Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Pozor na ČSOB


Dave_k

Recommended Posts

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Supersonic...... Jestli jo, tak tady se nepřihlíží k žádným bodům, pojišťovna hradí fakturu ze servisu.:myslim ......

A na to jsi přišel prosím Tě jak???

Pokud je mi známo, tak si pojišťovna poškozené auto nafotí a odhadce určí podle tabulek, jakou maximální cenu opravy Ti proplatí. Pokud pak doneseš fakturu ze servisu a tam bude nějaká cifra, tak Ti odečtou amortizaci (paradoxně si totiž výměnou starých dílů za nové zhodnotíš auto) a pokud pak bude cena vyšší než cena zústatková, tak dostaneš maximálně tu částku, kterou Ti odhadce vypočítal - zbytek je v Tvé režii (nebo se můžeš zkusit soudit přímo s viníkem, ale v úspěch takového soudu moc nevěřím).

No nechci Ti brát iluze, ale amortizace se odečítá ihned při výpočtu škody a dle tabulek se určí jestli se jedná o totální škodu nebo ne. A taky nechápu, proč nosit nějakou fakturu ze servisu, když si to vyřeší ty dvě strany mezi sebou. Jedinou věc, kterou uděláš je podepsání plné moci v rámci opravy auta. A vzhledem k tomu, že se jedná o tabulky, kde jsou uvedené ceny nových dílů a většinou i hodinové ceny autorizovaných servisů, nechápu, co doplácet a nebo mít ve vlastní režii:bojim Viz. poslední příklad, kde mě pán přehlédl na křižovatce, podepsal jsem plnou moc a auto jsem dostal po týdnu spravené, bez jakéhokoliv doplácení a nebo jiných kravin!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Supersonic...... Jestli jo, tak tady se nepřihlíží k žádným bodům, pojišťovna hradí fakturu ze servisu.:myslim ......

A na to jsi přišel prosím Tě jak???

Pokud je mi známo, tak si pojišťovna poškozené auto nafotí a odhadce určí podle tabulek, jakou maximální cenu opravy Ti proplatí. Pokud pak doneseš fakturu ze servisu a tam bude nějaká cifra, tak Ti odečtou amortizaci (paradoxně si totiž výměnou starých dílů za nové zhodnotíš auto) a pokud pak bude cena vyšší než cena zústatková, tak dostaneš maximálně tu částku, kterou Ti odhadce vypočítal - zbytek je v Tvé režii (nebo se můžeš zkusit soudit přímo s viníkem, ale v úspěch takového soudu moc nevěřím).

A ještě prosím Tě, popiš mi, jak výměnou pár náhradních dílů zhodnotím své auto??? Rok výroby se nemění a technický stav bude ještě horší, protože už se bude jednat o rozstřelené auto, takže nechápu, co na něm zvýší cenu:myslim Třeba nové blatníky s nárazníkem??? Tohle nebylo myšleno vážně, že ne:aut??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Původně zaslal: Demo

soudit se??? to te vyrazil prvni soudce, vinik pokud je pojisteny, tak splnil svoji povinnost a tim to pro nej hasne... Ale kvuli chytrakum, kteri si mysli ze neco vysoudi, tak je lepsi mit sjednanou pravni ochranu ....

Tak tohle se mi stalo v r.2000.

Kluk s tátovo shnilým Favoritem zašlajfoval, když zhasla uvolňovací šipka vpravo. Já to nedobrzdil, protože jsem to samozřejmě nečekal.

Kluk mi povídá:\"to bude mít táta radost, že jsem si dneska nevzal svoje auto, s tím bych to projel, ale s tátovo mam strach. Máme totiž s přítelkyní dnes výročí, jedeme na večeři.\" Bylo mi jasný, že to nestihne, protože bylo čtvrt na šest večer tak jsem mu půjčil mobil, aby to rovnou zrušil.

Asi za deset minut šel fotřík okolo se svou sestrou. Když viděl Favorita s decentní úpravou zadní části, do které se zabořila moje služební Felicie, začal toho kluka okolo toho Fáčka honit.

Stál jsem tam a nechápal jsem, co se děje. Do toho jeho sestra křičela:\"Nech ho, on za to nemůže!!\" A já:\"To je moje vina, já ho naboural!\"

Čumilové okolo se bavili přímo královsky. Taťkovi za chvíli došel dech, tak se se sestrou vzdálil se slovy:\"Počkej doma! Tu škodu mi zaplatíš!\" Uklidnil jsem ho:\"Nebojte, to je služební auto, všechny papíry jsou v pořádku!\" \"To mne nezajímá, má svoje auto, ale musí se furt vozit mým!\"

Po třech a půl hodinách přijeli orgáni, sepsali to a my se rozjeli k domovům.

Večer mi zvoní telefon. \"Prosim\" \"Dobrý den! Vy jste mi zničil auto! Teď tu byl můj známej automechanik a říkal, že pojišťovna mi odečte amortizaci a tím pádem dostanu míň peněz, než bude stát oprava!\" \"A co s tím jako mám dělat?\" \"No ten rozdíl mi uhradíte, ne?!?!\" \"Ne!\" \"Tak to se s váma teda budu muset soudit!\" \"Jen to zkuste!\"

A od tý doby nic. Zkusil to na mladýho kluka, ale netušil, že já už mám něco za sebou. :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kejticka

tak ode dneska CSOB taky nefandim...mate nekdo dobre zkusenosti s jinou bankou?rada bych si prevedla ucet nekam jinam..okolnosti bych raci ani nepopisovala proc....Prave odtamtud jedu a byla bych silne neprijemna a sprosta....Co si myslite o KB?

Jsem u KB sedm let a v pohodě. Sice mají dražší poplatky, ale neměl jsem nikdy s ničím problém. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ravel

Původně zaslal: Kejticka

tak ode dneska CSOB taky nefandim...mate nekdo dobre zkusenosti s jinou bankou?rada bych si prevedla ucet nekam jinam..okolnosti bych raci ani nepopisovala proc....Prave odtamtud jedu a byla bych silne neprijemna a sprosta....Co si myslite o KB?

Jsem u KB sedm let a v pohodě. Sice mají dražší poplatky, ale neměl jsem nikdy s ničím problém. :super

suupr,dekuji za typ...mozna se k te KB taky uchylim...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oficiální zpráva je , že pokud má auto STK , je pojízdné , funguje má cenu 10% z pořizovací hodnoty , cože je cca 40 000 Kč. Já za každou svoji P 205 tku tuto částku chci. Samozdřejmě je to každá Pegy z bazaru za 20 000 + repase zadní nápravy , 2 poloosy , spojka, rozvoďák a brzdy. Takže jedna dobře míněná rada : Vůbec nezkoušejte nabourat do KOBRY !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...