Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lambda sonda - záhada


Petr X

Recommended Posts

Původně zaslal: Ferry

jo a k te vaze vzduchu, ta je jen u dieslu, u benzinu je MAF sensor, je zespodu tech parohu sani, az za klapkou vzduchu. Pri spravne funkci by se melo mezi 1 a 2 kontaktem namerit 1 az 4V

1) takze kdyz mezi kontakty pripojim voltmetr, tak na volnobeh nenamerim min nez 1V a pri pridani plynu nenamerim vic nez 4V? chapu to tak spravne?

2) nebo to neni zavisly na otackach a proste to napeti ruzne kolisa a nesmi presahnout 1-4V?

3) kdyby ten maf senzor byl spatnej, tak bych nenameril nic?

4) co je ta cervena kulicka tesne pres skrtici klapkou? :) tusim, ze nejaky snimac, cidlo ... :)

4) jen tak mimo misu ... uz jsme se o tom spolu tusim kdysi bavili ... taky mas skrtici klapku totalne zas...vinenou od oleje jako ja? porad to tam cistim kolem, ale nema to smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tak by to melo byt, podle podtlaku v sani ( cili podle otacek motoru ) by se to melo menit od 1 do 4V

Cervena kulicka pred klapkou je cidlo teploty nasavaneho vzduchu, u toho bys mel namerit stejny hodnoty jako uz jsem tu psal ve nejakem podobnem vlakne tabulku pro cidlo teploty chladici kapaliny cili pro 20°C odpor 2,35kohm-2,67K a pro 30°C 1,585kohm-1,79kohm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam na zitra co delat, vezmu multimetr a jdu na to. Doufam, ze neco nespalim :)

Ten olej tam je, nevim, jestli to tomu nejak moc vadi, kazdopadne to asi neni az tak normalni, aby tam ten olej pretlakem tolik sel. Je tim opatlany cely vnitrek kolem skrtici klapky, hadrem to krasne otru, navic to je takovy spinavy, jako kdyby to bylo i s prachem nebo tak neco, ale zase kde by se tam vzal, nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam primej filtr sani, a odvetrani olejovych par mam privedeno az uplne na konci toho filtru, ne hned pred klapkou, jako je to original, mozna ze to taky ma vliv na to, ze tam toho nemam tolik

Jinak k tomu mereni cidel, v tom servisnim manualu to popisujou jako mereni primo na kontaktech na konektoru ridici jednotky ( nevim ale jestli se da rozebrat tak aby byl zapojenej a soucasne byl pristup k dratum, to musis omrknout na aute )

Jinak pro ridici jednotku BOSCH MP5.1.1 jsou to kontakty na kterych bys meril :

MAF senzor 26 a 7 napeti rozmezi od 1V az k 4V

cidlo teloty nasavaneho vzduchu 26 a 27 odpor podle hodnot vyse

potenciometr klapky 26 a 29 napeti 0.6-4.8V v zavislosti na otevreni klapky

cidlo teploty chladici kapaliny pisou merit demontovane mimo auto v nadobe s vodou a teplomerem

[upravil dne 9/5/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrknu na to.

Jinak to primy sani - to jsi teda vyhodil celou tu krabici s tim vsim a dal tam primej filtr jako jsou treba ty GREEN FILTRy? A jak je to pak vyreseny s tou hadickou na pretlak nebo podtlak nebo co to je? Ta, co vede od motoru, resp. od vika na ventilech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to jsi nejak predelaval nebo se ten filtr koupi primo pro tenhle typ auta a vsechno je na to delany a nejak navrzeny, aby to jelo aspon tak, jak ma? Nebo tam je nejaky znatelny rozdil ve vykonu? jako ze by to treba jelo lip? Ma to hlubsi zvuk? to by se mi libilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ten filtr dostal od DDho, kdyz prodal svoji 406ku, tak se mu asi rok valel doma nevyuzitej a nakonec mi ho venoval :D myslim ze ho kupoval primo u K&N na 406ku 1.8 16V, nekdo mu k tomu tenkrat delal jeste takovou prodluzovaci redukci, takze je tam gumova hadice ktera je na jedny strane nasazena na teleso klapky a z druhy strany je do ni nasazenej kovovej mezikus a na ten je pak nasazenej samotnej filtr

Subjektivne mam pocit ze motor jde lepe do otacek kdyz to tocim nad tech 4500 a ma takovej drsnejsi zvukovej projev, kdyz se otevre vice vzduchova klapka, do 3000 otacek to v aute neni poznat, zvuk normalni, od 3500 do 5800 uz je to pak slyset vic oproti seriovymu airboxu

[upravil dne 9/5/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jak vám, ale mi to chcípá jen když se venku pohybuje teplota kolem 3 - 5 st. a když to auto stojí přes noc venku, chcípne to jednou max. dvakrát. Mám dojem, že se to chová jako kdyby mělo málo benzínu místo víc při studeném startu. V garáži mám i přes zimu víc jak 10 st. a neudělalo to ani jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devastátor

nevím jak vám, ale mi to chcípá jen když se venku pohybuje teplota kolem 3 - 5 st. a když to auto stojí přes noc venku, chcípne to jednou max. dvakrát. Mám dojem, že se to chová jako kdyby mělo málo benzínu místo víc při studeném startu. V garáži mám i přes zimu víc jak 10 st. a neudělalo to ani jednou.

Přesně tohle mi to dělalo.. Vyměnil jsem teplotní čidlo a krokový motorek. Resetoval ŘJ a je klid.. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devastátor

Přesně tohle mi to dělalo.. Vyměnil jsem teplotní čidlo a krokový motorek. Resetoval ŘJ a je klid.. :super

Jak se dá resetovat ŘJ, toto už jsou jednotky kterým i odpojení od baterky nic neudělá a pamatují si závady, jenže já mám paměť závad prázdnou a podle diagnostiky je vše OK

odpoj oba kontakty baterky na min 30minut a pak jí zapoj.. Ona si pak načte nové hodnoty z čidel a tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: Devastátor

Přesně tohle mi to dělalo.. Vyměnil jsem teplotní čidlo a krokový motorek. Resetoval ŘJ a je klid.. :super

Jak se dá resetovat ŘJ, toto už jsou jednotky kterým i odpojení od baterky nic neudělá a pamatují si závady, jenže já mám paměť závad prázdnou a podle diagnostiky je vše OK

odpoj oba kontakty baterky na min 30minut a pak jí zapoj.. Ona si pak načte nové hodnoty z čidel a tak..

toto fungovalo u starých ŘJ kde se závady vyblikávaly, ale ne u těchto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devastátor

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: Devastátor

Přesně tohle mi to dělalo.. Vyměnil jsem teplotní čidlo a krokový motorek. Resetoval ŘJ a je klid.. :super

Jak se dá resetovat ŘJ, toto už jsou jednotky kterým i odpojení od baterky nic neudělá a pamatují si závady, jenže já mám paměť závad prázdnou a podle diagnostiky je vše OK

odpoj oba kontakty baterky na min 30minut a pak jí zapoj.. Ona si pak načte nové hodnoty z čidel a tak..

toto fungovalo u starých ŘJ kde se závady vyblikávaly, ale ne u těchto

No nevim já to vyměnil bez odpojení baterky a moc to nepomohlo i když zlepšení se projevilo. Tak sem to odpojil a zapojil zapnul klíček chvilku počkal pak nastartoval a tři dny už mam pokoj:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devastátor

toto fungovalo u starých ŘJ kde se závady vyblikávaly, ale ne u těchto

zalezi o jakych rocnicich 406tek se bavime, pokud do roku 1999, tak i u tech se v pohode necha vyblikat kod zavady z diagnosticke zasuvky jen pomoci LED diody a kousku dratu.

Na ne pak plati i to resetovani, vymaze se registr prechodnych zavad, trvale zavady zustavaji. Ridici jednotka si pak po resetu nacita a upravuje mapu dat podle hodnot ze sledovanych cidel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Devastátor

toto fungovalo u starých ŘJ kde se závady vyblikávaly, ale ne u těchto

zalezi o jakych rocnicich 406tek se bavime, pokud do roku 1999, tak i u tech se v pohode necha vyblikat kod zavady z diagnosticke zasuvky jen pomoci LED diody a kousku dratu.

Na ne pak plati i to resetovani, vymaze se registr prechodnych zavad, trvale zavady zustavaji. Ridici jednotka si pak po resetu nacita a upravuje mapu dat podle hodnot ze sledovanych cidel

mám 406 z roku 96 a bez diagnostiky si můžu akorát nechat zdát, jelikož mám diagnostiku v práci tak to není problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...