Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tvorba hudby


Operator

Recommended Posts

Původně zaslal: Hadra

myslím, že by Ti ohledně tohoto mohl poradit člověk, který se zabývá tvorbou hudby, podkresů k PC hrám, filmům atd. Asi nejznalejší co znám. Jeho stránky jsou

http://www.krychtalek.com

Jéje, díky Hadro. To už je ale fakt nějakej profík, tím ho snad ani nemůžu zdržovat...už ze slušnosti. ;) Spíš jsem myslel, jestli to tady někdo taky nemá jako koníčka.

Ale díky, až uvidím, že nic nevymyslím v okruhu amatérů jako jsem já sám, tak s tím zkusím otravovat někoho znalejšího..:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi co si tak predstavujes ze by to melo umet osobne bych spis doporucil sampler nejakou klasiku jako akai S6000 k tomu notebook malej mixak allen&heat tak 16 tku

no nejaky klavesy staci v podstate nejakej lepsi kontroler + nejaky externi midi kontrolery na parametry na ebay se daj tyhle veci poridit pomerne levne to je varianta A pri ktery te to bude stat asi 50 papiru ale budes schopnej vyrobit neco co stoji za poslech.

No a pak samozrejme lze tvorit i stimhle udelatkem ktere sis vybral+ Giga studio ,Cubase,Fruity loops,atd. ovsem vysledek je nejisty a chce to hooooooodne trpelivosti:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

Zalezi co si tak predstavujes ze by to melo umet osobne bych spis doporucil sampler nejakou klasiku jako akai S6000 k tomu notebook malej mixak allen&heat tak 16 tku

no nejaky klavesy staci v podstate nejakej lepsi kontroler + nejaky externi midi kontrolery na parametry na ebay se daj tyhle veci poridit pomerne levne to je varianta A pri ktery te to bude stat asi 50 papiru ale budes schopnej vyrobit neco co stoji za poslech.

No a pak samozrejme lze tvorit i stimhle udelatkem ktere sis vybral+ Giga studio ,Cubase,Fruity loops,atd. ovsem vysledek je nejisty a chce to hooooooodne trpelivosti:mrk

Jde mi hlavně o kvalitu nasamplovaných zvuků... aby piano znělo jako piano, kytara jako kytara, apod. + nějaký zvukový efekty (echo, sequencery, filtry, apod.) a trochu modernější synťákový zvuky. Navíc i ten vokodér je mi u toho docela sympatický, i když nečekám žádné zázraky. Teď mám k dispozici nějaký klávesy Yamaha za asi 40 tis. a ty už toho umí dost, ale ty předvolené nástroje a rytmy tam jsou spíš pro klasické žánry než dance. Lze je sice editovat, ale pořád to není ono.

Trpělivost já mám, jen jsem se nějak zasekl u prehistorického programu Dance E-jay a od té doby už toho muselo vzniknout strašně moc. Nemáš tucha, co a kde by se dalo legálně stáhnout aspoň na zkoušku? Aby to nebylo až tak složitý na ovládání, atd. Nemusím mít zase nic až tak profi, dělám to pro radost...

Představoval bych si něco, kde má člověk k dispozici nějaké zvuky a nástroje a jen si k tomu připojí klávesy aby tyhle zvuky mohl použít v melodiích + nějaký rytmy, smyčky, apod. V jednotlivých lajnách to vrstvit až třeba do 15ti a více nástrojů najednou, apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám FL Studio 5. Ale bez externích kláves je to tak max na \"takové to domácí brnkání\" \"Víme?!\"

Což je přesně to co já dělám. Jen tak skládám pro radost:aut

Předtím jsem používal FL 3 a ta 5 je o hodně vychytanější, ale zároveň i složitější a tím pádem jí využiju tak z 10%.

Ale myslím, že existujou určitě i lepší programy ...

[upravil dne 19.1.07 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo Fruity loops jsou zaklad pro rytmiku samozrejme lze v nich skladat cele skladby ale pro intuitivni tvorbu ploch je dobry k nim pripojit nejaky programek jako Cubase a cely to propojit treba pres midi yoke nebo tak neco a klavesy z venku jako midi kontroler + samozrejme zvuky ktere maji v sobe jestli se nepletu tak Fl maji trial http://www.fruityloops.com/ kazdopadne je dobry poridi torenta a treba z www.mininova.org

ebo jakehokoli jineho torrenta postahovat co je libo a muzes zkouset hrat vyrabet az se z toho zcvoknes ty nebo tvoje rodina;)

[upravil dne 19.1.2007 BobyD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...