Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

central na DO


s16ka

Recommended Posts

Nazdar

mám 306, ale přestalo mi fungovat dálkové ovládání centralu. Neznáte někoho kdo by mi to opravil -jižní morava. Servis mi řekl novej central :( Je to central i IR dálkovým ovl. a superzamykáním. Baterka vyměněna za novou a nic se neděje. Nevíte jak zjistit jestli je problem v te diodě na klíčku nebo v přijímači. Elekřina mi nic neříká :-(

PS:už mě nebaví otevírat klíčkem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me 306-ky nefungovalo DO co jsem to koupil.

Prvni problem je (alespon u starsi rady peugeotu co ma jednotlacitkovy klicek) spatny kontakt plosnacku uvnitr klice vzhledem k tlacitku nebo baterce. Jestli mas moznost sledovat klic pomoci libovolne CCD kamery (treba videokamery), uvidis, zda funguje IR - tyto senzory totiz vidi i IR. Pokud to zablika pri stisku, tak je klicek asi OK.

Druhy problem ale je prijimac, do ktere muze zatikat pod uchycenim anteny. Tam jsem se do toho nepoustel. Nakonec jsem to priznam se vzdal, i pod vlivem faktu, ze IR klicek se da snadno odposlechnout a vykrast pak auto neni problem.

BTW, jaky novy central a za kolik ti servis nabidl? Original VALEO?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Freeman: Nerozumim te poznamce, ze IR klicek se da snadno odposlechnout. U toho bych chtel byt, az Ti nekdo bude odposlouchvat kod z klicku, kterym miris nekam dovnitr auta k zrcatku. Podle meho nazoru (a o elektronice bych mel neco vedet) je mnohem nebezpecnejsi central s radiovym prenosem, protoze kdyz Ti nekdo chce odposlechnout kod, tak mu staci stat nedaleko a mit prijimac, kdezto u optickeho prenosu by jsi mu musel mirit presne do detektoru a jeste bys musel byt proklate blizko. Proto jsem se musel smat, kdyz si kamos nechal zabudovat do auta central s DO (radiovym) a zjistil, ze je schopnej odemknout auto jeste kdyz je 100m od neho. To mne prijde jako nebezpecny. Mit v kapse vysilacku, ze se Ti ohriva ruka, kdyz to zmacknes:D

Shrnuti: Opticky DO je daleko bezpecnejsi nez radiovy DO. Neni to tak komfortni, protoze musis blizko k autu, ale to je dan prave bezpecnosti.

Toto jsou ovsem moje nazory a je mozno o nich diskutovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Petr605: No myslím,že je to úplně jedno,dneska Ti auto naloží na odtahovku a máš ho v Pi... a je jim jedno zda máš rádio nebo IrDa...mimochodem i tento přenos se dá zachytit z povzdálí.( je to ale poněkud horší) Spíše bych hledal rozdíl v tom,že některé DO mají pevný kód a některé plovoucí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Petr605

To Freeman: Nerozumim te poznamce, ze IR klicek se da snadno odposlechnout. U toho bych chtel byt, az Ti nekdo bude odposlouchvat kod z klicku, kterym miris nekam dovnitr auta k zrcatku. Podle meho nazoru (a o elektronice bych mel neco vedet) je mnohem nebezpecnejsi central s radiovym prenosem, protoze kdyz Ti nekdo chce odposlechnout kod, tak mu staci stat nedaleko a mit prijimac, kdezto u optickeho prenosu by jsi mu musel mirit presne do detektoru a jeste bys musel byt proklate blizko. Proto jsem se musel smat, kdyz si kamos nechal zabudovat do auta central s DO (radiovym) a zjistil, ze je schopnej odemknout auto jeste kdyz je 100m od neho. To mne prijde jako nebezpecny. Mit v kapse vysilacku, ze se Ti ohriva ruka, kdyz to zmacknes:D

Shrnuti: Opticky DO je daleko bezpecnejsi nez radiovy DO. Neni to tak komfortni, protoze musis blizko k autu, ale to je dan prave bezpecnosti.

Toto jsou ovsem moje nazory a je mozno o nich diskutovat...

No ale u radiového vysílače můžeš ještě zvětšit dosah tak, že použiješ svojí lebku jako zesilovač... to u IR nejde. Navíc většina moderních zařízení s plovoucím kódem dokáže rozpoznat jestli jde o legitimní ovladač, nebo o nějaké zařízení, které opakuje odposlechnutý signál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, jake mate predstavy o IR paprsku, ale on to zadny paprsek neni. Predstavte si to jako jakoukoliv jinou ledku, ktera zablika. Kuzel je nejmin takovych 60-90 stupnu. Takze jisty bych si byl jen pokud pres DO odemykate auto ze vzdalenosti 1 metr od prijimace. :)) A podobne jako viditelne svetlo se to odrazi vsude mozne.

Jasne, u auta typu P306 se vam s tim nikdo nebude piplat, lid zlodejny je spis zrucny manualne, nez elektronicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nynanek: Poznas to snadno. Pokud mas u zrcatka prijimac, tak sundej kryt a podivej , jak to tam vypada. Pokud je to infra (a myslim, ze to tak bude), tak tam nekde najdes takovy tri cerny hranolecky(:)) usporadany do pulkruhu smerem do auta. To jsou fotodiody, ktery tvori prijimac. U radia tam ty hranolecky nejsou a ten prijimac muze byt kdekoliv - s tim nemam zkusenosti. Co se tyka toho preprogramovani, tak to vubec nevim, ale pochybuju.

Harry: Mas pravdu, ale pokud dva ovladace pouzivaji stejny princip kodovani, tak je ten infra malinko bezpecnejsi. Je jasny, ze se da zachytit, vsechno se da nejak udelat, ale je to vyrazne obtiznejsi, nez pri radiu.

impact: Jak se pouziva lebka jako zesilovac?

Freeman: Ja to opravdu mackam, az kdyz stojim u dveri :D A intenzita toho \"paprsku\" zase neni takova, aby se to odrazelo dlouho. A 90 stupnu neni tak moc. Ja to povazuju za lepsi reseni, ale jak tady uz padlo, tak dneska je to jedno. Stejne Ti to odtahnou cely, tak o cem se tady vlastne bavime...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co mi chtěli nabídnout za výrobce centrálu. když mi řekli minimálně 6tis tak jsem je poslal někam. A ještě by se musel ten přijímač prý nějak naučit frekvenci takže + práce a budu na 10tis. Mimochodem další rada byla zkusit to opravit přes výrobce centrálu. Klíček firma Kiekert. Ti mi odepsali že si mám stěžovat u Peugeotu jako nespokojený zákazník. Fakt nemám náladu si dělat nepřátele v servisu kam jezdím :( To už bych tam příště nemusel ani jezdit. Stačí že na ten motor čumí jak \"tele na nový vrata\" a všechno musí objednávat a nejradši jsou pokud tam přijedu a zjistí přímo na autě co tam vlastně patří :cool:

PS: osobně si taky myslím že IR je lepší a bezpečnější než rádiový centrál na DO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Freeman:

digitální CCD kameru mám no problem. zkusím pomocí kamerky zjistit jestli to bude blikat nebo ne a uvidíme. Ještě sem se nezkoušel prohrabat kontaktama pod střechou u přijímače tak jak budu mít Hodně klidnou náladu tak se do toho pustím. Jak to neopravím tak asi zase budu otevírat klíčkem :-((

Dík všem za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Petr605

impact: Jak se pouziva lebka jako zesilovac?

Stačí přitisknout klíčenku ze spodu k bradě a stisknout tlačítko. Nejsem si jistý, proč to přesně funguje ani co na to říka ministr zdravotnictví, ale funguje to. Zkoušel jsem to s dálkou od Golfu a je to zajímavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem oddie

Impact: jen jestli si z nás neděláš srandu. Už vidím, jak se pochechtáváš nad představou, kolik lidí teď běží na parkoviště a mačká si dálku pod bradou... :D;)

nemusíš hned běžet a zkoušet... prostě až někdy budeš mít trochu času, tak to zkus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...