Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

STOP kontrolka


mirou

Recommended Posts

po naštartovaní mi asi 5x zabliká červená kontrolka STOP. Potom to prestane. Okrem toho som si všimol, že na displeji palub. PC sa vypíše \"High engine temperature\" (vysoká tepl. motora), ale teplomer mi ukazoval len 70 stupnov. Teplomer funguje normalne, ked jazdim, tak stale 90 stupnov. Vie mi niekto poradit, kde je chyba? Mam 2.0 HDI 80kW r.v. 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mirou

po naštartovaní mi asi 5x zabliká červená kontrolka STOP. Potom to prestane. Okrem toho som si všimol, že na displeji palub. PC sa vypíše \"High engine temperature\" (vysoká tepl. motora), ale teplomer mi ukazoval len 70 stupnov. Teplomer funguje normalne, ked jazdim, tak stale 90 stupnov. Vie mi niekto poradit, kde je chyba? Mam 2.0 HDI 80kW r.v. 2000.

Mohl by být zavzdušněný chladící system. Zkus odzvzdušnit a zkontroluj hladinu chladící kapaliny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

pravděpodobně se bude jednat o nefunkční první rychlost ventilátoru chlazení. Chyba by mohla být v napájení (pojistce) motorku ventilátoru nebo v předřadném odporu první rychlosti (což je pravděpodobnější).

Zda-li se jedná o tuto závadu poznáš, když před nastarováním vypneš klimatizaci (kompresor). Správně by se ti kontrolka neměla rozsvítit. Potom po nastartování zapni kompresor a v případě že se ti hláška znova objeví, je problém objeven.

Objednací číslo odporu je 1267E3 (černý) nebo 1267A9 (šedý). Obvykle dojde ke spálení teplotní pojistky na odporu. Který odpor je pro první rychlost jsem si nikdy nezapamatoval. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...