Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Jak svařit plast?


čakom

Recommended Posts

otazka je co chces svarovat, svarovat se da ruzne, bud plynovym horakem kterym nahrivas ruzne tvarovane svareci hroty nebo v nouzi svaruju i elektrickou pajkou, podle velikosti predmetu bud trafopajkou, nebo kdyz je to neco vetsiho tak velkou elektrickou pajkou s eletrickym telesem. je taky dobry mit k dispozici kousky stejneho druhu materialu jako ktery svarujes abys mohl pridavat do svaru material

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

narazník. zkoušel jsem to tou horkovzdušnou pistoli nebo jak se to jmenuje. ale vubec to nechtělo držet.

horkovzdusou pistoli ti to nepujde to jen zmekne a zdeformuje se naraznik. musis pouzit elektrickou pajku s hrotem, napr. takovouhle

gs60.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má ten svařený plast mít původní pevnost,musíš mít horkovzdušnou svářečku s regulovatelnou teplotou vzduchu,musí mít trysku pro vedení přídavného materiálu.Bez té trysky to nejde,protože ten přídavný materiál musíš do sváru cpát pod tlakem,jinak se to nespojí.Měl bys vědět jaký materiál svařuješ,např, ABS,PVC,PELD,PE HD,nebo PVC.To kvůli přídavnému materiálu,musí být stejný jako svařenec.Už jsem těch plastů zavařil dost,ale než jsem přišel na technologii svařování plastů přídavným materiálem,tak jsem toho dost zmrvil.Svařovací materiál - plastové dráty koupíš v dobém železářství asi za 150,nebo v OBI-tam to mají dražší.Svářecí pistoli tam koupíš taky asi za 3500+svářecí trysky.Pokud se tomu v budoucnu chceš věnovat,nebo počítáš že občas načneš nárazník tak to kup,jinak si to nech svařit.Jo a malý díly se svařují dost blbě,zvlášť když materiál je tenký.Já jsem si tu svářečku koupil spíš do práce,ale od tý doby co jsem dceři koupil auto tak jsem svářel plasty hodněkrát.Je totiž nemocná na couvání!!! Tak hodně úspěchů .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...