevim

No tak pak poreferuj co a jak jsi tam zarizoval a jak to probihalo?

Nevite jestli maji v nemecku taky uredni dny pondeli a streda jako u nas???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: Neon

No ... my máme vyhlídnuto 5 aut. Plánujeme, abychom byli v Německu v 8:00, takže by se to do 12ti dalo stihnout... Jedeme zítra. Jenom doufám, že mě pustí do Němec s foliema ... jsem zvědavej ... :nevim

No tak pak poreferuj co a jak jsi tam zarizoval a jak to probihalo?

Nevite jestli maji v nemecku taky uredni dny pondeli a streda jako u nas???

I u nás mají úřední dny naprosto různě, to že u vás zrovna mají zrovna pondělí a středu vůbec neznamená, že jinde to mají stejně. Natož pak v o hodně větším Německu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Tak zitra vecer vyrazim, doufam ze neco vyberem...

Tak vybrali jste??

Já mám jenom jednu novou zkušenost a to, že na úřadech už (prá je to od března 07) nepotřebují pro získání převozek a pojištění vidět auto, což práci o dost usnadní ... :super

Jinak je opravdu otevřeno všude jinak a stejně je lepší si na úřad zavolat, protože bazarník nám řekl, že mají do 16:00 a ten den měli zrovna do 15:30 ... Jinak většinou mají od 08:00 - 12:00 - 14:00 - 16:00, ale jak psal Oddie není to pravidlo, ale na dvou úřadech to bylo totožné ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...