Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Povinnost zaslání TP


rOMIK306xrd

Recommended Posts

Zdravím,

předem se omlouvám za drobný :xvul , ale neobjevil jsem sekci, kde by se někdo zabýval přepisy aut atp. a proto svůj příspěvek píšu sem do nejnavštěvovanější sekce.

Koupil jsem si auto od fyzické osoby (omlovám se za to, že to není Peugeot, ale byla to fakt dobrá nabídka). Dostal jsem ORV, Emisní knížku a kupní smlouvu. TP si ten dotyčný nechal s tím, že během týdne musí zajít na dopravní to odhlásit a že mi ho pak pošle doporučeně poštou. Už to pomalu budou dva týdny a jáí Techničák pořád nemám. Je nějaký racionální důvod, proč by mi ten TP nechtěl poslat? Už jsem mu psal maila, ale za dva dny mi ještě neodpověděl. Existuje nějaká právní úprava, která upravuje lhůtu pro předání TP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píše starter.určitě ho kontaktuj a jestli nemáš tu kupní smlouvu tak seš....víš kde.a nebo se ještě na ten ouřad nedostal a proto ti ho neposlal to zjistíš jedině když ho zkontaktuješ,nejlíp telefonicky.pak sem písni jak si dopadl:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rOMIK306xrd

Zdravím,

předem se omlouvám za drobný :xvul , ale neobjevil jsem sekci, kde by se někdo zabýval přepisy aut atp. a proto svůj příspěvek píšu sem do nejnavštěvovanější sekce.

Koupil jsem si auto od fyzické osoby (omlovám se za to, že to není Peugeot, ale byla to fakt dobrá nabídka). Dostal jsem ORV, Emisní knížku a kupní smlouvu. TP si ten dotyčný nechal s tím, že během týdne musí zajít na dopravní to odhlásit a že mi ho pak pošle doporučeně poštou. Už to pomalu budou dva týdny a jáí Techničák pořád nemám. Je nějaký racionální důvod, proč by mi ten TP nechtěl poslat? Už jsem mu psal maila, ale za dva dny mi ještě neodpověděl. Existuje nějaká právní úprava, která upravuje lhůtu pro předání TP?

Taky to může váznout na ČeskéPoště :D

Pro odhlášení je TP potřeba, píše se tam i na koho je vozidlo odhlášeno. My sme to zatím vždycky řešili předánim, ale teď to bylo daleko, tak sme taky poslali poštou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rOMIK306xrd

No, on to už minulý týden odhlásil, to mi hned po tom napsal mail, ale taky mi napsal, že poštu nestihnul... Jakou lhůtu mám na to to přepsat na sebe od doby, co to auto bylo odhlášeno v můj prospěch?

Já jezdil na smlouvu s předešlým autem asi měsic, dokonce jsem se ptal na dopravce jak dlouho to mužu takhle mít, řekli mi že na to je 30 dnů, ale že pokud to bude dýl že to nevadí. Jenže je to už docela dlouho a mohlo se něco změnit. Doporučuju se zeptat na dopravce, zatím jen tak obecně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rOMIK306xrd

No, on to už minulý týden odhlásil, to mi hned po tom napsal mail, ale taky mi napsal, že poštu nestihnul... Jakou lhůtu mám na to to přepsat na sebe od doby, co to auto bylo odhlášeno v můj prospěch?

Buď v klidu, když to máš pojištěný, máš sebou kupní smlouvu a ORV, tak ti případná kontrola nemůže nic udělat, a když řekneš pravdu, jak to je, tak co proti tobě zmůžou.

S dohlášením - oni jsou vůbec rádi, že to dohlásíš. Já dohlašoval auto asi rok odhlášený a bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leitlik

No podle mě ty jako nový majitel jsi povynen auto do 7 prac.dnů nahlásit na sebe a hned po tom uzavřít pojistku !! A jak to uděláš to asi nikoho zajímat nebude.:myslim

To je hloupost, zatím jsem se všude setkal se 30 dny (dneska odpoledne mi to říkal kámoš, který vozí auta z Německa a tady se to taky objevilo) na přihlášení od data odhlášení vozu ve Tvůj prospěch. A aby si mohl auto přihlásit, musíš ho mít pojištěné, takže žádné potom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rOMIK306xrd

Původně zaslal: Leitlik

No podle mě ty jako nový majitel jsi povynen auto do 7 prac.dnů nahlásit na sebe a hned po tom uzavřít pojistku !! A jak to uděláš to asi nikoho zajímat nebude.:myslim

To je hloupost, zatím jsem se všude setkal se 30 dny (dneska odpoledne mi to říkal kámoš, který vozí auta z Německa a tady se to taky objevilo) na přihlášení od data odhlášení vozu ve Tvůj prospěch. A aby si mohl auto přihlásit, musíš ho mít pojištěné, takže žádné potom.

Pojištění jsem dělal jen se smlouvou, a emisní kartou, takže to jde v pohodě.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leitlik

No podle mě ty jako nový majitel jsi povynen auto do 7 prac.dnů nahlásit na sebe a hned po tom uzavřít pojistku !! A jak to uděláš to asi nikoho zajímat nebude.:myslim

Možná je to takhle stanoveno zákonem, ale dodržet se to nedá a ani se to nedodržuje a ještě jsem neslyšel o tom, že by za to někdo dostal nějakou pokutu, protože na to nemají sankci.

Pojistku musíš mít uzavřenou hned, takže v případě bazaru bys měl mít auto pojištěné už při odjezdu z bazaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Jé ... zase se tu řeší to ježdění na kupní smlouvu po dobu 30ti dnů ...a pod.:bojim

Copak se Ti nelíbí? máš svou trošku do mlýna, se kterou by si chtěl přispět a snad mi i pomoci?

Jinak dneska jsem se mu zkoušel dovolat, ale nebral mi to. A když jsem mu zkoušel volat naposledy, tak to zvednul a hned zase položil... Tak nevím, mám se začít bát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Zkus zavolat na místně příslušný úřad předchozího majitele, jestli to na tebe skutečně odhlásil. Nejsou sice povinni ti to říct, ale nějak se k tomu dobrat dá, třeba přes písemnou žádost.

2. Lhůta na přihlášení není 30dnů, je to 7 nebo 10 dnů, z hlavy to nevím a do zákona se mi hrabat nechce, nicméně překročení té doby nikdo nepostihuje, extrém jsem zažil u dva roky.

3. Zákonnou pojistku je třeba uzavřít předem, jinak to auto nepřihlásí.

Jinak mu zkus zavolat z jiného telefonu...

[upravil dne 11/1/06 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele a víš kde bydlí?normálně bych za nim zajel s partičkou nabušenců a to bys vyděl jak ti ho rychle dá.a pokavaď ti nezvedá tel.a když ti ho zvedne a pozná že to seš ty a zavěsí,tak to vypadá že na tebe něco zkouší.zkus se u něj stavit nebo se s nim nějak domluvit a když to nepude tak běž v klidu na cajtárnu a všechno jim tam řekni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...