Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Notebook


Fusion

Recommended Posts

90602122.jpg

Chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou nemá zkušenosti s tímto ntb IBM Lenovo TP R60.

http://lenovo.mironet.cz/DetailPage.asp?DPG=69792

Použití předeším na grafiku, relativně náročný překladatelský programy, samozřejmě internet, ve volným čase nějaká ta hra.

Na 1400x1050 se asi bude pěkně koukat na DVD. To rozlišení je super.

Ty Intel Core Dua sou prej momentálně jedny z nejlepších procáků.

A nepřemlouvejte mě na jiný značky. Vím že bych asi koupil lepší Asus za podobnou cenu ale já sem úchyl na IBM :)

Měl sem TP T20 s nějakým PIII 750 a 600X s PIII 500 a byly to výborný noťasy, hlavně co se týče výdrže a zpracování částí, je to prostě Mercedes.

Kdyby někdo věděl o e-shopu s lepší cenovkou, nahoďte. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceě IBM, tak si kup IBM... v práci je mi svěřena T42 a v klidu bych mohl říci :\" Doma by mi vůbec nevadila\". Takže, jestli chceš Lenovo, kup si Lenovo - myslím, že v dotazu jsi to nepřímo jednoznačně specifikoval.

Tímto ovšem nepřebítám zodpovědnost za tvůj výběr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu uchylku na IBM ti chvalim (vzhedem k tomu ze pro ne pracuju...)

Ale kamos kupoval IBM notas loni, ma to hlavne na praci a spokojenost. Dobra vydrz baterek, pracovni vykon good a nejakou tu hru tam taky spustis, akorat bych ti doprucil vic RAMek, treba 1024! Ono kdyz ti XP sezerou 200MB, tak uz ti z te 512 moc nezbyde, pak to swapuje na disk a je to pomale...

Myslim ze IBMka jsou dost kvalitne udelane, kdyz srovnam treba s acerem, tak to je jak peugeot a skoda... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Jestli chceě IBM, tak si kup IBM... v práci je mi svěřena T42 a v klidu bych mohl říci :\" Doma by mi vůbec nevadila\". Takže, jestli chceš Lenovo, kup si Lenovo - myslím, že v dotazu jsi to nepřímo jednoznačně specifikoval.

Tímto ovšem nepřebítám zodpovědnost za tvůj výběr.

V poho, já ho pak nepůjdu k tobě reklamovat :D

Pravda je, že už sem si dost zasedl na tendle model a blbě bych se koukal po něčem jiným.

Jen dvě věci ještě nevím - jaká je výdrž baterie? Tento model má 6ti článek ale dá se koupit s 9ti článkem. Jakej může být rozdíl?

A pak sem nebyl schopnej vypátrat jestli ta Radeon X1400 bere těch 128 z ramky nebo má vlastní.

Dalších 512mb ramky bych ale na 99% stejně dokoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyka grafiky, tak to vypada, ze ma vlastni pamet (podle informaci z toho odkazu co jsi vlozil) a pokud jde o baterii tak to netusim, ale pokud se zeptas sveho prodejce, tak ti ucite rad poradi (s baerii i s pameti u grfarny).

[upravil dne 1/11/06 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Acer Asus a podpobny se rovnou vyprdni, papirove lepsi neznamena lepsi ;) Minimalne jsou min kvalitni. Sam mam firemni HP dost ho pouzivam v terenu a oproti kamosove IBM je na tom o dost hur za 3 mesice uzivani nez jeho IBM po roce.

Uz se mi divne hejbaj panty, sasi se loupe a podobne.

Jinak co se tyka baterky u zvoleneho modelu, tak vyrobce uvadi 3,1 hodiny u toho sesti clanku.

Power Management 5

Heat emissions: 72W

Sound emissions: 40dB

Battery life - min/max: 3.1 Hrs

Battery type(s): 6 Cell Lithium-Ion

Charge time - on/off: 6.0Hrs / 3.5Hrs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IBM je jeden z nejlepších notebooků.... Acer jak již tady bylo zmiňováno není notebook ale hromada plastu...

Asus není špatný mám doma M6A (tělo ze slitiny Mg/Al), dost ho přenáším a je to už na něm znát (mám ho půl roku). Asus je určitě lepší něž Acer. Ale zase HP bych řekl, že je na tom lépe než Asus... IBM, Dell, Sony Vaio a podobné jsou špičky...IBM doporučuji... jen ta cena může někoho odradit.. ale za kvalitu se platí...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta 9 článková baterka by měla vydržet okolo 4 hodin - akorát nepříjemně čouhá z toho noťase.

Jinak, koupě NB pro studentíka - mrkni na nějaké akce, teď před Vánocemi budou určitě nějaké slevy, dá se vlastně koupit i Notěbuch bez software (s Linuxem) za celkem přijatelnou cenu. A toho Acera & spol. bych se nebál. A pokud budeš mít cestu na západ, mrkni do nějakého Mediamarktu - ceny by tam mohly být příznivější než v ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

...

Na 1400x1050 se asi bude pěkně koukat na DVD. To rozlišení je super.

...

na dvd bych rozhodně volil širokoúhlej noťas a tím rozlišením si u filmu nepomůžeš (DVD v PALu má stejně jenom 576 řádků)

u tý grafiky..jestli se pletu, tak mě opravte..tak HyperMemory u ATI je něco jako TurboCache u nVidie..čili má to nějakou vlastní paměť a zbytek si \"půjčuje\" z RAMky

jestli to budeš používat na grafiku, tak bych volil 1GB ramky jako minimum

co se značek se kterýma jsem dosud dělal týče..nemůžu si stěžovat na Asus ani Toshibu, zato Acer je vůči nim levnej plasťák..s HP mám malou zkušenost a výsledek je takovej, že mě ani nenadchl ani nezklamal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to dost dobra masina. Ja by som tiez volil vacsiu pamat a mozno 9 cl.baterku.Zavisi od toho ako dlho ho mienis pouzivat v terene.

Ja mam nieco podobne, teda dell, ale naviac 1024 ram, 100gb(7200)disk,256 mb n-vidia, 9cl.baterka.Som spokojny. A urcite budes spokojny aj ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme doma jednoho Acera koupenýho asi před 3/4 rokem kolem 20tis a je to fakt šrot. Baterka už je po smrti.

Kámoš si nedávno koupil Asus (nevím jakej model) cena asi 22tis a je pěknej ale není to vono. Sdílená grafika, Celeron, ble to nechci.

Měl problémy s 350mb .cdrkem a stačilo teda dokoupit 512 ramku. Ale přesto se soubor ukládá tak 4min :nevim

Jediný co se mě u 1GB ram nelíbí je cena, která u vyšších frekvencí je kolem 4tis. (512 kingston asi 1800) takže bych koupil 512 a počkal až cena gigových padne.

Asi ho vezmu, jen musím dodělat jeden projekt tak to vidím začtkem prosince. Třeba do té doby aji trochu slevní. Myslím dobrej vánoční dárek sobě :)

Ntb vyhrál nad liťákama na auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

mě osobně na ibm vadí ten jejich \"joistik\" nevím jak to oni jmenují, ale určitě jde o zvyk a každému vyhovuje něco jiného, co se týká technického provedení a výdrže tak to klobouk dolů

Teď mám hp 6310 s cpu core solo a jsem maximálně spokojen.

JJ to je o zvyku, kamos tam ma taky ten postevak a pracuje se mu s nim pry dobre ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne mam zkusenost s notebookem asus M6V, Pentium M 1.83, 1.5GB ram, a X700 mobility radeon s vlastni pameti. Na hry se to jakz takz dalo..grafika je tak na urovni, kdy je to pri tom rozliseni 1400x1050 v rozumnych detailech hratelne. Ta grafika x1400 bude ale asi stejna nebo pomalejsi. BTW: dualni procesor je sice zajimava vec, ale mohu rict, ze pro beznou praci nepozoruji az tak rozdil(bezna prace..programovani ... java, ruby on rails, web atp.) na pocitaci ve firme celer 2.8 vs pentium d 2.8. Takze ja osobne bych dnes take nezavrhoval jednoprocesorove reseni ..samozrejme na platforme intel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedine co muzu rict, ze notebook co ma dual core a 512M pameti a chces to na hry tak je ti takovy notebook naprd, pokavad tam nebude 1G, nebo rovnou 2G pameti...jinak je ti sebelepsi grafika a dualni procesor k nicemu ... pamatuj, ze NTB maji pomale disky...tj. jakekoliv chroustani na diskuNTB zamestnava sakra hodne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

IBM je jeden z nejlepších notebooků.... Acer jak již tady bylo zmiňováno není notebook ale hromada plastu...

Asus není špatný mám doma M6A (tělo ze slitiny Mg/Al), dost ho přenáším a je to už na něm znát (mám ho půl roku). Asus je určitě lepší něž Acer. Ale zase HP bych řekl, že je na tom lépe než Asus... IBM, Dell, Sony Vaio a podobné jsou špičky...IBM doporučuji... jen ta cena může někoho odradit.. ale za kvalitu se platí...;)

HP na tom není lépe, jen u nejlepších modelů na tom neni zas tak špatně.

Dell jde srovnávat jen s IBM ve vrcholné formě. Co je to pod značkou Lenovo IBM, tak změnily radikálně konstrukci notebooku. Je na to řádově víc reklamací, ale ještě se zdaleka nedostali na katastrofickou smejdovost Aceru.

Jo Asus je solidní značka za super peníze, srovnávat ji s Acerem nejde ani náhodou.

Zkuste mrknout na kační nabídky Dellu, ale nedoporučuju vůbec koukat po Inspironech , přeci jen je to nejlevnější řada :D

z těch ASUSů se dá vybrat už kolem 24 jsou tam velice použitelné kousky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...