Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Pozor na ČSOB


Dave_k

Recommended Posts

Jde spíš o to aby jste si rozmysleli jestli volat policii k autonehodě pokud viník který vám nabořil autí má pojistku u ČSOB.

Kámošovi nedali přednost a bouchli dveře u spolujezdce. Má 205 89 ročník. Po zkušenostech z předešlý nehody raději zavolal policii i když mu maník nabízel peníze. No viník je pojištěn u ČSOB a ta teď kámošovi řekla že cena opravy převýší hodnotu vozidla a že maximálně uhradí lak. Přitom dveře v háji a ještě to dostal přední blatník.

Pěkný šmejdi.

[upravil dne 14/3/07 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není vůbec nic překvapivého, vzhledem k zůstatkové ceně té 205. To vůbec není záležitost konkrétní pojišťovny, to by takhle likvidovaly celkem pochopitelně úplně všechny. Co se likvidace pojistné události z PR viníka u ČSOB, neměl jsem s tím sebemenší problém - ani s výší, ani s rychlostí likvidace. A pokud maník kámošovi nabízel na místě peníze, tak je dotyčný kámoš trouba, že si je nevzal, když jezdí něčím takovým - dostal by totiž aspoň něco. To je holt jedna stránka ježdění s takto starým autem, smůla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi máš pravdu, ale i ten servisák mu říkal že s ČSOB jsou větší problémy než u ostatních.

No on spíš volal policajty kvůli tomu že s ním jela manželka a ta měla bouračku před rokem. Nedobrždění. Nebyla to její vina. Nechali se ukecat že jim viník dá auto dokupy. A trvalo to všechno strašně dlouho a kvalita opravy o ničem a ještě kevšemu měla problémy s krční páteří. Holt si asi nevybereš a né každý má na novější přibližovadlo. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ukecat. Když viník zaplatí na místě, tak ať zaplatí. Když nemá, ať si zavolá někomu, kdo mu ty prachy doveze. Když nedoveze, tak holt policajty, žádné sliby že zítra nebo tak. Hned, nebo smůla. A že by zajišťoval opravu? Nehrozí ani omylem, mám svůj servis a nikdo jiný mi na auto sahat nebude. Toto dávám na výběr já...

Co se ČSOB týče, řadím ji k těm méně problémovým. Jsou podstatně horší, a opravdu podstatně. Pokud mě někdo trefí a bude pojištěný u ČSOB, hodně si oddechnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to bohužel o tom, že pojišťovny mají tabulky, a tyhle stará auta v nich mají mizivou hodnotu. Resp., něco tak starého už v těch tabulkách ani není, tak se leckdy bere náhled do inzerce, nebo se podělí poslední nejbližší z tabulek, ale ono je to jedno, jedno je horší než druhé. Ta 205 z r.89 tam bude mít hodnotu dejme tomu 10tis, víc asi těžko. Říkáš dveře a blatník, tak to asi taky torchu sloupek, to už je totálka od pohledu. Je to smůla, ale tak to prostě je. Dveře stojí nějakých 15tis, blatník 3tis, lak 3tis/díl - bere se samozřejmě cena orig. dílů v autr. servisu dané značky. Od toho se odpočítá amortizace, což bude u takhle starého auta klidně 70%, ale furt jsi z cenou opravy nad hodnotou auta, tudíž totálka, a hotovo. U starého auta prostě stačí strašně málo, a už je to v pr... Pokud je auto tak nějak rozumně staré,a poškození je menší, takže to nevyjde na totálku, většinou se naopak na té opravě vydělá, protože každý koupí díly z vraku, kde jsou levnější než nové i po odpočtu té amotrizace. Mmch. dveře na 205 koupíš za pětikilo, blatník taky, nechal bych to klidně v jiné barvě, takže kdyby viník vyplázl na místě 5tis, pokrylo by to tu opravu bez papírování....

Jinak samozřejmě ne každý má na novější přibližovadlo, taky mám starou ojetinu, ale tohle je holt bohužel věc, co je s tím přímo spojená - sice se to za levno pořídí, leckdy za levno provozuje, ale když náhodou dojde k takovéhle příhodě, nic se za to nedostane. S tím se nic nenadělá, to je třeba mít na vědomí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci nevim no, mam 405 z 89, a myslim, ze ji mam v lepsim stavu, zez sou treba nektery fordi z 95tyho :(

tohle co tady pisete je pro me dost sklamanim, co je na tom jak je auto stary, dyz je treba po kompletni renovaci, neni nikde shnily, netece a tak ... tyjo, uplne divne me z toho je, to je diskriminace :)

[upravil dne 15/3/07 Berkoff]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Berkoff

kluci nevim no, mam 405 z 89, a myslim, ze ji mam v lepsim stavu, zez sou treba nektery fordi z 95tyho :(

tohle co tady pisete je pro me dost sklamanim, co je na tom jak je auto stary, dyz je treba po kompletni renovaci, neni nikde shnily, netece a tak ... tyjo, uplne divne me z toho je, to je diskriminace :)

[upravil dne 15/3/07 Berkoff]

Nerad ti beru iluze, ale, že jej máš komplet udělané, vůbec nikoho nezajímá. To by to musel být veterán, ale ne \"obyčejné\" auto. Prostě počítej s tím, že se to bude oceňovat podle tabulek, a hotovo. Když bude likvidátor hodně chápavý, dá ti tam nějaké zvýšení hranice za dobrý stav, ale třeba o desetinu nebo pětinu, v žádném případě ne dvojnásobek. Ale spíš počítej s tím, že dostaneš tabulku, a nazdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

to je normalka souhlasim proste zjisti jak se ted pohybujou cenove určí cenu a pak odpočítaj všechno a určí zůstatkovou cenu no a ta nebude moc vysoka v tvem připadě.To ja mam dobrou zkušenost měl jsem 106 starej typ 96 výroba dal jsem za ni 30tis kterou mi nabourali a pojistka u český a dostal jsem 32 a jeste jsem vrak prodal za 15 takze jsem 17 vydělal tak si moc na tuhle pojistovnu nestežuju:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Ale pojistku platíš stejně jako na Forda z r.v. 1995:(

sazba povinneho ruceni pochopitelne s tvym autem nema nic spolecneho, pac ti ho z tech penez nikdo opravovat nebude.:bojim

od toho je pojisteni havarijni a to samozrejme platis u 405ky z roku 89 nizsi, nez za zminovaneho forda:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Dave_k

Jde spíš o to aby jste si rozmysleli jestli volat policii k autonehodě pokud viník který vám nabořil autí má pojistku u ČSOB.

Kámošovi nedali přednost a bouchli dveře u spolujezdce. Má 205 89 ročník. Po zkušenostech z předešlý nehody raději zavolal policii i když mu maník nabízel peníze. No viník je pojištěn u ČSOB a ta teď kámošovi řekla že cena opravy převýší hodnotu vozidla a že maximálně uhradí lak. Přitom dveře v háji a ještě to dostal přední blatník.

Pěkný šmejdi.

[upravil dne 14/3/07 Dave_k]

Teda teď nevím, jestli to dobře chápu, ale zbořená 205ka nebyla pojištěná (havarijko) a plnění mělo jít povinného ručení toho borce, co ho sestřelil. Jestli jo, tak tady se nepřihlíží k žádným bodům, pojišťovna hradí fakturu ze servisu.:myslim A pokud byla pojištěná 205ka (havarijko), tak tam se potom jedná o totální škodu, protože oprava přesahuje časovou cenu vozidla a vyplácí se časová cena auta. Mám jen pocit, že se tu mýchají dvě úplně rozdílné věci, což povinné ručení a havarijní pojištění jsou:nevim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Mě se stalo něco podobnýho.Blbeček s dodávkou mě vjel z vedlejší do cesty a já to neubrzdil.Policie vše vyřešila tak že já za nic nemůžu.Po 4měsících odkladů a obvolávání pojištovny čsob mě napsali jen zamítnutí vyplacení škody.Takže až mě přiště někdo vjede do cesty tak mu v první řadě rozkopu hubu, když vim že nic víc stoho už nedostanu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supersonic...... Jestli jo, tak tady se nepřihlíží k žádným bodům, pojišťovna hradí fakturu ze servisu.:myslim ......

A na to jsi přišel prosím Tě jak???

Pokud je mi známo, tak si pojišťovna poškozené auto nafotí a odhadce určí podle tabulek, jakou maximální cenu opravy Ti proplatí. Pokud pak doneseš fakturu ze servisu a tam bude nějaká cifra, tak Ti odečtou amortizaci (paradoxně si totiž výměnou starých dílů za nové zhodnotíš auto) a pokud pak bude cena vyšší než cena zústatková, tak dostaneš maximálně tu částku, kterou Ti odhadce vypočítal - zbytek je v Tvé režii (nebo se můžeš zkusit soudit přímo s viníkem, ale v úspěch takového soudu moc nevěřím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

soudit se??? to te vyrazil prvni soudce, vinik pokud je pojisteny, tak splnil svoji povinnost a tim to pro nej hasne... Ale kvuli chytrakum, kteri si mysli ze neco vysoudi, tak je lepsi mit sjednanou pravni ochranu ....

No mám pocit,že to tak není.Něco na ten způsob ukazovali na vlastní oči a tam právě říkali,že viník je povinen uhradit škodu v plné výši,ale jak znám české soudy a jejich spravedlnost a rychlost nevím jestli se vyplatí do toho jít
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Pokud vinik nema ruceni, tak neni duvod se s nim soudit, skodu zatahne fond, zrizeny pro tyto ucely, a s vinikem se soudi on.

soudit se samozrejme muzes, pokud plneni nekryje celou skodu, ale litat po soudech kvuli par tisicum si clovek hodne rozmysli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...