Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ekologicka likvidace auta


cb

Recommended Posts

2oddie: asi ze prijde s uctenkou o odevzdani 300kg zeleza :D s cimz ho bohuzel vyhodi...

2cb: zajdi si primo do firmy, kde to budes likvidovat a zeptej se na podminky... obvykle trvaji na celem aute, ale za nejakou korunu se da leccos prehlednout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady můžu sloužit konkrétní zkušeností. Likvidoval jsem starou škodovku. Chtěli komplet s motorem a bylo to zdarma. Nejprve mi dali potvrzení o převzetí a pak mi poštou zaslali potvrzení o likvidaci. Ale pozor! Je třeba mít jistotu, že ono vrakoviště má všechna povolení a akreditaci, jinak to úřady neuznají - mají seznam. Je to trochu ošidné, firma může tvrdit, že ekologicky zlikviduje, ve skutečnosti ale nemusí mít potřebné povolení (pak je to pouze likvidace). Pak nemá člověk ani auto, ani potřebný doklad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: McBen

Tady můžu sloužit konkrétní zkušeností. Likvidoval jsem starou škodovku. Chtěli komplet s motorem a bylo to zdarma. Nejprve mi dali potvrzení o převzetí a pak mi poštou zaslali potvrzení o likvidaci. Ale pozor! Je třeba mít jistotu, že ono vrakoviště má všechna povolení a akreditaci, jinak to úřady neuznají - mají seznam. Je to trochu ošidné, firma může tvrdit, že ekologicky zlikviduje, ve skutečnosti ale nemusí mít potřebné povolení (pak je to pouze likvidace). Pak nemá člověk ani auto, ani potřebný doklad.

A musí dál platit povinné ručení ...

Já jsem to udělal tak , když jem likvidoval svou škodověnku , že jsem si zavolal do vrakoviště abych zjistil jaké jsou podmínky. Pak zavolal na úřad abych se ujistil že mi tohle potvrzení o ekologické likvidaci od téhle firmy vemou. Zavolal zpět do vrakoviště pro auto si přijeli , daly potvrzení a auto si odvezly a nic po mě nechtěli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten seznam akreditovaných si doporučuju na úřadě nejprv ověřit, a to těsně předem, a nespoléhat, že před půl rokem to ještě dávali. Protože na úřadě se pomalu začíná rozšiřovat seznam těch, které neuznávají, neb prý ty potvrzení prodávali bez likvidace, a někdo jim na to přišel. Skoro bych řekl, že okolo toho bude časem docela humbuk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...